Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för FOK:s Höstcup Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: FOK:s Höstcup Etapp 2
Arrangörsorganisation: Falkenbergs OK
Datum: tisdag 27 augusti 2019

Dam

3 870 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida AnderssonFalkenbergs OK30:107:47
2Louise BorgHalmstad OK31:43+1:338:11
3Åsa SöderblomFalkenbergs OK34:10+4:008:49
4Linnea BengtssonFalkenbergs OK36:10+6:009:20
5Sofie SöderblomFalkenbergs OK40:17+10:0710:24
6Christina SöderblomÄtrans IF43:15+13:0511:10
7Fanny HanssonFalkenbergs OK44:01+13:5111:22
8Johanna HenrikssonFalkenbergs OK47:23+17:1312:14
9Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared51:09+20:5913:13
10Jenny SeverinssonFalkenbergs OK54:21+24:1114:02
11Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared56:47+26:3714:40
12Katarina AnderssonÄtrans IF56:51+26:4114:41
13Jennie Malmgren RybergFalkenbergs OK56:52+26:4214:41
14Katharina MyrénIK Trenne Ullared1:01:59+31:4916:00
15Anna HagströmFalkenbergs OK1:03:06+32:5616:18
16Gunilla MartinssonFalkenbergs OK1:06:02+35:5217:03
Gunilla CarlssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Marianne ThorssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Matilda MartinssonFalkenbergs OKej godkänd
Moa HenningssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullaredej start
Ulrica OlovssonLaholms IF OKej start
Camilla StengrenFalkenbergs OKej start

Herr

4 280 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK29:066:47
2Kalle BergmanOK Ravinen29:32+0:266:54
3Hans JensenFalkenbergs OK29:58+0:527:00
4Mattias KarlssonIK Trenne Ullared31:01+1:557:14
5Lennart BengtssonFalkenbergs OK32:01+2:557:28
6Magnus WallinIK Trenne Ullared33:48+4:427:53
7P-A JakobssonFalkenbergs OK37:57+8:518:52
8Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK38:13+9:078:55
9David DahlströmFalkenbergs OK39:20+10:149:11
10Fredrik StamfjordFalkenbergs OK39:48+10:429:17
11Benny WallinFalkenbergs OK40:16+11:109:24
12Niklas PerssonHalmstad OK40:29+11:239:27
13Leon RybergFalkenbergs OK41:48+12:429:45
14Anders BengtssonFalkenbergs OK43:42+14:3610:12
15Björn RexfeltFalkenbergs OK43:58+14:5210:16
16Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared44:27+15:2110:23
17Peter BadenfeltFalkenbergs OK44:47+15:4110:27
18Håkan WinnbergIK Trenne Ullared46:47+17:4110:55
19Erik RexfeltFalkenbergs OK52:20+23:1412:13
20Samuel DahlbergIK Trenne Ullared52:24+23:1812:14
Martin JohanssonFalkenbergs OKdiskvalificerad
Henrik BengtssonFalkenbergs OKej start

Motion

2 470 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emmy WallinFalkenbergs OK24:139:48
2Ingela NelsénFalkenbergs OK24:47+0:3410:02
3Alva WallinIK Trenne Ullared29:46+5:3312:03
4Christer NelsénFalkenbergs OK30:34+6:2112:22
5Cristian MagnussonFalkenbergs OK33:03+8:5013:22
6Margareta BengtssonOK Gläntan Vessigebro33:44+9:3113:39
7Åke StoltEj klubbansluten34:14+10:0113:51
8Göta SeverinssonFalkenbergs OK35:56+11:4314:32
9Sandra WallinFalkenbergs OK39:16+15:0315:53
10Gunnar BengtssonOK Gläntan Vessigebro51:19+27:0620:46
Gunilla Wallin BengtssonFalkenbergs OKej godkänd
Kaj JohanssonFalkenbergs OKej start

Ungdom

2 640 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia LindgrenFalkenbergs OK36:0113:38
2Melker OlaussonFalkenbergs OK36:19+0:1813:45
3Mira WallinFalkenbergs OK37:05+1:0414:02
4Samuel BernhardtFalkenbergs OK38:01+2:0014:24
5Ella Hertz-JensenFalkenbergs OK50:35+14:3419:09

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser