Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, stafett, Dalarna, individuella öppna klasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Dalarna, individuella öppna klasser
Arrangörsorganisation: IFK Mora OK
Datum: söndag 8 september 2019

Inskolning

1 220 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lova ByrbergIFK Mora OKfullföljt
Oskar ByrbergIFK Mora OKfullföljt
Ivar ClaessonStora Tuna OKfullföljt
Eskil LöfåsDomnarvets GOIFfullföljt
Lova SandbergIFK Mora OKfullföljt
Maja SandbergIFK Mora OKfullföljt
Molly SandbergIFK Mora OKfullföljt
Casper WrahmeIFK Mora OKfullföljt
Minna WrahmeIFK Mora OKfullföljt
Rasmus Bagge AnlindLeksands OKej godkänd
Elvira NorgrenDalaportens OLej start

Öppen 1

1 830 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia SmilesIFK Mora OK23:2912:49
2Olivia HermanssonIFK Mora OK23:31+0:0212:51
3Oskar Hagelberg NordahlOK Kåre26:11+2:4214:18
4Jenny MeijerIFK Mora OK29:18+5:4916:00
5Alva AldinStora Tuna OK31:20+7:5117:07
6Astrid PulkkinenLeksands OK40:47+17:1822:17
7Eva LindDomnarvets GOIF48:28+24:5926:29

Öppen 3

1 890 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael KjällbringLeksands OK17:519:26 Ladda ner rutt i gpx-format
2Lena BranäsMalungs OK Skogsmårdarna21:14+3:2311:14
3Anders EklundStora Tuna OK23:09+5:1812:14
4Malin AlgotssonLeksands OK24:40+6:4913:03

Öppen 5

3 220 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Morgan BäckströmSollerö IF35:1810:57
2Kajsa KålmskogOK Kåre36:21+1:0311:17
3Gunnar WintherLeksand37:16+1:5811:34
4Gunnar LöfkvistBjursås OK43:26+8:0813:29
5Henrik NorgrenDalaportens OL44:32+9:1413:49
6Therese GellerbrandtMalungs OK Skogsmårdarna44:37+9:1913:51
7Anders KihlströmDalaportens OL46:54+11:3614:33
8Martina KarlssonStora Tuna OK47:46+12:2814:50
9Maria HjorthDomnarvets GOIF49:00+13:4215:13
10Birgitta MattssonOK Kåre59:45+24:2718:33
11Helena BybergDomnarvets GOIF1:05:48+30:3020:26
Klara LassesDomnarvets GOIFej godkänd
Maja LassesDomnarvets GOIFej godkänd

Öppen 7

3 120 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik PetrisiVästerbergslagens OL28:028:59
2Sara LingegårdOK Gipen36:15+8:1311:37
3Jesper BergDomnarvets GOIF39:03+11:0112:30
4Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL40:42+12:4013:02
5Tord NorellIFK Mora OK42:13+14:1113:31
6Hans AnderssonVästerbergslagens OL44:19+16:1714:12
7Björn AlmLeksands OK46:57+18:5515:02
8Sven LarssonSärna SK48:50+20:4815:39
9Ulf NordzellOK Djerf50:01+21:5916:01 Ladda ner rutt i gpx-format
10Anders S NybergSäterbygdens OK50:28+22:2616:10
11Kristin RamsellLeksands OK52:46+24:4416:54
12Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF53:42+25:4017:12
13Elisabeth RostAlfta-Ösa OK56:32+28:3018:07
14Marie LindbladOK Djerf57:31+29:2918:26
15Annica BergerDomnarvets GOIF1:04:53+36:5120:47
16Jenny ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna1:05:20+37:1820:56
17Marianne AlmLeksands OK1:05:53+37:5121:06
18Olga RindeskogVästerbergslagens OL1:09:50+41:4822:22
18David RindeskogVästerbergslagens OL1:09:50+41:4822:22
20Britt BjörklundBjursås OK1:22:45+54:4326:31

Öppen 8

4 510 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas E ErikssonKexholms SK37:548:24
2Zeb PalmHJS-Vansbro OK38:28+0:348:31
3Marie OlaussenFredrikstad SK43:23+5:299:37
4Kristin E KarlssonKexholms SK51:35+13:4111:26
5Torsten BråmåOK Roxen53:08+15:1411:46
6Ingrid StengårdFältjägarnas IF54:53+16:5912:10
7Ola LangvallKexholms SK1:01:55+24:0113:43

Öppen 10

5 810 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik BjörklundOK Linné41:177:06
2Anders LöfgrenJärfälla OK57:52+16:359:57
3Mikael LindqvistSträngnäs-Malmby OL1:00:57+19:4010:29
4Jan BergmanOK Kåre1:18:05+36:4813:26

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser