Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, stafett, Dalarna, individuella öppna klasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Dalarna, individuella öppna klasser
Arrangörsorganisation: IFK Mora OK
Datum: söndag 8 september 2019

Alfta-Ösa OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Elisabeth RostÖppen 7 (20)56:32+28:3018:07

Bjursås OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Gunnar LöfkvistÖppen 5 (13)43:26+8:0813:29
20Britt BjörklundÖppen 7 (20)1:22:45+54:4326:31

Dalaportens OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Henrik NorgrenÖppen 5 (13)44:32+9:1413:49
7Anders KihlströmÖppen 5 (13)46:54+11:3614:33
Elvira NorgrenInskolning (10)ej start

Domnarvets GOIF

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Jesper BergÖppen 7 (20)39:03+11:0112:30
7Eva LindÖppen 1 (7)48:28+24:5926:29
9Maria HjorthÖppen 5 (13)49:00+13:4215:13
11Helena BybergÖppen 5 (13)1:05:48+30:3020:26
12Lisbeth HörnellÖppen 7 (20)53:42+25:4017:12
15Annica BergerÖppen 7 (20)1:04:53+36:5120:47
Eskil LöfåsInskolning (10)fullföljt
Klara LassesÖppen 5 (13)ej godkänd
Maja LassesÖppen 5 (13)ej godkänd

Fredrikstad SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Marie OlaussenÖppen 8 (7)43:23+5:299:37

Fältjägarnas IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Ingrid StengårdÖppen 8 (7)54:53+16:5912:10

HJS-Vansbro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Zeb PalmÖppen 8 (7)38:28+0:348:31

IFK Mora OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Julia SmilesÖppen 1 (7)23:2912:49
2Olivia HermanssonÖppen 1 (7)23:31+0:0212:51
4Jenny MeijerÖppen 1 (7)29:18+5:4916:00
5Tord NorellÖppen 7 (20)42:13+14:1113:31
Lova ByrbergInskolning (10)fullföljt
Oskar ByrbergInskolning (10)fullföljt
Lova SandbergInskolning (10)fullföljt
Maja SandbergInskolning (10)fullföljt
Molly SandbergInskolning (10)fullföljt
Casper WrahmeInskolning (10)fullföljt
Minna WrahmeInskolning (10)fullföljt

Järfälla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Anders LöfgrenÖppen 10 (4)57:52+16:359:57

Kexholms SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Thomas E ErikssonÖppen 8 (7)37:548:24
4Kristin E KarlssonÖppen 8 (7)51:35+13:4111:26
7Ola LangvallÖppen 8 (7)1:01:55+24:0113:43

Leksand

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Gunnar WintherÖppen 5 (13)37:16+1:5811:34

Leksands OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mikael KjällbringÖppen 3 (4)17:519:26Ladda ner rutt i gpx-format
4Malin AlgotssonÖppen 3 (4)24:40+6:4913:03
6Astrid PulkkinenÖppen 1 (7)40:47+17:1822:17
7Björn AlmÖppen 7 (20)46:57+18:5515:02
11Kristin RamsellÖppen 7 (20)52:46+24:4416:54
17Marianne AlmÖppen 7 (20)1:05:53+37:5121:06
Rasmus Bagge AnlindInskolning (10)ej godkänd

Malungs OK Skogsmårdarna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lena BranäsÖppen 3 (4)21:14+3:2311:14
6Therese GellerbrandtÖppen 5 (13)44:37+9:1913:51
16Jenny ErikssonÖppen 7 (20)1:05:20+37:1820:56

OK Djerf

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Ulf NordzellÖppen 7 (20)50:01+21:5916:01Ladda ner rutt i gpx-format
14Marie LindbladÖppen 7 (20)57:31+29:2918:26

OK Gipen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Sara LingegårdÖppen 7 (20)36:15+8:1311:37

OK Kåre

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Kajsa KålmskogÖppen 5 (13)36:21+1:0311:17
3Oskar Hagelberg NordahlÖppen 1 (7)26:11+2:4214:18
4Jan BergmanÖppen 10 (4)1:18:05+36:4813:26
10Birgitta MattssonÖppen 5 (13)59:45+24:2718:33

OK Linné

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erik BjörklundÖppen 10 (4)41:177:06

OK Roxen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Torsten BråmåÖppen 8 (7)53:08+15:1411:46

Sollerö IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Morgan BäckströmÖppen 5 (13)35:1810:57

Stora Tuna OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Anders EklundÖppen 3 (4)23:09+5:1812:14
5Alva AldinÖppen 1 (7)31:20+7:5117:07
8Martina KarlssonÖppen 5 (13)47:46+12:2814:50
Ivar ClaessonInskolning (10)fullföljt

Strängnäs-Malmby OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Mikael LindqvistÖppen 10 (4)1:00:57+19:4010:29

Särna SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Sven LarssonÖppen 7 (20)48:50+20:4815:39

Säterbygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Anders S NybergÖppen 7 (20)50:28+22:2616:10

Västerbergslagens OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Henrik PetrisiÖppen 7 (20)28:028:59
4Anna-Lena AnderssonÖppen 7 (20)40:42+12:4013:02
6Hans AnderssonÖppen 7 (20)44:19+16:1714:12
18Olga RindeskogÖppen 7 (20)1:09:50+41:4822:22
18David RindeskogÖppen 7 (20)1:09:50+41:4822:22

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser