Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för FOK:s Höstcup Etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: FOK:s Höstcup Etapp 3
Arrangörsorganisation: Falkenbergs OK
Datum: tisdag 3 september 2019

Dam

3 820 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa SöderblomFalkenbergs OK44:5811:46
2Frida AnderssonFalkenbergs OK49:32+4:3412:58
3Johanna RundqvistOK Löftan49:46+4:4813:01
4Linnea BengtssonFalkenbergs OK53:31+8:3314:00
5Sofie SöderblomFalkenbergs OK56:21+11:2314:45
6Catarina BengtssonOK Nackhe57:17+12:1914:59
7Malin LjunggrenMarkbygdens OK1:00:28+15:3015:49
8Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared1:03:22+18:2416:35
9Christina SöderblomÄtrans IF1:04:15+19:1716:49
10Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared1:10:39+25:4118:29
11Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared1:13:52+28:5419:20
12Marianne ThorssonIK Trenne Ullared1:16:54+31:5620:07
13Katarina AnderssonÄtrans IF1:17:24+32:2620:15
14Anna HagströmFalkenbergs OK1:21:49+36:5121:25
15Eline EricssonFalkenbergs OK1:30:54+45:5623:47
16Katharina MyrénIK Trenne Ullared1:31:56+46:5824:03
Karin VidarssonOK Nackheutgått
Fanny HanssonFalkenbergs OKej start

Herr

4 250 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias KarlssonIK Trenne Ullared38:339:04
2Henrik BengtssonFalkenbergs OK42:23+3:509:58
3Lennart BengtssonFalkenbergs OK44:08+5:3510:23
4Magnus WallinIK Trenne Ullared44:42+6:0910:31
5Martin JohanssonFalkenbergs OK48:18+9:4511:21
6Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK50:28+11:5511:52
7Jonathan RundqvistOK Nackhe51:41+13:0812:09
8Tommy JohnssonOK Nackhe55:58+17:2513:10
9Håkan WinnbergIK Trenne Ullared56:16+17:4313:14
10David DahlströmFalkenbergs OK58:35+20:0213:47
11Peter BadenfeltFalkenbergs OK59:22+20:4913:58
12Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK1:01:14+22:4114:24
13Ola SöderblomFalkenbergs OK1:01:22+22:4914:26
14Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared1:02:55+24:2214:48
15Thomas LindgrenFalkenbergs OK1:10:20+31:4716:32
16Björn RexfeltFalkenbergs OK1:11:38+33:0516:51
17Samuel DahlbergIK Trenne Ullared1:14:30+35:5717:31
18Erik RexfeltFalkenbergs OK1:20:53+42:2019:01
19Martin EricssonFalkenbergs OK1:49:59+1:11:2625:52
Claes AnderssonFalkenbergs OKej godkänd
P-A JacobssonFalkenbergs OKej start
Fredrik StamfjordFalkenbergs OKej start

Motion

2 720 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune EliassonFalkenbergs OK42:2515:35
2Peter HagströmFalkenbergs OK46:12+3:4716:59
3Tilda HenningssonIK Trenne Ullared50:46+8:2118:39
4Monica WassFalkenbergs OK51:49+9:2419:03
5Åke StoltEj klubbansluten52:05+9:4019:08
6Ingela MårtenssonIK Trenne Ullared1:16:27+34:0228:06
Alva WallinIK Trenne Ullaredej godkänd

Ungdom

2 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker OlaussonFalkenbergs OK58:3824:57
2Samuel BernhardtFalkenbergs OK1:10:17+11:3929:54
Olivia LindgrenFalkenbergs OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser