Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för FOK:s Höstcup Etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: FOK:s Höstcup Etapp 4
Arrangörsorganisation: Falkenbergs OK
Datum: tisdag 10 september 2019

Dam

3 860 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie SöderblomFalkenbergs OK30:017:46
2Linnea BengtssonFalkenbergs OK34:47+4:469:00
3Åsa SöderblomFalkenbergs OK38:15+8:149:54
4Johanna HenrikssonFalkenbergs OK38:40+8:3910:01
5Christina SöderblomÄtrans IF41:30+11:2910:45
6Fanny HanssonFalkenbergs OK43:15+13:1411:12
7Ingela OscarssonHylte OK51:07+21:0613:14
8Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared54:59+24:5814:14
9Katarina AnderssonÄtrans IF56:29+26:2814:37
10Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared59:07+29:0615:18
11Jenny SeverinssonFalkenbergs OK1:03:04+33:0316:20
12Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared1:05:57+35:5617:05
13Anna HagströmFalkenbergs OK1:25:17+55:1622:05
14Marianne ThorssonIK Trenne Ullared1:29:20+59:1923:08

Herr

4 250 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias KarlssonIK Trenne Ullared26:186:11
2Lennart BengtssonFalkenbergs OK28:36+2:186:43
3Henrik BengtssonFalkenbergs OK30:15+3:577:07
4Hans JensenFalkenbergs OK31:22+5:047:22
5Magnus WallinIK Trenne Ullared31:40+5:227:27
6Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK31:52+5:347:29
7Claes AnderssonFalkenbergs OK33:21+7:037:50
8Björn LiljequistHylte OK33:53+7:357:58
9Martin JohanssonFalkenbergs OK34:33+8:158:07
10Johan SöderblomFalkenbergs OK34:37+8:198:08
11Håkan HanssonFalkenbergs OK38:38+12:209:05
12David DahlströmFalkenbergs OK39:36+13:189:19
13Fredrik StamfjordFalkenbergs OK41:11+14:539:41
14Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK42:13+15:559:56
15Gustaf PeterssonHylte OK42:14+15:569:56
16Ola SöderblomFalkenbergs OK44:26+18:0810:27
17Johan GustafssonHylte OK46:09+19:5110:51
18Håkan WinnbergIK Trenne Ullared46:19+20:0110:53
19Bengt HolménHylte OK46:35+20:1710:57
20Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared47:01+20:4311:03
21Peter BadenfeltFalkenbergs OK47:57+21:3911:16
22Bengt MartinssonHylte OK50:11+23:5311:48
23Björn RexfeltFalkenbergs OK52:57+26:3912:27
24Erik RexfeltFalkenbergs OK57:24+31:0613:30
25Thomas LindgrenFalkenbergs OK1:02:17+35:5914:39
26Dag SvenssonHylte OK1:14:24+48:0617:30
Björn OscarssonHylte OKej godkänd
Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OKej godkänd
Samuel DahlbergIK Trenne Ullaredej godkänd

Motion

2 460 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune EliassonFalkenbergs OK27:2611:09
2Peter KjellssonFalkenbergs OK35:01+7:3514:14
3Ingela NelsénFalkenbergs OK36:24+8:5814:47
4Åke StoltEj klubbansluten37:19+9:5315:10
5Kaj JohanssonFalkenbergs OK37:43+10:1715:19
5Hans PetterssonFalkenbergs OK37:43+10:1715:19
7Christer NelsénFalkenbergs OK46:17+18:5118:48
Göta SeverinssonFalkenbergs OKutgått
Gunilla Wallin BengtssonFalkenbergs OKej start
Alva WallinIK Trenne Ullaredej start

Ungdom

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Benjamin JohanssonHylte OK54:5321:57
2Patrik JohanssonHylte OK1:07:10+12:1726:52
3Tilde Hertz-JensenFalkenbergs OK1:29:21+34:2835:44
Ella Hertz-JensenFalkenbergs OKej godkänd
Olivia LindgrenFalkenbergs OKej godkänd
Samuel BernhardtFalkenbergs OKej start
Melker OlaussonFalkenbergs OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser