Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM
Arrangörsorganisation: SOK Aneby
Datum: söndag 15 september 2019

H10

2 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor WretbäckSOK Aneby19:419:22
2Arvid RosanderSOK Aneby25:53+6:1212:19
3Tage LjunggrenSOK Aneby27:22+7:4113:01

H14

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes TigerSOK Aneby18:328:49

H17-

4 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jari HuttunenSOK Aneby32:457:16
2Henrik JohanssonSOK Aneby54:32+21:4712:07
3Per WretbäckSOK Aneby1:06:57+34:1214:52
4Jimmy EkströmSOK Aneby1:09:31+36:4615:26

H50

4 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan BlomgrenSOK Aneby47:1710:30
2Peter StrömgrenSOK Aneby49:33+2:1611:00
3Bo HenrikssonSOK Aneby51:11+3:5411:22
4Christer AnderssonSOK Aneby57:45+10:2812:50
5Hans HjelmSOK Aneby1:02:04+14:4713:47
6Rolf RoforsSOK Aneby1:28:48+41:3119:44

H65

3 500 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tommy OlaussonSOK Anebyej start

H75

3 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby43:0213:26

D10

2 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid ErikssonSOK Aneby25:1011:59
2Lilly BjerkanderSOK Aneby27:50+2:4013:15
3Lina PerssonSOK Aneby28:42+3:3213:40
4Ingrid WretbäckSOK Aneby30:07+4:5714:20
5Tuva PerssonSOK Aneby30:19+5:0914:26
6Amanda FyhrSOK Aneby38:24+13:1418:17

D12

2 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara JohanssonSOK Aneby16:327:52
2Julia ErikssonSOK Aneby21:29+4:5710:13
3Isabella StenbergSOK Aneby25:23+8:5112:05

D16

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice StrömgrenSOK Aneby34:1810:43
2Tilda RosanderSOK Aneby35:53+1:3511:12
Felicia FyhrSOK Anebyej start

D17-

4 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma GustafssonSOK Aneby37:588:26
2Martina JanssonSOK Aneby40:49+2:519:04
3Tove StenbergSOK Aneby1:23:04+45:0618:27
Anna ErikssonSOK Anebyej start

D50

3 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ÖhlinSOK Aneby30:148:38
2Helena AnderssonSOK Aneby40:13+9:5911:29
Anneli BlomgrenSOK Anebyej start

D75

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gull-Britt KarlssonSOK Aneby26:5912:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser