Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Markdubbeln, långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Markdubbeln, långdistans
Arrangörsorganisationer: OK Räven / Skene Sim o IS
Datum: söndag 23 september 2012

D21

7 080 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina SamorSävedalens AIK1:09:439:50
2Frida WallströmSävedalens AIK1:10:10+0:279:54
3Helena LidhageUlricehamns OK1:16:02+6:1910:44
4Hanna AxelssonOK Skogshjortarna1:20:25+10:4211:21
5Sanna SvenssonFrämmestads IK1:21:25+11:4211:29
6Marie ArnessonOK Löftan1:23:25+13:4211:46
Liselotte FalkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Johanna SundströmHestra IFej start

H21

9 870 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik LaasIFK Göteborg1:11:577:17
2Thomas AspIFK Göteborg1:14:28+2:317:32
3Johan GullOK Vilse 871:20:29+8:328:09
4Erik RåbergSävedalens AIK1:24:04+12:078:31
5Magnus HomannOK Orinto1:25:44+13:478:41
6Fredrik WeihardSävedalens AIK1:26:44+14:478:47
7Stefan RingOK Löftan1:27:58+16:018:54
8Jens ArvidssonIF Rigor1:28:19+16:228:56
9Sven GranforsSävedalens AIK1:32:28+20:319:22
10John KumlinIK Ymer1:35:47+23:509:42
11Adam NymanKristinehamns OK1:40:35+28:3810:11
12Sebastian HasselblomFK Friskus-Varberg1:54:12+42:1511:34
13Robert SundströmFK Friskus-Varberg1:55:55+43:5811:44
14Erik BlomströmIK Stern2:11:20+59:2313:18 Ladda ner rutt i gpx-format
Benjamin EdlundIK Ymerej godkänd
David RunemalmNybro OKej start

D21 Kort

5 250 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jennifer GullOK Vilse 8755:3310:34
2Karin ElofssonFjärås AIK1:01:19+5:4611:40
3Sofie SöderblomFalkenbergs OK1:05:48+10:1512:32
4Emma SigvardssonFK Friskus-Varberg1:18:41+23:0814:59

H21 Kort

8 140 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HanningOK Löftan1:11:588:50
2Roine SchölinLaholms IF OK1:31:58+20:0011:17

D18

5 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin SundqvistOK Tranan1:08:5913:08
Sara NilssonOK Trananej start

H18

6 720 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik PerssonMarkbygdens OK1:11:2210:37
2Erik ForsHestra IF1:12:28+1:0610:47
3Andreas WannbergIK Omega1:26:32+15:1012:52
4Klas UddMarkbygdens OK1:41:09+29:4715:03

D16

4 690 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna ÅbergOK Landehof48:2510:19
2Kristin HöögOK Kullingshof58:26+10:0112:27
3Linnea GustafssonOK Gynge58:36+10:1112:29
4Lina LandergrenHestra IF1:00:25+12:0012:52
5Julia LadefogedFalkenbergs OK1:20:23+31:5817:08
Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OKej start
Sofia JohanssonOK Nackheej start

H16

5 630 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip GrahnHestra IF45:048:00
2Linus LandergrenHestra IF45:50+0:468:08
3Samuel PlumppuBredareds IF46:49+1:458:18
4Oskar LindqvistSävedalens AIK50:33+5:298:58
5Otto StuhlhoferOK Landehof51:54+6:509:13
6Mattis HallbergIK Uven54:54+9:509:45
7Johan OlsonIK Uven56:11+11:079:58
8Tobias PentonenHestra IF1:00:45+15:4110:47
9Fredrik LindFrölunda OL1:08:27+23:2312:09
10Samuel HenningssonOK Löftan1:15:36+30:3213:25
11Arvid HammarFK Herkules1:18:02+32:5813:51
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLej start
Anders MagnussonOK Landehofej start

H16 Kort

4 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John SandellHestra IF1:04:1715:38
Sven AxelssonRydboholms SKej start

D14

3 780 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia GrahnHestra IF37:339:56
2Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK38:39+1:0610:13
3Emelie UddMarkbygdens OK39:37+2:0410:28
4Jonna HalonenFjärås AIK43:48+6:1511:35
5Alice AronengHestra IF44:18+6:4511:43
6Sofia KlassonHestra IF49:53+12:2013:11
7Emelie LorénOK Landehof52:53+15:2013:59
8Alice HultinOK Löftan55:06+17:3314:34
Elin LundbergHestra IFej godkänd
Anna HenrikssonSävedalens AIKej start
Clara KrantzIK Ymerej start
Emelie KarlssonOK Landehofej start
Anna NordholmSävedalens AIKej start
Emelie SvenssonIF Rigorej start

H14

4 110 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor HelgessonHestra IF33:548:14
2Olle JosarpFK Friskus-Varberg37:07+3:139:01
3Tim OlssonBrattås CK41:48+7:5410:10
4Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK43:02+9:0810:28
5Emil KarlssonHestra IF45:55+12:0111:10
6Johan GrahnIK Uven50:35+16:4112:18
7Adam BrobergIF Rigor54:39+20:4513:17
8Lukas HögfeldtHestra IF55:00+21:0613:22
9Simon AlvhageHestra IF1:45:54+1:12:0025:45
Filip SvenssonOK Löftanej start
Jonatan LarssonSävedalens AIKej start

D14 Kort

3 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evelina GunnarssonRydboholms SK44:5414:23
2Alva KnutssonRydboholms SK48:39+3:4515:35

D12

3 120 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa LindeblomIK Omega27:058:40
2Elvira WildheimFK Friskus-Varberg37:34+10:2912:02
3Hanna OlssonBrattås CK41:14+14:0913:12
4Ida HelgessonHestra IF45:58+18:5314:43
5Ebba HjertbergIK Ymer46:26+19:2114:52
6Nora AronengBredareds IF47:12+20:0715:07
7Rebecca LekbergSävedalens AIK54:29+27:2417:27
8Elin GustafssonOK Gynge58:33+31:2818:45
Annie SjööOK Landehofej start
Ellen KrantzIK Ymerej start

H12

3 120 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel PlumppuBredareds IF27:568:57
2Tim JohanssonFK Friskus-Varberg29:32+1:369:27
3Alexander RoosOK Landehof33:42+5:4610:48
4Petter Leibe-BergstedtMarkbygdens OK36:00+8:0411:32
5Gustav ÖstenssonOK Tranan36:51+8:5511:48
6Erik HogedalGöteborg-Majorna OK37:49+9:5312:07
7Felix FalkGöteborg-Majorna OK39:35+11:3912:41
8Olle Leibe-BergstedtMarkbygdens OK43:49+15:5314:02
9Nils HammarFrölunda OL49:30+21:3415:51
10Tim KonradssonIK Omega59:20+31:2419:01
11Daniel GlimténOK Löftan1:05:08+37:1220:52
12Benjamin SällHestra IF1:05:31+37:3520:59
13Fabian LundellHestra IF1:21:54+53:5826:15
Per NordholmSävedalens AIKej start

D12 Kort

2 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda GunnarssonRydboholms SK25:1412:22

H12 Kort

2 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil EksbergRydboholms SK28:3013:58
2Jonas LennartssonRydboholms SK50:28+21:5824:44

D10

2 040 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia LorénOK Landehof19:359:35
2Lisa FalkGöteborg-Majorna OK21:52+2:1710:43
3Alma HjertbergIK Ymer22:20+2:4510:56
4Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb22:51+3:1611:12
5Isabella HallMölndal Outdoor IF23:52+4:1711:41
6Ebba KonradssonIK Omega26:34+6:5913:01
7Elsa PlumppuBredareds IF30:38+11:0315:00
8Emma EliassonFK Friskus-Varberg31:12+11:3715:17
9Ida SüdhoffSävedalens AIK33:35+14:0016:27
10Vera ElfströmOK Orinto36:02+16:2717:39
Johanna SvenssonOK Löftanej start
Anna SvenssonIF Rigorej start
Elsa SjööOK Landehofej start

H10

2 040 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK17:478:43
2Felix DrejmoOK Landehof19:29+1:429:33
3Erik IngemarssonHestra IF19:52+2:059:44
4Rasmus FjordsideSävedalens AIK20:16+2:299:56
5Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb20:25+2:3810:00
6Albin NyqvistOK Landehof22:01+4:1410:47
7Alex JohanssonFK Friskus-Varberg25:07+7:2012:18
8Oskar LundbergHestra IF25:51+8:0412:40
9Jacob GrahnIK Uven26:01+8:1412:45
10Olle ElfströmOK Orinto28:06+10:1913:46
11Lukas GustafssonIK Ymer32:10+14:2315:46
12Lukas AndbladOK Landehof34:35+16:4816:57
13Alfred SandellHestra IF34:53+17:0617:05
Isac KarlssonOK Trananej start
Gustav BohmanOK Orintoej start
Edvin SundströmHestra IFej start
Zebastian ArfwedsonFrölunda OLej start
Nils GrimbeckSävedalens AIKej start

D35

5 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna SäfstenMölndal Outdoor IF1:20:0213:39
Susanne BiörsOK Trananej start

H35

7 360 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel OlssonDalsjöfors GOIF1:02:358:30
2Martin HjertbergIK Ymer1:04:36+2:018:46
3Fredrik GöranssonIK Ymer1:10:05+7:309:31
4Magnus WåkeråsRydboholms SK1:12:12+9:379:48
5Martin UddMarkbygdens OK1:26:01+23:2611:41
Peter ElofssonLerums SOKej start
Henric KarlssonOK Trananej start

D40

5 250 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina GustafssonOK Gynge53:0110:05
2Anna ErikssonOK Landehof53:36+0:3510:12
3Sara LorénOK Landehof57:46+4:4511:00
4Jenny JohanssonIK Ymer1:02:27+9:2611:53
Pia JohanssonOK Landehofej start

H40

7 080 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nichlas WallströmSävedalens AIK58:128:13
2Peter LekbergSävedalens AIK1:04:53+6:419:09
3Thomas AnderssonOK Tranan1:05:47+7:359:17
4Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK1:09:37+11:259:49
5Thomas KarlssonSjövalla FK1:09:39+11:279:50
6Anders ArfwedsonFrölunda OL1:14:31+16:1910:31
7Klas ÅströmMölndal Outdoor IF1:18:13+20:0111:02
8Martin JohanssonOK Orinto1:21:27+23:1511:30
9Johan LindeblomIK Omega1:23:41+25:2911:49
10Fredrik PlumppuBredareds IF1:30:22+32:1012:45
Claes SetthagenOK Trananej start
Martin SvenssonIF Rigorej start

D45

4 320 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina AnderssonFK Friskus-Varberg48:0011:06
2Ingrid JohanssonLaholms IF OK48:54+0:5411:19
3Suzy LarssonOK Skogshjortarna55:05+7:0512:45
4Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK57:37+9:3713:20
Sara LarssonSävedalens AIKej start

H45

6 720 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik OlssonBrattås CK53:297:57
2Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg1:00:38+7:099:01
3Stefan AronengHestra IF1:00:52+7:239:03
4Per SundqvistOK Tranan1:01:07+7:389:05
5Anders YngströmGöteborg-Majorna OK1:01:54+8:259:12
6Patrik FalkGöteborg-Majorna OK1:06:34+13:059:54
7Kjell EinarssonOK Skogshjortarna1:06:50+13:219:56
8Christer BorgGöteborg-Majorna OK1:07:11+13:429:59
9Mikael JungbjerGöteborgs SK1:09:10+15:4110:17
10Göran StuhlhoferOK Landehof1:11:06+17:3710:34
11Erik RuotsalainenFrölunda OL1:11:31+18:0210:38
12Stefan HammarFrölunda OL1:15:27+21:5811:13
13Bengt GrewinFrölunda OL1:15:46+22:1711:16
14Mats G AnderssonOK Skogshjortarna1:19:50+26:2111:52
15Anders GustavssonFK Friskus-Varberg1:23:07+29:3812:22
16Leif HagmanIK Uven1:26:56+33:2712:56
17Torbjörn GrahnIK Uven1:28:20+34:5113:08
18Johan ÅbergOK Landehof1:30:22+36:5313:26
19Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb2:00:03+1:06:3417:51
Christer HenrikssonSävedalens AIKej start

D50

4 190 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britta SahlinVänersborgs SK48:3911:36
2Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK51:57+3:1812:23
3Annette Falck-LarssonVänersborgs SK52:24+3:4512:30
4Christina SöderblomÄtrans IF52:36+3:5712:33
5Marianne HanssonBredareds IF56:25+7:4613:27
6Nina BejbomUddevalla OK1:01:00+12:2114:33
7Mona OlssonBrattås CK1:05:29+16:5015:37
8Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:13:14+24:3517:28
9Monika NilssonOK Alehof1:15:15+26:3617:57
10Leila LjunggrenMarkbygdens OK1:18:55+30:1618:50
11Agneta JohanssonRydboholms SK1:22:37+33:5819:43
12Susanne TruelsenHerlufsholm OK1:47:59+59:2025:46
Ingela Skarin HåkanssonIK Uvenej godkänd
Marie ClaessonRydboholms SKej start

H50

5 860 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart JosefssonRydboholms SK52:138:54
2Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK59:58+7:4510:13
3Magnus WideFrölunda OL1:05:01+12:4811:05
4Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:06:30+14:1711:20
5Bengt KlassonUlricehamns OK1:13:12+20:5912:29
6Gunnar HåkanssonIK Uven1:19:13+27:0013:31
7Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:19:18+27:0513:31
8Torbjörn AlmgrenGöteborgs SK1:24:08+31:5514:21
9Håkan WåhlanderFrölunda OL1:29:02+36:4915:11
10Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:32:37+40:2415:48
11Jan  TruelsenHerlufsholm OK2:19:43+1:27:3023:50
Stefan SjöblomFrölunda OLej godkänd
Sven Erik DahlbergIK Trenne Ullaredej start

D55

4 190 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig HedenblomSjövalla FK57:0713:37
2Anneli BranderStenungsunds OK57:59+0:5213:50
3Anita EklöfIK Ymer1:04:27+7:2015:22
4Eva KarlssonUddevalla OK1:10:43+13:3616:52
5Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared1:20:16+23:0919:09

H55

5 730 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders JohanssonHestra IF51:228:57
2Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK1:04:00+12:3811:10
3Hans EkbergTrollhättans SOK1:04:02+12:4011:10
4Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad1:13:38+22:1612:51
5Conny SahlinVänersborgs SK1:15:06+23:4413:06
6Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb1:18:19+26:5713:40
7Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK1:19:10+27:4813:48
8Alf B JohanssonFK Friskus-Varberg1:19:31+28:0913:52
9Christer NilssonSjövalla FK1:23:16+31:5414:31
10Bernt AnderssonIF Rigor1:25:52+34:3014:59
11Lars BerggrenFjärås AIK1:56:30+1:05:0820:19
Urban LarssonOK Gipenej start
Arne PerssonMarkbygdens OKej start
Pierre KarlssonOK Alehofej start
Bengt NilssonGöteborg-Majorna OKej start

D60

3 180 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander-StrandGöteborg-Majorna OK31:159:49
2Maria NordwallOK Kolmården38:15+7:0012:01
3Britt-Marie LarssonSOK 6840:41+9:2612:47
4Anita AnderssonOK Skogshjortarna45:57+14:4214:26
5Inger JönssonIK Ymer46:23+15:0814:35
6Eva ThörnblomSjövalla FK50:38+19:2315:55
7Eva BlomströmIK Stern54:56+23:4117:16
8Marianne RosénIK Ymer55:43+24:2817:31
9Lotta BörjessonSävedalens AIK59:45+28:3018:47
10Lisa KumlinVäxjö OK1:00:36+29:2119:03
11Inger Alice EismarkIFK Göteborg1:26:54+55:3927:19
Ingrid BrelindMarkbygdens OKej godkänd
Monica IvarssonOK Skogshjortarnaej start

H60

5 250 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto49:099:21
2Björn JägerströmIK Uven52:09+3:009:56
3Håkan WinnbergIK Trenne Ullared52:45+3:3610:02
4Per FredrikssonOK Skogshjortarna54:24+5:1510:21
5Per IvarssonTrollhättans SOK54:45+5:3610:25 Ladda ner rutt i gpx-format
6Lars HogedalVänersborgs SK56:36+7:2710:46
7Kent ErikssonLerums SOK57:47+8:3811:00
8Sten BlomströmIK Stern1:02:34+13:2511:55
9Jan KüchlerTolered-Utby Ol-klubb1:07:11+18:0212:47
10Kent IvarssonOK Skogshjortarna1:08:53+19:4413:07
11Sven-Olof LarssonVäxjö AIS1:16:23+27:1414:32
12Lars ÖsterbergSävedalens AIK1:20:32+31:2315:20
13Anders KumlinIK Ymer1:21:10+32:0115:27
14Johnny KarlssonUddevalla OK1:24:55+35:4616:10
15Staffan BrobergIF Marin Väst1:26:21+37:1216:26
Gunnar BejbomUddevalla OKej godkänd
Hans AntonssonOK Löftanej start
Mats KågesonGöteborg-Majorna OKej start

D65

3 180 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva AlsinIK Ymer40:0712:36
2Eva IsakssonOK Skogshjortarna47:17+7:1014:52
3Britta LarssonOK Frisene47:29+7:2214:55
4Gertrud Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK47:42+7:3515:00
5Ingrid HermanssonIK Ymer48:03+7:5615:06
6Gunnel KarlssonSOK 6849:36+9:2915:35
7Ingrid Rex WallströmOK Landehof50:00+9:5315:43
8Britt RangertIK Ymer52:05+11:5816:22
9Ulla SönsterödSOK 6854:44+14:3717:12
10Birgitta CarlssonOK Orinto55:12+15:0517:21
11Berit ByströmOK Virdarna57:09+17:0217:58
12Birgit EkmanUlricehamns OK1:00:48+20:4119:07
13Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK1:01:13+21:0619:15
14Ingrid ÅhlundSvenljunga OK1:03:34+23:2719:59
15Ylva HäggströmIF Rigor1:03:47+23:4020:03
16Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:05:23+25:1620:33
17Birgitta JohanssonOK Tranan1:06:10+26:0320:48
18Inger GreenSjövalla FK1:12:19+32:1222:44
19Ingegerd ArvidssonIF Rigor1:13:23+33:1623:04
20Kristina AnderssonOK Skogshjortarna1:21:54+41:4725:45
21Inga GustavssonIK Uven1:23:09+43:0226:08
Enid IngemarssonHestra IFej godkänd
Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OKej start

H65

4 320 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BjörnbergFrölunda OL46:3410:46
2Dag LorénOK Frisene49:50+3:1611:32
3Ingemar LindblomIFK Göteborg49:59+3:2511:34
4Sören AnderssonIK Dran50:13+3:3911:37
5Lars-Göran MolinMarkbygdens OK51:31+4:5711:55
6Göte Johansson D-POK Tranan55:39+9:0512:52
7Gunnar VallinOK Landehof56:00+9:2612:57
8Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK56:12+9:3813:00
9Rune EliassonFalkenbergs OK56:15+9:4113:01
10Kjell JeppsonIF Rigor57:55+11:2113:24
11Lars TuvessonUlricehamns OK58:00+11:2613:25
12Torbjörn WikströmOK Orinto58:37+12:0313:34
13Benny IvarssonFjärås AIK59:30+12:5613:46
14Leif BjörkmanIK Ymer1:00:34+14:0014:01
15Kurt JohanssonSvenljunga OK1:01:50+15:1614:18
16Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna1:02:55+16:2114:33
17Christer SamuelssonOK Löftan1:04:11+17:3714:51
18Bengt MattssonOK Orinto1:05:02+18:2815:03
18Waste ByströmOK Virdarna1:05:02+18:2815:03
20Lars-Åke JohanssonIK Ymer1:06:56+20:2215:29
21Jan LarssonSävedalens AIK1:08:22+21:4815:49
22Steffen HäggströmIF Rigor1:08:36+22:0215:52
23Lennart GustavssonIK Uven1:10:50+24:1616:23
24Claes GreenSjövalla FK1:11:20+24:4616:30
25Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK1:17:43+31:0917:59
26Steffen RosénIK Uven1:26:01+39:2719:54
Bertil IngemarssonHestra IFej godkänd

D70

2 880 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK49:3617:13
2Birgit Smedberg-NilssonHestra IF49:40+0:0417:14
3Vivi-Anne BylundRydboholms SK49:48+0:1217:17
4Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:01:21+11:4521:18
5Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK1:02:13+12:3721:36
6Ing-Mari LarssonOK Löftan1:10:01+20:2524:18
7Gunni EkbergÄtrans IF1:13:16+23:4025:26
8Elvy BörjessonOK Alehof1:15:49+26:1326:19
9Ann-Catrine AhlströmFjärås AIK1:33:50+44:1432:34
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarnaej start
Inger BylanderSvenljunga OKej start

H70

4 190 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny AnderssonOK Skogshjortarna50:4612:06
2Roland LagessonOK Löftan1:00:52+10:0614:31
3Kjell JohanssonDalsjöfors GOIF1:01:24+10:3814:39
4Roland BrandshageSävedalens AIK1:02:44+11:5814:58
5Kurt RydinOK Tranan1:05:13+14:2715:33
6Åke DavidssonRydboholms SK1:07:02+16:1615:59
7Bengt InghammarGöteborg-Majorna OK1:08:05+17:1916:14
8Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK1:19:47+29:0119:02
9Percy CarlssonSävedalens AIK1:22:23+31:3719:39
10Sten ArvidssonDalsjöfors GOIF1:22:24+31:3819:39
11JB LarssonOK Löftan1:29:58+39:1221:28
12Gunnar BylundRydboholms SK1:39:47+49:0123:48
13Hans Olof AnderssonOK Skogshjortarna1:40:47+50:0124:03
14Bengt HanssonOK Löftan2:08:08+1:17:2230:34
Olle HermanssonIK Ymerej godkänd
Lennart NymanHestra IFej start
Lars JohanssonOK Skogshjortarnaej start

D75

2 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Brita SärdquistIK Ymer58:3320:19
Anita AnderssonFjärås AIKej godkänd

H75

3 180 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran OlofssonFjärås AIK39:3312:26
2Agne ÖstenssonSävedalens AIK41:52+2:1913:09
3Ingemar AlfredssonIK Uven44:08+4:3513:52
4Leif EdsandSävedalens AIK52:07+12:3416:23
5Erland OlssonDalsjöfors GOIF1:01:16+21:4319:15
6Nils-Eric TofteredIF Rigor1:05:19+25:4620:32
7Rune KarlssonOK Löftan1:21:46+42:1325:42
Roland AasaIK Uvenej start

D80

2 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK58:2622:49

H80

2 880 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK44:5515:35
2Lasse OlssonIK Trenne Ullared49:27+4:3217:10
3KarlErik FranssonTrollhättans SOK54:15+9:2018:50
4Björn BromanGöteborg-Majorna OK1:07:27+22:3223:25
5Sten CarlssonSävedalens AIK1:18:25+33:3027:13
Helmer EkbergÄtrans IFej godkänd

H85

2 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt BorgGöteborg-Majorna OK1:00:5023:45
2Gustav ElvmyrTolered-Utby Ol-klubb1:09:14+8:2427:02

Inskolning

2 090 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Stella BurénIK Ymerfullföljt
Lovisa EliassonFK Friskus-Varbergfullföljt
Mira FlansbjerKinnaströms SKfullföljt
Oskar HjertbergIK Ymerfullföljt
Alicia IgenäsKinnaströms SKfullföljt
Simon JonebringKlubblösfullföljt
Hugo KonradssonIK Omegafullföljt
Hannah LandergrenHestra IFfullföljt
Alfred NielsenOK Skogshjortarnafullföljt
Rut Olsson RaneklintKinnaströms SKfullföljt
Albert QvicklundKinnaströms SKfullföljt
Linnea QvicklundKinnaströms SKfullföljt
Ludwig RosénGöteborg-Majorna OKfullföljt
Emilia SkattIK Ymerfullföljt
Anna ThörnebyKinnaströms SKfullföljt
Filip VallentinGöteborg-Majorna OKfullföljt
Hugo VallentinGöteborg-Majorna OKfullföljt

U1

2 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martilda AspIFK Göteborg29:3813:28
2Ebba NäsmanLerums SOK35:27+5:4916:06
3Matilda LekbergSävedalens AIK35:52+6:1416:18
4Valter DrejmoOK Landehof38:43+9:0517:35
5Oliver GrevinFrölunda OL40:47+11:0918:32
6Jonatan AlestigSävedalens AIK46:12+16:3420:59
7Erik  SydoffSävedalens AIK56:07+26:2925:30
8Kajsa ElfströmOK Orinto59:45+30:0727:09
9Hugo JosefssonKlubblös1:11:23+41:4532:26
10Axel Ström-EckerlidSävedalens AIK1:30:41+1:01:0341:13
Axel GrimbeckSävedalens AIKej start
Miranda WallströmSävedalens AIKej start

U2

2 040 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias NyqvistOK Landehof22:2610:59
2Emma AndbladOK Landehof29:07+6:4114:16
3Matilda WallströmSävedalens AIK29:34+7:0814:29
4Melwin WildheimFK Friskus-Varberg30:11+7:4514:47
5Filippa SällHestra IF31:36+9:1015:29
6Emelie BrattbergOK Landehof33:54+11:2816:37
7Elias BrattbergOK Landehof34:20+11:5416:49
8Lisa LjungIK Ymer44:22+21:5621:44
9Linnéa PeterssonIK Omega46:55+24:2922:59
10Albin SchmidtFrölunda OL46:57+24:3123:00
11Jonathan WallOK Räven1:00:43+38:1729:45
12Amanda Ström-EckerlidSävedalens AIK1:07:11+44:4532:55
Kristina BohmanOK Orintoej start

Öppen motion 1

2 040 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Lena ArturssonHestra IF32:3015:55
2Christina WernerssonOK Orinto34:33+2:0316:56
3Irene SandellHestra IF44:23+11:5321:45
4Christer SalomonssonKinnaströms SK54:36+22:0626:45
4Lilian SvenssonKinnaströms SK54:36+22:0626:45
6Maja Nilsson BylowKlubblös1:01:23+28:5330:05
7Märta Nilsson BylowKlubblös1:01:51+29:2130:19
Ingrid JareFrölunda OLej godkänd

Öppen motion 2

3 830 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent KardellLjungskile FK31:098:07
2Mikael BodénMarkbygdens OK1:23:52+52:4321:53
3Lena BodénMarkbygdens OK1:23:53+52:4421:54

Öppen motion 3

3 120 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas NäsmanLerums SOK38:0512:12
2Kajsa Karlsson-WallumSävedalens AIK41:15+3:1013:13
3Karin BrattbergOK Landehof44:51+6:4614:22
4Madeleine SöderlundLerums SOK44:52+6:4714:22
5Helen LarssonKlubblös47:16+9:1115:08
6Anette LarssonKlubblös47:19+9:1415:09
7Gertie SamuelssonIK Ymer49:27+11:2215:50
8Christina MalmqvistFalkenbergs OK49:41+11:3615:55
9Yvonne JungbjerGöteborgs SK50:30+12:2516:11
10Jörgen PihlOK Skogshjortarna51:46+13:4116:35
11Rune JungbjerGöteborgs SK53:27+15:2217:07
12Jonathan BodénMarkbygdens OK54:51+16:4617:34
13Jonathan AlmgrenBorås GIF55:10+17:0517:40
14Kristina TellqvistIK Dran56:00+17:5517:56
15Stig WallermanBorås GIF56:28+18:2318:05
16Sanna KarlssonKinnaströms SK59:32+21:2719:04
17Ann-Sofie JordviKinnaströms SK59:44+21:3919:08
18Hans EmilssonKinnaströms SK1:00:31+22:2619:23
19Totte HolmMarkbygdens OK1:03:35+25:3020:22
20Ann-Katrine GunnarssonRydboholms SK1:03:56+25:5120:29
21Ulf SällHestra IF1:10:37+32:3222:38
22Göran StenbergSOK 681:15:55+37:5024:19
23Barbro EckerlidSävedalens AIK1:20:35+42:3025:49
24Linnéa StrandHestra IF1:25:05+47:0027:16
25Susanna TidstålHestra IF1:25:09+47:0427:17
26Siv PetterssonGöteborg-Majorna OK1:26:13+48:0827:38
27Birgitta MägiGöteborg-Majorna OK1:27:38+49:3328:05
28Eva-Maj JohanssonMarkbygdens OK1:31:39+53:3429:22
29Elisabet PeterssonIK Omega1:43:57+1:05:5233:19
30Linda SvenssonKinnströms sk1:52:32+1:14:2736:04
Ludvig JareFrölunda OLej godkänd

Öppen motion 4

5 020 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adrian VartiaOK Löftan56:2211:13
2Tommy VartiaOK Löftan56:35+0:1311:16
3Peter BrobergIF Rigor57:14+0:5211:24
4laus SörensenKlubblös59:48+3:2611:54
5Örjan SöderlundLerums SOK1:04:04+7:4212:45
6Martin JacobssonKlubblös1:11:09+14:4714:10
7Peter Gabrielsson??????1:39:08+42:4619:44

Öppen motion 5

3 500 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK39:0211:09
2Lena CarlssonSävedalens AIK39:08+0:0611:10
3Lotta SolmeusGöteborg-Majorna OK45:32+6:3013:00
4Liselotte Melin-LarssonLjungskile FK57:12+18:1016:20
5Alice BarreforsIK Uven57:49+18:4716:31
6Bertil TallqvistKlubblös58:04+19:0216:35
7Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK1:00:51+21:4917:23
8Lovisa ÅrebäckGöteborg-Majorna OK1:00:53+21:5117:23
9Jonas LarssonKlubblös1:01:36+22:3417:36
10Göran HallMölndal Outdoor IF1:02:42+23:4017:54
11Kjell AnderssonOK Skogshjortarna1:04:04+25:0218:18
12Evelina HallMölndal Outdoor IF1:04:09+25:0718:19
13Maria ÅbergOK Landehof1:06:36+27:3419:01
14Evelina LindeblomIK Omega1:06:46+27:4419:04
15Per AndbladOK Landehof1:10:14+31:1220:04
16Claes JohanssonOK Kullingshof1:14:24+35:2221:15
17Runo SchybergFjärås AIK1:21:39+42:3723:19
18Dan LundbergHestra IF1:21:46+42:4423:21
19Gunnar BarreforsIK Uven1:23:13+44:1123:46
20Kristina FlansbjerKinnaströms SK1:24:56+45:5424:16
21Madelein KvicklundKinnaströms SK1:26:15+47:1324:38
22Gunilla GlimténOK Löftan1:27:19+48:1724:56
23Febe JacobssonGöteborg-Majorna OK1:41:47+1:02:4529:04
24Birgitta BrobergIF Marin Väst1:42:21+1:03:1929:14
25Åke EkbergMarkbygdens OK1:46:17+1:07:1530:22
Sven-ivan SjögårdOK Nackheej godkänd
Lena ElfströmOK Orintoej start
Juha KrantzIK Ymerej start

Öppen motion 6

5 760 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan PetterssonFjärås AIK57:079:54
2Magnus LennartssonRydboholms SK1:20:38+23:3113:59
3Ove JohanssonMarkbygdens OK1:42:22+45:1517:46
4Malin AlbrektssonIFK Göteborg1:48:12+51:0518:47

Öppen motion 7

2 880 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa HagnestålGöteborg-Majorna OK28:149:48
2Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK31:31+3:1710:56
3Linda LarssonRydboholms SK31:56+3:4211:05
4Sofia ÖstenssonOK Tranan37:11+8:5712:54
5Agneta NordholmSävedalens AIK37:14+9:0012:55
6Kristofer DrejmoOK Landehof40:10+11:5613:56
7Ville GrahnIK Uven42:47+14:3314:51
8Jan GrahnIK Uven43:04+14:5014:57
9Tomas GöranssonIK Ymer43:15+15:0115:01
10Marita HaglundBredareds IF43:27+15:1315:05
11Bengt-Rune WallströmIK Uven43:54+15:4015:14
12Annika HogedalGöteborg-Majorna OK45:06+16:5215:39
13Tommy PedersenOK Orinto45:21+17:0715:44
14Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK45:27+17:1315:46
15Jonas HultinOK Löftan45:44+17:3015:52
16Thomas AlmgrenBorås GIF45:46+17:3215:53
17Marianne KlassonUlricehamns OK47:22+19:0816:26
18John JohnssonOK Landehof47:23+19:0916:27
19Gert IvarssonOK Skogshjortarna48:26+20:1216:49
20Carolina RåbergSävedalens AIK50:16+22:0217:27
21Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK50:40+22:2617:35
22Per-Johan PerssonFjärås AIK50:41+22:2717:35
23Claes PetterssonIF Rigor51:59+23:4518:02
24Niklas LorénOK Landehof52:24+24:1018:11
25Daniel SjölundGöteborg-Majorna OK57:45+29:3120:03
26Conny WernerssonOK Orinto58:38+30:2420:21
27Kirsten TofteredIF Rigor59:28+31:1420:38
28Gun FriskMarkbygdens OK1:06:33+38:1923:06
Peter JareFrölunda OLej godkänd
Jörgen FriskMarkbygdens OKej godkänd
Ing-Marie AronengBredareds IFej start
Niclas KonradssonIK Omegaej start

Öppen motion 8

4 320 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK32:567:37
2Anders JohanssonSjövalla FK34:30+1:347:59 Ladda ner rutt i gpx-format
3Robert HallbergIK Uven42:10+9:149:45
3Johan WannbergIK Omega42:10+9:149:45
5Mattias BååthSävedalens AIK42:26+9:309:49
6Gert WildheimFK Friskus-Varberg42:32+9:369:50
7Pål SchmidtSträngnäs-Malmby OL45:17+12:2110:28
8David HäggGotlands Bro OK45:26+12:3010:31
9Lisa AhnoffGöteborg-Majorna OK46:08+13:1210:40
10Toivo PentonenHestra IF49:10+16:1411:22
11Tor BengtssonFjärås AIK49:17+16:2111:24
12Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK50:24+17:2811:40
13Martin FagerlindOK Räven51:08+18:1211:50
14Anna BrobergIF Marin Väst53:04+20:0812:17
15Magnus HenningssonHestra IF53:56+21:0012:29
16Håkan LarssonLjungskile FK55:05+22:0912:45
17Håkan B SamorSävedalens AIK56:08+23:1212:59
18Magnus EliassonFK Friskus-Varberg56:19+23:2313:02
19Lars BjörfjällBredareds IF1:10:28+37:3216:18
20Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OK1:33:53+1:00:5721:43
Jonas SjööOK Landehofej start

Öppen motion 9

7 080 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivar SörqvistMarkbygdens OK59:358:24
2Jon LarssonOK Skogshjortarna1:00:31+0:568:32
3Rikard PentonenIFK Göteborg1:01:33+1:588:41
4Herman RosénGöteborg-Majorna OK1:07:14+7:399:29
5Bo HerderssonMarkbygdens OK1:07:43+8:089:33
6Mikael BergstedtMarkbygdens OK1:09:46+10:119:51
7Ulf WallinSjövalla FK1:11:01+11:2610:01
8Kirsi NurmiVaasan Suunnistajat ry1:14:40+15:0510:32
9Ulf JonssonLerums SOK1:21:46+22:1111:32
10Anders ÅdahlMölndal Outdoor IF1:27:45+28:1012:23
Jonas LarssonOK Kullingshofej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser