Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Stafett Göteborg + Halland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM Stafett Göteborg + Halland
Arrangörsorganisationer: FK Friskus-Varberg / Göteborgs Orienteringsförbund
Datum: söndag 9 september 2012

DH12 HOF

12 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1FK Friskus-Varberg 159:06
1. Tim Johansson23:262+1:0723:262
2. Axel Bechtel12:06135:321-1
2. Alex Johansson12:072+0:01fullföljt
2. Sanna Nilsson12:303+0:24fullföljt
3. Elvira Wildheim23:342+3:4459:0610
2IK Trenne Ullared 11:03:38
1. Elin Carlsson30:006+7:4130:006
2. Måns M-Henningsson13:487+1:4243:4860
2. Oscar Carlsson13:498+1:43fullföljt
2. Tilda M-Henningssonej startfullföljt
3. Viktor Carlsson19:5011:03:382-4
3OK Löftan 11:14:38
1. Adrian Vartia22:19122:191
2. Johanna Svensson15:3815+3:3237:572+1
2. Victor Hanssonej startfullföljt
2. vacant ej startfullföljt
3. Daniel Glimtén36:414+16:511:14:383+1
4OK Nackhe 11:21:42
1. Malin Larsson29:544+7:3529:544
2. Linus Zederin21:2223+9:1651:169+5
2. Malin Norlander21:2824+9:22fullföljt
3. Matilda Rundqvist30:263+10:361:21:424-5
5Halmstad OK 21:21:45
1. Lovisa Ring28:243+6:0528:243
2. Emil Jägstedt15:1311+3:0743:3730
2. Albin Persson15:1311+3:07fullföljt
2. Linus Wolrathej startfullföljt
3. Julia Persson38:085+18:181:21:455+2
6Hylte OK 11:21:56
1. Felix Abrahamsson30:549+8:3530:549
2. Rasmus Svensson12:464+0:4043:404-5
3. Hampus Bengtsson38:166+18:261:21:566+2
7IF Rigor 11:24:43
1. Lina Erdelius30:077+7:4830:077
2. Alfred Erdelius13:396+1:3343:465-2
2. Moa Bäckström13:589+1:52fullföljt
2. Unni Granfors15:2414+3:18fullföljt
3. David Karlsson40:579+21:071:24:437+2
8Fjärås AIK 11:29:33
1. Kajsa Fahlgren30:358+8:1630:358
2. Simon Sörensson16:4616+4:4047:2180
2. John Persson16:5117+4:45fullföljt
2. vacant ej startfullföljt
3. Simon Samuelsson42:1210+22:221:29:3380
9FK Friskus-Varberg 21:29:42
1. Noah Bechtel29:544+7:3529:544
2. Felix Johansson15:1210+3:0645:067+3
2. Filip Carlqvist15:1513+3:09fullföljt
2. Karl Westmanej godkändfullföljt
3. Kajsa Westman44:3611+24:461:29:429+2
10FK Friskus-Varberg 31:38:47
1. Lucas Kristensson38:1010+15:5138:1010
2. Emma Eliasson21:0219+8:5659:12100
2. Melwin Wildheim21:0219+8:56fullföljt
2. Elsa Ericsson21:0422+8:58fullföljt
3. Hanna Carlqvist39:358+19:451:38:47100
Halmstad OK 1ej godkänd
1. Victor Ringej godkändej godkänd
2. Lovisa Lager13:065+1:00ej godkänd
2. vacant ej startej godkänd
2. vacant (vacant)ej startej godkänd
3. Paulina Jägstedt38:437+18:53ej godkänd
OK Nackhe 2ej godkänd
1. Hanna Brorson49:4211+27:2349:4211
2. Jonathan Rundqvist21:0118+8:551:10:43110
2. Lukas Norlander21:0321+8:57fullföljt
3. Alvina Axelssonej godkändej godkänd

DH16 HOF

11 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Halmstad OK 11:18:01
1. Hanna Cederholm39:344+6:5639:344
2. Loke Agmarken17:052+0:1156:393-1
2. Björn Jönssonej startfullföljt
2. vacant ej startfullföljt
3. Simon Wikström21:2211:18:011-2
2OK Nackhe 11:27:53
1. Sofia Johansson32:38132:381
2. Fredrik Johansson16:54149:3210
3. August Bengtsson38:215+16:591:27:532+1
3FK Friskus-Varberg 11:32:30
1. Sara Josarp34:582+2:2034:582
2. Hanna Johansson27:136+10:191:02:114+2
3. Olle Josarp30:193+8:571:32:303-1
4OK Nackhe 21:35:10
1. Johan Gustafsson36:023+3:2436:023
2. Martin Skyggeson18:043+1:1054:062-1
3. Johanna Rundqvist41:046+19:421:35:104+2
5OK Löftan 11:45:49
1. Alice Hultin1:02:5910+30:211:02:5910
2. Samuel Henningsson18:414+1:471:21:409-1
2. Ludvig Anderssonej startfullföljt
3. Daniel Andersson24:092+2:471:45:495-4
6IF Rigor 11:46:27
1. Emelie Svensson40:178+7:3940:178
2. Felizia Wikner Zienkiewicz31:2811+14:341:11:457-1
2. Tova Magnusson31:4212+14:48fullföljt
2. Linnea Kruseej startfullföljt
3. Adam Broberg34:424+13:201:46:276-1
7Falkenbergs OK 12:04:58
1. Linnea Kjellsson40:036+7:2540:036
2. Samuel Hansson31:5313+14:591:11:568+2
3. Julia Ladefoged53:028+31:402:04:587-1
8IK Trenne Ullared 12:17:04
1. Moa M-Henningsson1:02:5910+30:211:02:5910
2. Felicia Carlsson28:148+11:201:31:1311+1
2. Clara Henningsson28:159+11:21fullföljt
3. Amanda Carlsson45:517+24:292:17:048-3
9Falkenbergs OK 22:19:02
1. Helena Hagström39:405+7:0239:405
2. Andreas Johansson27:177+10:231:06:576+1
3. Zakarias Hanson1:12:059+50:432:19:029+3
Halmstad OK 2ej godkänd
1. Gustav Andreasson40:127+7:3440:127
2. Alexander Wessman26:145+9:201:06:265-2
2. Simon Ebbestål31:2310+14:29fullföljt
2. Rasmus Persson51:5715+35:03fullföljt
3. Martina Wessmanej startej godkänd
OK Löftan 2ej godkänd
1. Filip Svensson57:459+25:0757:459
2. Joakim Handin32:2514+15:311:30:1010+1
2. Embrik Söndrålej startfullföljt
2. vacant ej startfullföljt
3. Pernilla Anderssonej godkändej godkänd
IF Rigor 2ej start
1. vacant (vacant)ej startej start
2. vacant (vacant)ej startej start
2. vacant (vacant)ej startej start
2. vacant (vacant)ej startej start
3. vacant (vacant)ej startej start

H21 HOF

10 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Löftan 12:29:25
1. Magnus Johansson49:42149:421
2. Johan Antonsson41:4411:31:2610
3. Stefan Ring57:594+7:292:29:2510
2Falkenbergs OK 12:29:34
1. Henrik Bengtsson52:072+2:2552:072
2. Lennart Bengtsson43:422+1:581:35:4920
3. Mikael Lundqvist53:452+3:152:29:3420
3IK Trenne Ullared 12:35:13
1. Dan Winnberg56:163+6:3456:163
2. Anders Besterman48:276+6:431:44:435+2
3. Mattias Carlsson50:3012:35:133-2
4IF Rigor 12:39:56
1. Mikael Andersson57:366+7:5457:366
2. Fredrik Andersson46:193+4:351:43:554-2
3. Jens Arvidsson56:013+5:312:39:5640
5OK Löftan 22:54:01
1. Lars Hanning56:525+7:1056:525
2. Magnus Hansson46:204+4:361:43:123-2
3. Torkel Davidsson1:10:498+20:192:54:015+2
6Halmstad OK 12:57:25
1. Jan Lager56:394+6:5756:394
2. Erik Memmi59:357+17:511:56:147+3
3. Björn Karlsson1:01:115+10:412:57:256-1
7Falkenbergs OK 23:08:29
1. Rasmus Blockgren57:387+7:5657:387
2. Jonatan Andersson1:02:108+20:261:59:488+1
3. Jacob Vikström1:08:416+18:113:08:297-1
8Halmstad OK 23:43:32
1. Emil Alexandersson1:04:319+14:491:04:319
2. Daniel Lundkvist1:29:489+48:042:34:1990
3. Nils Wallentin Tärk1:09:137+18:433:43:328-1
OK Löftan 3ej godkänd
1. Joakim Antonsson58:498+9:0758:498
2. Fredrik Svahn46:215+4:371:45:106-2
3. vacant ej startej godkänd
Hylte OK 1ej godkänd
1. Peter Anderssonej godkändej godkänd
2. Daniel Ivarsson1:42:3010+1:00:46ej godkänd
3. Patrik Andersson1:16:179+25:47ej godkänd
OK Nackhe 1ej start
1. Adam Georgssonej startej start
2. Joel Johnssonej startej start
3. Per Skyggesonej startej start

H120 HOF

15 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Halmstad OK 12:08:58
1. Mårten Wikström43:56143:561
2. Stefan Agmarken40:2011:24:1610
3. Joakim Gustafsson44:4212:08:5810
2Falkenbergs OK 12:31:34
1. Kjell-Ove Arvidsson45:462+1:5045:462
2. Sven Åke Bengtsson54:204+14:001:40:0620
3. Claes Andersson51:283+6:462:31:3420
3Halmstad OK 32:38:10
1. Morgan Svensson52:324+8:3652:324
2. Oskar Berg57:065+16:461:49:383-1
3. Kennet Horvath48:322+3:502:38:1030
4IF Rigor 12:52:14
1. Martin Kruse1:06:0510+22:091:06:0510
2. Martin Svensson43:552+3:351:50:004-6
3. Emil Erdelius1:02:148+17:322:52:1440
5OK Nackhe 12:55:27
1. Martin Beckman46:493+2:5346:493
2. Jonas Johansson1:14:4310+34:232:01:327+4
3. Anders Zederin53:554+9:132:55:275-2
6Falkenbergs OK 23:16:36
1. Håkan Hanson57:417+13:4557:417
2. Rune Eliasson58:106+17:501:55:515-2
3. Peter Kjellsson1:20:4513+36:033:16:366+1
7Halmstad OK 23:16:52
1. Magnus Backan58:578+15:0158:578
2. Mattias Jägstedt1:21:0913+40:492:20:069+1
3. Martin Johansson56:466+12:043:16:527-2
8Laholms IF OK 13:18:18
1. Håkan Persson1:06:3512+22:391:06:3512
2. Roger Nilsson1:15:4611+35:262:22:2111-1
3. Roine Schölin55:575+11:153:18:188-3
9Halmstad OK 43:22:16
1. Per Gerdle1:10:3513+26:391:10:3513
2. Håkan Andersson1:09:478+29:272:20:2210-3
3. Yngve Kihlberg1:01:547+17:123:22:169-1
10OK Nackhe 23:25:15
1. Mikael Johansson1:06:1011+22:141:06:1011
2. Håkan Langenbach53:423+13:221:59:526-5
3. Robert Bengtsson1:25:2314+40:413:25:1510+4
11Hylte OK 13:31:39
1. Bengt Marthinsson56:356+12:3956:356
2. Dag Svensson1:16:0312+35:432:12:388+2
3. Bengt Holmén1:19:0112+34:193:31:3911+3
12IF Rigor 23:32:39
1. Fredrik Magnusson53:395+9:4353:395
2. Eric Toftered1:33:1614+52:562:26:5512+7
3. Stefan Graad1:05:449+21:023:32:39120
13IF Rigor 33:50:19
1. Christofer Berntsson1:05:079+21:111:05:079
2. Peter Broberg1:36:5615+56:362:42:0313+4
3. Bernt Andersson1:08:1610+23:343:50:19130
14OK Nackhe 34:02:45
1. Håkan Rundqvist1:56:0415+1:12:081:56:0415
2. Anders Larsson58:247+18:042:54:28150
3. Karin Norlander1:17:4511+33:034:02:4514-1
15Oskarströms OK 14:28:47
1. Mikael Svärd1:35:4414+51:481:35:4414
2. Stig Nilsson1:14:199+33:592:50:03140
3. Christer Nord1:43:4715+59:054:28:4715+1
Halmstad OK 5ej start
1. Stefan Håkanssonej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant (vacant)ej startej start

H160 HOF

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Halmstad OK 12:10:35
1. Jan-Olof Svensson41:41141:411
2. Mats Tellqvist43:442+7:421:25:2510
3. Björn Karlsson45:1012:10:3510
2OK Nackhe 12:35:34
1. Tommy Johnsson1:03:223+21:411:03:223
2. Björn-Olof Waldemarsson36:0211:39:2430
3. Björn Nilsson56:102+11:002:35:342-1
3OK Löftan 12:50:09
1. Henrik Svensson47:562+6:1547:562
2. Ingvar Svanberg44:043+8:021:32:0020
3. Hans Antonsson1:18:093+32:592:50:093+1
IK Trenne Ullared 1ej start
1. vacant (vacant)ej startej start
2. vacant (vacant)ej startej start
3. vacant (vacant)ej startej start

H200 HOF

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Löftan 12:11:16
1. Gösta Lindqvist52:165+16:3852:165
2. Christer Samuelsson35:4411:28:003-2
3. Roland Lagesson43:1612:11:161-2
2OK Lindena 12:12:18
1. Kjell Erlandsson35:38135:381
2. Lars Moberg43:453+8:011:19:2310
3. Roland Nilsson52:555+9:392:12:182+1
3Falkenbergs OK 12:19:31
1. Bertil Bengtsson45:112+9:3345:112
2. Ingmar Eriksson41:332+5:491:26:4420
3. Christer Håkansson52:474+9:312:19:313+1
4IF Rigor 12:29:18
1. Kjell Jeppson46:253+10:4746:253
2. Nils-Eric Toftered57:575+22:131:44:224+1
3. Steffen Häggström44:562+1:402:29:1840
5Halmstad OK 22:33:46
1. Sune Andersson49:024+13:2449:024
2. Bo Senje59:476+24:031:48:495+1
3. Ernie Broström44:573+1:412:33:4650
6OK Löftan 23:55:59
1. Bengt Hansson1:14:008+38:221:14:008
2. Rune Karlsson1:04:177+28:332:18:1780
3. JB Larsson1:37:426+54:263:55:596-2
Halmstad OK 1ej godkänd
1. Bengt Jönsson58:306+22:5258:306
2. Börje Karlsson51:584+16:141:50:2860
3. Sven-Gunnar Svenssonej godkändej godkänd
IK Trenne Ullared 1ej godkänd
1. Erling Svensson1:01:287+25:501:01:287
2. Lasse Olsson1:10:008+34:162:11:2870
3. Bertil Svenssonej godkändej godkänd

D21 HOF

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Löftan 12:41:52
1. Marie Arnesson50:43150:431
2. Josefin A. Hanning47:1511:37:5810
3. Anna Månsson1:03:543+17:432:41:5210
2Falkenbergs OK 13:03:29
1. Sofie Söderblom1:09:562+19:131:09:562
2. Johanna Henriksson1:07:222+20:072:17:1820
3. Frida Andersson46:1113:03:2920
3Hylte OK 13:35:55
1. Karin Torstensson1:26:473+36:041:26:473
2. Lisa Eriksson1:20:243+33:092:47:1130
3. Anna Torstensson1:00:552+14:443:35:5530
Halmstad OK 1ej start
1. Eva Bülowej startej start
2. Susanna Adamssonej startej start
3. Malin Kihlbergej startej start

D120 HOF

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Lindena 12:55:14
1. Pernilla Lind1:29:096+40:141:29:096
2. Anne-Marie Röllike40:1412:09:232-4
3. Sylvia Karlsson45:5112:55:141-1
2Falkenbergs OK 12:56:34
1. Britta Kjellsson48:55148:551
2. Ingela Nelsén58:442+18:301:47:3910
3. Anna Hagström1:08:556+23:042:56:342+1
3IF Rigor 13:21:22
1. Ulrika Granfors1:17:154+28:201:17:154
2. Gunilla Karlsson1:07:113+26:572:24:263-1
3. Camilla Graad56:563+11:053:21:2230
4Hylte OK 13:28:19
1. Ulrika Andersson1:22:585+34:031:22:585
2. Annika Marthinsson1:11:134+30:592:34:1150
3. Marie-Louise Nilsson54:082+8:173:28:194-1
5Oskarströms OK 13:36:47
1. Annika Svärd1:11:043+22:091:11:043
2. Anita Karlsson1:21:315+41:172:32:354+1
3. Karin Karlsson1:04:125+18:213:36:475+1
IK Trenne Ullared 1ej godkänd
1. Gunilla Carlsson57:542+8:5957:542
2. Sabina Mårtenssonej godkändej godkänd
3. Ing-Marie Samuelsson1:01:514+16:00ej godkänd
OK Nackhe 1ej start
1. Catarina Bengtssonej startej start
2. Karin Norlanderej startej start
3. Weronica Zederinej startej start

D150 HOF

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Halmstad OK 12:07:15
1. Lena Karlsson47:452+7:3347:452
2. Anette Laurell39:0311:26:481-1
3. Margareta Johansson40:272+4:092:07:1510
2Laholms IF OK 12:24:33
1. Britt-Marie Magnusson40:12140:121
2. Lena Jönsson1:08:032+29:001:48:152+1
3. Ingrid Johansson36:1812:24:3320

D180 HOF

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Ätrans IF 12:12:56
1. Irene Andersson57:262+11:4257:262
2. Gunni Ekberg45:312+1:031:42:5720
3. Christina Söderblom29:5912:12:561-1
IK Trenne Ullared 1ej godkänd
1. Lisbeth Riberth45:44145:441
2. Ruth Gustavsson44:2811:30:1210
3. vacant ej startej godkänd

Propaganda

17 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Trenne Ullared 11:32:57
1. Sven Erik Dahlberg34:192+0:4734:192
2. Magnus Wallin34:4511:09:041-1
3. Jonatan Riberth23:532+1:141:32:5710
2Sjövalla FK 21:59:38
1. Christina Pettersson39:574+6:2539:574
2. Sören Svensson51:007+16:151:30:573-1
3. Erik Björklund28:417+6:021:59:382-1
3IK Uven 12:08:09
1. Agneta Larsson49:3110+15:5949:3110
2. Mattis Hallberg42:483+8:031:32:195-5
3. Carl-Henrik Hallberg35:5010+13:112:08:093-2
4Sjövalla FK 12:09:37
1. Lars Ljungberg37:163+3:4437:163
2. Karl Rydén1:08:0215+33:171:45:187+4
3. Elin Wahlgren24:194+1:402:09:374-3
5Oskarströms OK 12:16:01
1. Julia Svärd40:105+6:3840:105
2. Simon Svärd58:0010+23:151:38:106+1
3. Emma Svärd37:5112+15:122:16:015-1
6Halmstad OK 22:17:20
1. Anders Elvland1:09:2115+35:491:09:2115
2. Eva Bülow45:205+10:351:54:4112-3
3. Eva Bülow22:3912:17:206-6
7OK Lindena 12:20:52
1. Tove Lind47:448+14:1247:448
2. Stefan Gunnarsson43:364+8:511:31:204-4
3. Jonathan Lind49:3214+26:532:20:527+3
8Falkenbergs OK 12:24:36
1. Elin Kjellsson46:037+12:3146:037
2. Anton Hagström1:07:4014+32:551:53:439+2
3. Oscar Kjellsson30:538+8:142:24:368-1
9Tolered-Utby Ol-klubb 12:25:29
1. Eleonora Swenson Bäckelin1:08:0914+34:371:08:0914
2. Mia Gustafsson50:296+15:441:58:3813-1
3. Helén Ljungqvist26:515+4:122:25:299-4
10Falkenbergs OK 22:26:42
1. Emma Ericsson1:05:0313+31:311:05:0313
2. Albert Gustavsson57:219+22:362:02:2415+2
3. Peter Hagström24:183+1:392:26:4210-5
11Halmstad OK 12:26:54
1. Malin Kihlberg47:448+14:1247:448
2. Stefan Håkansson1:11:4216+36:571:59:2614+6
3. Malin Kihlberg27:286+4:492:26:5411-3
12IF Rigor 12:27:01
1. Cecilia Toftered43:216+9:4943:216
2. Karin Färnlöf Clarin1:06:5213+32:071:50:138+2
3. Andrea Erdelius36:4811+14:092:27:0112+4
13Fjärås AIK 12:28:06
1. Carl-Eric Andersson50:4311+17:1150:4311
2. Johan Sörensson1:03:3512+28:501:54:1810-1
3. Per-Johan Persson33:489+11:092:28:0613+3
14OK Nackhe 12:39:38
1. Maria Johnsson51:1912+17:4751:1912
2. Malin Brorson1:03:1611+28:311:54:3511-1
3. Helene Johansson45:0313+22:242:39:3814+3
15Lerums SOK / Varberg / Göteborg3:14:40
1. Daniel Häggbring1:09:3216+36:001:09:3216
2. Johann Kaiser54:228+19:372:03:54160
3. Markus Gunnarsson (Göteborg)1:10:4615+48:073:14:4015-1
IF Rigor 2ej godkänd
1. Johan Granfors33:32133:321
2. Ulrika Toftered40:322+5:471:14:042+1
3. vacant ej startej godkänd
Anderstorps OK 1ej godkänd
1. Elise Josefsson1:27:4217+54:101:27:4217
2. Sofie Josefsson1:51:2717+1:16:423:19:09170
3. Isabelle Johanssonej godkändej godkänd
IK Trenne Ullared 2ej start
1. vacant (vacant)ej startej start
2. vacant (vacant)ej startej start
3. vacant (vacant)ej startej start

Öppen Motion 1

16 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Landehofej godkänd
1. Matilda Freidlitz18:209+7:4218:203
1. Sven Freidlitzej godkändej godkänd
2. ej startej start
Halmstad OKej godkänd
1. Lovisa Lager10:38110:3821
1. Klara Persson25:0624+14:2825:066
1. Emma Persson25:1425+14:3625:147
1. Stig Gugustafssonvssonej godkändej godkänd
2. ej startej start
OK Skogshjortarnautgått
1. Ebba Thern19:1210+8:3419:121
2. ej startej start
Mölndal Outdoor IFutgått
1. Frida Palmqvist26:3627+15:5826:368
1. Laura Mc Conell29:5229+19:1429:5211
1. Alvin Martinsson Grbic17:164+6:3817:165
1. Vilmer Martinsson Grbic18:076+7:2918:079
2. ej startej start
OK Lindénautgått
1. Evelyn Palenryd20:3212+9:5420:322
1. Casper Gunnarsson20:5713+10:1920:574
2. ej startej start
Sävedalens AIKutgått
1. Alva Österlin27:4328+17:0527:4312
1. Jonathan Österlin42:1134+31:3342:1118
1. Simon Bååth16:103+5:3216:1010
1. Lars Näslund17:205+6:4217:2026
1. Isak Öhgren18:147+7:3618:1434
2. ej startej start
Lerums SOKutgått
1. Nelly Melkstam34:3133+23:5334:3117
2. ej startej start
FK Friskus-Varbergutgått
1. Friida Johansson26:1626+15:3826:1616
1. Familjen Angmyr48:5635+38:1848:5635
2. ej startej start
OK Nackheutgått
1. Göran Gustafsson30:3430+19:5630:3419
2. ej startej start
Kinnaströms SKutgått
1. Carina Salomonsson15:482+5:1015:4820
1. Christer Salo Månsson32:3931+22:0132:3924
1. Lilian Svensson32:5632+22:1832:5625
2. ej startej start
OK Löftanutgått
1. Nathalie Henningsson20:1111+9:3320:1122
1. Agnes Sundholm20:5914+10:2120:5923
1. Andreas Handin22:3220+11:5422:3215
2. ej startej start
IFK Göteborgutgått
1. Alva Bohlin21:3717+10:5921:3727
2. ej startej start
OK Alehofutgått
1. Sara Bengtsson21:0215+10:2421:0228
1. Clara Lövgärd21:0716+10:2921:0729
1. Olle Kullman22:1618+11:3822:1613
1. Isak Dahl22:1618+11:3822:1614
2. ej startej start
Falkenbergs OKutgått
1. Fanny Hansson18:147+7:3618:1430
2. ej startej start
Sjövalla FKutgått
1. Linnea Olsson23:4022+13:0223:4032
1. Hanna Olsson23:5323+13:1523:5333
2. ej startej start
Göteborgutgått
1. Vidar Borg22:5721+12:1922:5731
2. ej startej start

Öppen Motion 4

23 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Göteborg-Majorna OKej godkänd
1. Joakim Lundqvist1:07:5225+33:491:07:527
1. Björn Broman1:08:0826+34:051:08:088
1. Elisabeth Lundqvist1:20:5538+46:521:20:5519
1. Annie Edvardsenej godkändej godkänd
2. ej startej start
OK Löftanej godkänd
1. Johanna Rönnqvist48:248+14:2148:242
1. Lars-Olof Rönnqvist50:339+16:3050:331
1. Harry Lundström51:1410+17:1151:1433
1. Kaisa Sundholm54:2512+20:2254:2531
1. Torbjörn Toreson55:2416+21:2155:2427
1. Frida Rönnqvist1:09:2629+35:231:09:264
1. Marie-Louise Lundström1:14:2333+40:201:14:2336
1. Jenny Rönnqvist1:25:5141+51:481:25:5118
1. Gunilla Glimtén1:30:1842+56:151:30:1828
1. Ing-Mari Larsson1:47:3546+1:13:321:47:3539
1. Karl-Erik Strömstedtej godkändej godkänd
2. ej startej start
OK Gisleej godkänd
1. Bo melinej godkändej godkänd
2. ej startej start
IK Dranej godkänd
1. Lovisa Johansson54:5815+20:5554:5815
1. Arnfinn Kappfjell1:20:1637+46:131:20:1620
1. Ewa Arnessonej godkändej godkänd
2. ej startej start
Anderstorps OKej godkänd
1. Lars Josefsson57:5618+23:5357:5622
1. Filip Johanssonej godkändej godkänd
2. ej startej start
OK Gläntanej godkänd
1. Louise Böregård40:114+6:0840:1114
1. Anna Johnsson59:2021+25:1759:2025
1. Kjell Birgessonej godkändej godkänd
2. ej startej start
IK Uvenej godkänd
1. Tineke Snijder1:22:1540+48:121:22:1538
1. Jan Olsonej godkändej godkänd
1. Anna Ekbom Olsonej godkändej godkänd
2. ej startej start
IFK Göteborgej godkänd
1. Malin Albrektssonej godkändej godkänd
2. ej startej start
Frölunda OLutgått
1. Annika Andreasson1:16:1935+42:161:16:196
2. ej startej start
Falkenbergs OKutgått
1. Ingvor Johansson1:02:2922+28:261:02:2910
1. Lennart Kull1:03:2923+29:261:03:2917
1. Christer Nelsén1:07:0724+33:041:07:0724
1. Torgny Andersson1:16:1334+42:101:16:1334
1. Christina Malmqvist1:40:5545+1:06:521:40:5537
2. ej startej start
OK Landehofutgått
1. Hanna Wadsten44:235+10:2044:233
2. ej startej start
Halmstad OKutgått
1. Fredrik Persson1:08:5828+34:551:08:5821
1. Lotta Kihlberg1:17:1736+43:141:17:1740
2. ej startej start
Lerums SOKutgått
1. Karolina Melkstam58:2719+24:2458:2711
1. Cecilia Palm58:2820+24:2558:2812
2. ej startej start
Laholms IF OKutgått
1. Ulf Jönsson54:4014+20:3754:4013
1. Lennart Magnusson1:11:5531+37:521:11:5530
2. ej startej start
Göteborg SKutgått
1. Katarina Rydén Markinhuhta47:477+13:4447:479
2. ej startej start
FK Friskus-Varbergutgått
1. Bo Johansson1:08:1427+34:111:08:1429
1. Jonathan Blomquist1:32:3744+58:341:32:3726
2. ej startej start
IK Ymerutgått
1. Jörgen Hallberg47:426+13:3947:4216
1. Marita Hallberg1:10:1130+36:081:10:1132
2. ej startej start
TSC Eintracht Dortmündutgått
1. Johanna Renker1:13:2132+39:181:13:2135
2. ej startej start
Fjärås AIKutgått
1. Robert Bengtsson37:472+3:4437:4723
2. ej startej start
Kinnaströms SKutgått
1. Alf Kinn1:32:3043+58:271:32:3043
2. ej startej start
Sjövalla FKutgått
1. Magnus Olsson57:0917+23:0657:0944
1. Tina Holthoff34:03134:035
2. ej startej start
OK Nackheutgått
1. Hanna Jögård54:2613+20:2354:2642
1. Sven-Ivar Jögård1:21:2439+47:211:21:2446
2. ej startej start
Göteborgutgått
1. Laust Sörensen39:353+5:3239:3545
1. Henrik Andersson53:1911+19:1653:1941
2. ej startej start

Öppen Motion 8

16 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Göteborg-Majorna OKej godkänd
1. Christer Borg46:343+6:1246:345
1. Olof Halvarsson47:204+6:5847:201
1. Petter Östman56:249+16:0256:243
1. Bengt Inghammar1:10:2317+30:011:10:238
1. Jimmy Petterssonej godkändej godkänd
1. Jesper Mattssonej godkändej godkänd
2. ej startej start
Göteborg SKej godkänd
1. Gunnar Markinhuhtaej godkändej godkänd
2. ej startej start
OK Glängtanej godkänd
1. Fredrik Böregård55:237+15:0155:2311
1. Magnus Ivarssonej godkändej godkänd
2. ej startej start
IFK Göteborgej godkänd
1. Frida Kjellbergej godkändej godkänd
2. ej startej start
IF Rigorej godkänd
1. Claes Petterssonej godkändej godkänd
2. ej startej start
Oskarströms OKej godkänd
1. Olof Nordej godkändej godkänd
2. ej startej start
Sjövalla FKej godkänd
1. Nils Holthoff49:115+8:4949:1119
1. Karin Olssonej godkändej godkänd
2. ej startej start
Lerums SOKutgått
1. Magnus Knutsson1:25:5822+45:361:25:5810
1. Nina Djerf1:40:5323+1:00:311:40:5318
2. ej startej start
IK Dranutgått
1. Bengt Arnesson1:09:5515+29:331:09:556
1. Sören Andersson43:212+2:5943:217
2. ej startej start
Simlångsdalens IFutgått
1. Agne Karlsson55:268+15:0455:262
1. Markus Karlsson59:4711+19:2559:474
2. ej startej start
FK Friskus-Varbergutgått
1. Jimmy Johansson1:06:5513+26:331:06:5512
2. ej startej start
OK Löftanutgått
1. Bo Månsson1:10:1116+29:491:10:1115
1. Jonas Hultin1:20:1719+39:551:20:1713
1. Tommy Vartia1:21:5820+41:361:21:5816
1. Elin Månsson40:22140:229
2. ej startej start
OK Alehofutgått
1. Sten-Åke Nilsson1:03:1912+22:571:03:1914
2. ej startej start
Sävedalens AIKutgått
1. Henrik Nordholm51:306+11:0851:3020
1. Andreas Karlsson56:5010+16:2856:5017
2. ej startej start
Bredareds IFutgått
1. Lars Björfjäll1:13:1618+32:541:13:1622
2. ej startej start
IFK Hedemora OKutgått
1. Johanna Sjons1:07:0814+26:461:07:0823
1. Olle Penttinen1:25:0421+44:421:25:0421
2. ej startej start

D10 GOF

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sjövalla FK 137:29
1. Maria Logren12:43112:431
2. Olivia Lundstedt14:03126:4610
2. Linnea Wedberg-Kilnäs14:082+0:05fullföljt
3. Märta Ljungberg10:43137:2910
2IFK Göteborg 147:56
1. Olivia Asp13:193+0:3613:193
2. Filippa Fagerström20:313+6:2833:502-1
2. Emine Bidegård20:324+6:29fullföljt
2. vacant ej startfullföljt
3. Thea Fagerström14:063+3:2347:5620
3Göteborg-Majorna OK 156:57
1. Jennifer Davidson13:062+0:2313:062
2. Magdalena Petersson30:038+16:0043:094+2
2. Lovisa Lago30:049+16:01fullföljt
2. . ej startfullföljt
3. Lisa Falk13:482+3:0556:573-1
4Mölndal Outdoor IF 159:37
1. Isabella Hall16:274+3:4416:274
2. Isabel Mc Conell23:075+9:0439:343-1
2. Rebecka Gunnarsson23:086+9:05fullföljt
2. Elsa Asp23:147+9:11fullföljt
3. Maja Ottosson20:034+9:2059:374+1
Sävedalens AIK 1ej start
1. vacant (vacant)ej startej start
2. vacant (vacant)ej startej start
2. vacant (vacant)ej startej start
2. vacant (vacant)ej startej start
3. vacant (vacant)ej startej start

D12 GOF

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Göteborg-Majorna OK 155:48
1. Alva Sellgren21:34121:341
2. Klara Wallinder11:11132:4510
2. Johanna Runby11:132+0:02fullföljt
3. Frida Andersson23:03155:4810
2Lerums SOK 11:03:22
1. Matilda Hagstrand26:283+4:5426:283
2. Tilda Melkstam12:483+1:3739:162-1
2. Petra Erikssonej startfullföljt
2. vacant ej startfullföljt
3. Selma Moqvist24:062+1:031:03:2220
3Mölndal Outdoor IF 11:20:09
1. Erica Abrahamsson38:275+16:5338:275
2. Klara Säfsten17:359+6:2456:0250
3. Tove Persson24:073+1:041:20:093-2
4IFK Göteborg 11:25:15
1. Anna Flakberg26:232+4:4926:232
2. Elin Flakberg12:534+1:4239:1620
3. Alva Bohlin45:596+22:561:25:154+2
5Sävedalens AIK 11:25:47
1. Rebecca Lekberg38:264+16:5238:264
2. Liv Näslund17:318+6:2055:5740
2. Stella Erlandsson17:4110+6:30fullföljt
3. Kajsa Carlsson Wallum29:505+6:471:25:475+1
6Kungälvs OK 11:42:09
1. Kajsa Rask59:196+37:4559:196
2. Hanna Gabrielsson13:525+2:411:13:1160
2. Marie Asplund14:466+3:35fullföljt
2. Katrin Asplund14:477+3:36fullföljt
3. Elsa Aderstedt Althoff28:584+5:551:42:0960
7OK Alehof 12:06:44
1. Johanna Wallberg59:267+37:5259:267
2. Ida Bengtsson20:3711+9:261:20:0370
2. Julia Wallberg20:3812+9:27fullföljt
3. Tove Johansson46:417+23:382:06:4470

D14 GOF

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Göteborg-Majorna OK 11:22:07
1. Isabella Lago31:363+0:1431:363
2. Fanny Andersson22:21153:572-1
2. vacant ej startfullföljt
2. vacant (vacant)ej startfullföljt
3. Kajsa Jungbjer28:1011:22:071-1
2Lerums SOK 11:26:21
1. Clara Cox34:305+3:0834:305
2. Emma Djerf22:535+0:3257:234-1
3. Klara Djerf28:582+0:481:26:212-2
3OK Landehof 11:41:59
1. Emelie Roos31:22131:221
2. Emma Karlsson22:312+0:1053:5310
2. Sara Heslyk22:312+0:10fullföljt
2. Hilma Markinhuhtaej startfullföljt
3. Emelie Lorén48:065+19:561:41:593+2
4Sävedalens AIK 11:43:48
1. Tuva Carlsson Wallum31:312+0:0931:312
2. Josefin Bernhed22:414+0:2054:123+1
3. Anna Henriksson49:366+21:261:43:484+1
5Lerums SOK 21:54:04
1. Saga Backteman46:367+15:1446:367
2. Märta Blide24:186+1:571:10:5470
3. Maja Gunnarsson43:103+15:001:54:045-2
6IK Uven 11:54:06
1. Alice Barrefors31:404+0:1831:404
2. Kristina Thune34:298+12:081:06:095+1
2. Janneke Snijder34:339+12:12fullföljt
2. Sara Forsbergej startfullföljt
3. Hanna Boquist47:574+19:471:54:066+1
7Mölndal Outdoor IF 12:41:12
1. Agnes Asp51:248+20:0251:248
2. Madelene Stigson35:4010+13:191:27:0480
2. Annie Olsson35:4211+13:21fullföljt
3. Rebecka Persson1:14:087+45:582:41:127-1
8Sävedalens AIK 22:43:59
1. Linnéa Bengtsson Creaser38:566+7:3438:566
2. Anna Nordholm30:347+8:131:09:3060
2. Julia Bergdahlej startfullföljt
3. Hanna Holmgren1:34:298+1:06:192:43:598+2
Göteborg-Majorna OK 2ej start
1. vacant (vacant)ej startej start
2. vacant (vacant)ej startej start
2. vacant (vacant)ej startej start
2. vacant (vacant)ej startej start
3. vacant (vacant)ej startej start

H10 GOF

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Lerums SOK 136:08
1. Emil Axelsson12:595+1:5112:595
2. Lovisa Moqvist11:28124:271-4
2. William Sturesson11:312+0:03fullföljt
3. Jakob L Gunnarsson11:413+0:5436:0810
2Sävedalens AIK 139:01
1. Rasmus Fjordside11:092+0:0111:092
2. Casper Skepp13:514+2:2325:0020
2. Nils Grimbeck14:056+2:37fullföljt
2. David Erikmats14:107+2:42fullföljt
3. Gabriel Öhgren14:015+3:1439:0120
3OK Alehof 141:24
1. Filip Klingberg12:574+1:4912:574
2. Alexander Wallberg13:203+1:5226:173-1
2. Erik Johansson13:514+2:23fullföljt
3. Linus Boström15:076+4:2041:2430
4OK Landehof 242:22
1. Lukas Andblad16:427+5:3416:427
2. Elsa Karlsson14:538+3:2531:355-2
3. Nils Körle10:47142:224-1
5OK Landehof 142:31
1. Felix Drejmo11:08111:081
2. Hjalmar Gedda20:0710+8:3931:154+3
2. Rebecka Pihlström20:1611+8:48fullföljt
3. Albin Nyqvist11:162+0:2942:315+1
6Frölunda OL 148:25
1. Zebastian Arfwedson14:486+3:4014:486
2. Nathanael Bull18:309+7:0233:1860
3. Edvin Borne15:076+4:2048:2560
7Tolered-Utby Ol-klubb 155:57
1. Simon Gårdsby11:483+0:4011:483
2. Evelina Gårdsby30:2912+19:0142:177+4
3. Samuel Ljungqvist13:404+2:5355:5770
Sävedalens AIK 2ej start
1. vacant (vacant)ej startej start
2. vacant (vacant)ej startej start
2. vacant (vacant)ej startej start
2. vacant (vacant)ej startej start
3. vacant (vacant)ej startej start

H12 GOF

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Landehof 153:40
1. Alexander Roos22:56122:561
2. Mårten Gedda11:01133:5710
2. Ester Freidlitz11:122+0:11fullföljt
2. Arvid Brännman20:0411+9:03fullföljt
3. Samuel Pihlström19:432+0:2353:4010
2Tolered-Utby Ol-klubb 157:03
1. Petter Hinder25:474+2:5125:474
2. Martin Gruvesäter11:563+0:5537:432-2
3. Elias Ljungqvist19:20157:0320
3Frölunda OL 11:02:50
1. Martin Lamm25:252+2:2925:252
2. Nils Hammar12:194+1:1837:443+1
2. Linus Löfgrenej godkändfullföljt
2. Joakim Lindénej startfullföljt
3. Axel Blom25:063+5:461:02:5030
4Sävedalens AIK 11:03:21
1. Per Nordholm25:293+2:3325:293
2. Carl Josefsson12:194+1:1837:484+1
2. Daniel Holmgren12:206+1:19fullföljt
2. Petter Jonsson12:297+1:28fullföljt
3. Johannes Holmgren25:334+6:131:03:2140
5Sjövalla FK 11:10:52
1. Joel Hellman28:205+5:2428:205
2. Jacob Pihel13:418+2:4042:0150
2. Elvis Hammarklo14:559+3:54fullföljt
2. Wilmer Holmqvist15:1310+4:12fullföljt
3. Adam Olsson28:515+9:311:10:5250
Göteborg-Majorna OK 1ej start
1. Erik Hogedalej startej start
2. Jona Haggärdeej startej start
2. Viktor Jellvert Börjesonej startej start
2. vacant ej startej start
3. Felix Falkej startej start

H14 GOF

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sjövalla FK 11:22:15
1. Jonatan Wedberg-Kilnäs33:04133:041
2. Edvin Ljungberg18:21151:2510
3. Hjalmar Ljungberg30:502+2:521:22:1510
2IK Uven 11:44:10
1. Ville Grahn48:134+15:0948:134
2. Johan Grahn27:596+9:381:16:125+1
2. Oscar Olson50:0810+31:47fullföljt
3. Johan Olson27:5811:44:102-3
3Sävedalens AIK 11:44:43
1. Jonatan Larsson43:173+10:1343:173
2. Fredrik Grönberg29:428+11:211:12:5930
2. Simon Olausson33:039+14:42fullföljt
3. Albin Claesson31:443+3:461:44:4330
4Lerums SOK 11:53:24
1. Karl Pettersson-Palm34:442+1:4034:442
2. Olof Blide26:345+8:131:01:1820
3. Johan Knutsson52:066+24:081:53:244+2
5FK Herkules 11:59:43
1. Jonas Lauri53:346+20:3053:346
2. Emil Dahlström24:422+6:211:18:1660
2. Viktor Le Claire28:317+10:10fullföljt
3. Axel Forsman41:274+13:291:59:435-1
6Lerums SOK 22:07:46
1. Niclas Sparrevik49:365+16:3249:365
2. Gabriel Sturesson26:283+8:071:16:044-1
2. Daniel Knutsson26:304+8:09fullföljt
3. Vilhelm Melkstam51:425+23:442:07:466+2

H16 GOF

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sävedalens AIK 11:40:47
1. Heino Ollin29:50129:501
2. John Gabrielsson31:2311:01:1310
3. Oskar Lindqvist39:343+8:521:40:4710
2OK Landehof 11:40:49
1. Otto Stuhlhofer31:422+1:5231:422
2. Hanna Åberg38:254+7:021:10:0720
2. Anders Magnussonej startfullföljt
3. Filip Wadsten30:4211:40:4920
3Kungälvs OK 12:01:32
1. Jesper Jansson47:176+17:2747:176
2. Lina Pålsson34:583+3:351:22:155-1
3. Albin Pålsson39:172+8:352:01:323-2
4Göteborg-Majorna OK 12:05:45
1. Erik Hagman47:165+17:2647:165
2. Martin Jellvert Börjeson34:532+3:301:22:094-1
3. Felix Garmer43:365+12:542:05:4540
5Frölunda OL 12:11:53
1. Rasmus Arfwedson33:073+3:1733:073
2. Fredrik Lind45:385+14:151:18:4530
2. Oskar Vamling45:446+14:21fullföljt
3. Johan Lamm53:086+22:262:11:535+2
Sävedalens AIK 2ej godkänd
1. Jonatan Bernhed38:554+9:0538:554
2. Jakob Olaussonej godkändej godkänd
3. Oscar Renberg42:374+11:55ej godkänd
Sjövalla FK 1ej start
1. vacant (vacant)ej startej start
2. vacant (vacant)ej startej start
2. vacant (vacant)ej startej start
2. vacant (vacant)ej startej start
3. vacant (vacant)ej startej start

D20 GOF

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sjövalla FK 11:54:57
1. Anna Wallin35:29135:291
2. Erica Pettersson41:412+1:251:17:1010
3. Linnea Wahlgren37:472+2:041:54:5710
2Sävedalens AIK 11:57:52
1. Erika Lindqvist41:534+6:2441:534
2. Emmeli Axmalm40:1611:22:092-2
3. Amilia Björklund35:4311:57:5220
3Sävedalens AIK 22:14:42
1. Filippa Spånér39:162+3:4739:162
2. Madeleine Attfors47:533+7:371:27:093+1
3. Amanda Claesson47:334+11:502:14:4230
4Sjövalla FK 22:20:37
1. Elin Pettersson40:463+5:1740:463
2. Clara Wallin53:174+13:011:34:034+1
3. Emma Himmelmann46:343+10:512:20:3740
Kungälvs OK 1ej start
1. Klara Pålssonej startej start
2. Ida Wenkloej startej start
3. Frida Brogrenej startej start
OK Alehof 1ej start
1. Tilda Karlssonej startej start
2. SOFIA JOHANSSONej startej start
3. Elin Blickej startej start

D21 GOF

13 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Göteborg-Majorna OK 12:06:18
1. Sanna Linsefors41:20141:201
2. Jennie Runesson42:0511:23:2510
3. Viktoria Ernstsson42:532+2:052:06:1810
2Sävedalens AIK 12:12:51
1. Emma Andersson46:222+5:0246:222
2. Sara Bengtsson45:414+3:361:32:0320
3. Camilla Engstrand40:4812:12:5120
3IFK Göteborg 12:21:36
1. Malin Sand47:374+6:1747:374
2. Annica Eng50:067+8:011:37:4340
3. Josefine Carlsson43:533+3:052:21:363-1
4Göteborg-Majorna OK 22:25:27
1. Emma Bergman52:308+11:1052:308
2. Hanna Persson45:353+3:301:38:057-1
3. Frida Nero47:225+6:342:25:274-3
5IFK Göteborg 22:25:55
1. Ida Hördegårdh50:586+9:3850:586
2. Åsa Hellqvist47:005+4:551:37:585-1
3. Maria Holmstrand47:576+7:092:25:5550
6Göteborg-Majorna OK 32:29:14
1. Bodil Halvarsson46:463+5:2646:463
2. Frida Emanuelsson51:188+9:131:38:046+3
3. Sara Johansson51:107+10:222:29:1460
7OK Landehof 12:29:53
1. Felicia Stuhlhofer50:075+8:4750:075
2. Elin Hamrefors42:572+0:521:33:043-2
3. Lotta Saetre56:498+16:012:29:537+4
8Göteborg-Majorna OK 53:03:26
1. Christin Johansson1:00:2811+19:081:00:2811
2. Ella Wallinder52:3211+10:271:53:00110
3. Sara Holmberg1:10:269+29:383:03:268-3
9FK Herkules 13:43:09
1. Ylva Fonselius54:3610+13:1654:3610
2. Laila B Höglund51:188+9:131:45:549-1
3. Agnetha le Claire1:57:1510+1:16:273:43:0990
Göteborg-Majorna OK 4ej godkänd
1. Marie-Louise Axenborg54:189+12:5854:189
2. Sofia Lundberg55:5712+13:521:50:1510+1
3. Sara Svenssonej godkändej godkänd
IFK Göteborg 3ej godkänd
1. Lovisa Carlsson1:07:2312+26:031:07:2312
2. Karin Aneland-Thern47:396+5:341:55:02120
3. Karolina Norinej godkändej godkänd
Sävedalens AIK 2ej godkänd
1. Anna Mullins Windevallej godkändej godkänd
2. Märta Mollén1:04:4213+22:37ej godkänd
3. Lina Samor46:034+5:15ej godkänd
Sävedalens AIK 3ej godkänd
1. Lisa Palm51:157+9:5551:157
2. Jennie Andersson52:3110+10:261:43:468+1
3. vacant ej startej godkänd

D35 GOF

10 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sävedalens AIK 12:06:36
1. Emma Lindén41:06141:061
2. Anette Bernhed48:105+8:551:29:162+1
3. Frida Wallström37:202+1:302:06:361-1
2OK Landehof 12:12:19
1. Sara Lorén48:347+7:2848:347
2. Anna Eriksson47:554+8:401:36:295-2
3. Pia Johansson35:5012:12:192-3
3Sävedalens AIK 22:18:22
1. Lena Carlsson46:034+4:5746:034
2. Camilla Öhgren39:1511:25:181-3
3. Agneta Nordholm53:047+17:142:18:223+2
4Göteborg-Majorna OK 22:21:13
1. Anne Farbrot51:188+10:1251:188
2. Helena Sellgren47:133+7:581:38:316-2
3. Malin Årebäck42:423+6:522:21:134-2
5Göteborg-Majorna OK 12:21:54
1. Stina Ahlnér53:5910+12:5353:5910
2. Åsa Nordberg42:122+2:571:36:114-6
3. Lisa Ahnoff45:434+9:532:21:545+1
6Mölndal Outdoor IF 12:27:00
1. Åsa Ottosson42:203+1:1442:203
2. Anna Säfsten51:256+12:101:33:4530
3. Anna Abrahamsson53:158+17:252:27:006+3
7Kungälvs OK 12:31:39
1. Anna Berlin52:099+11:0352:099
2. Anna Asplund52:047+12:491:44:138-1
3. Hanna Rangert47:265+11:362:31:397-1
8OK Alehof 12:35:49
1. Anna Lövgärd41:072+0:0141:072
2. Eva Dahl1:03:079+23:521:44:149+7
3. Karin Kullman51:356+15:452:35:498-1
9Sjövalla FK 12:52:40
1. Maria Holmqvist46:386+5:3246:386
2. Linda Hedenblom1:07:0810+27:531:53:4610+4
3. Solveig Hedenblom58:549+23:042:52:409-1
10Frölunda OL 13:16:04
1. Malin Lamm46:295+5:2346:295
2. Maria Norell56:458+17:301:43:147+2
3. Katarina Borne1:32:5010+57:003:16:0410+3

D165 GOF

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Göteborg-Majorna OK 11:24:19
1. Lena Hermansson30:482+0:5830:482
2. Gunilla Carlsson25:31156:191-1
3. Ing-Marie Brander-Strand28:0011:24:1910
2Göteborg-Majorna OK 21:38:09
1. Mia Jodal29:50129:501
2. Gudrun Broman34:192+8:481:04:092+1
3. Elisabeth Strandhagen34:002+6:001:38:0920
3IK Uven 12:16:19
1. Annika Aasa40:103+10:2040:103
2. Rosa Johansson48:304+22:591:28:4030
3. Karin Axelsson47:395+19:392:16:1930
4OK Alehof 12:22:37
1. Britt-Marie Grönroos46:424+16:5246:424
2. Ingegerd Olsson49:535+24:221:36:3540
3. Monika Nilsson46:024+18:022:22:3740
5IK Stern 12:34:40
1. Eva Blomström1:14:305+44:401:14:305
2. Ann-Britt Johansson38:043+12:331:52:3450
3. Christina Schedwin42:063+14:062:34:4050

H20 GOF

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Göteborg-Majorna OK 12:35:05
1. Viktor Runnby44:262+0:3644:262
2. Albin Petrén55:062+1:341:39:321-1
3. Anton Blom55:332+3:582:35:0510
2OK Alehof 12:43:13
1. Karl Modig58:063+14:1658:063
2. Johan Blick53:3211:51:382-1
3. Rasmus Larsson51:3512:43:1320
3OK Alehof 23:47:05
1. Emil Karlsson1:02:564+19:061:02:564
2. Jonas Thunberg1:19:403+26:082:22:363-1
3. Colin Fransson Lee1:24:293+32:543:47:0530
Tolered-Utby Ol-klubb 1ej godkänd
1. Johan Hinder43:50143:501
2. Mattias Kuoskuej godkändej godkänd
3. Kristian Narbro Porathej godkändej godkänd

H21 GOF

15 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IFK Göteborg 12:23:47
1. Patrik Martner51:444+2:4251:444
2. Erik Engstrand46:3911:38:231-3
3. Jonas Pilblad45:242+1:312:23:4710
2Göteborg-Majorna OK 12:24:43
1. Erik Öhlund51:093+2:0751:093
2. Mikael Eliasson49:413+3:021:40:5030
3. Ola Martner43:5312:24:432-1
3Göteborg-Majorna OK 22:30:04
1. Erik Johansson49:02149:021
2. Mikael Andersson49:232+2:441:38:252+1
3. Christian Tingström51:393+7:462:30:043+1
4Göteborg-Majorna OK 32:33:23
1. Andreas Höye49:302+0:2849:302
2. Johan Strand51:306+4:511:41:004+2
3. Magnus Palm52:234+8:302:33:2340
5IFK Göteborg 22:35:22
1. John Persson51:475+2:4551:475
2. Håkan Petersson50:024+3:231:41:4950
3. Henrik Laas53:336+9:402:35:2250
6Göteborg-Majorna OK 62:36:59
1. Fredrik Sturesson53:376+4:3553:376
2. Anders Axenborg50:575+4:181:44:3460
3. Robert Johansson52:255+8:322:36:5960
7IFK Göteborg 42:42:16
1. Per-Anders Eggertsen54:057+5:0354:057
2. Markus Johansson52:217+5:421:46:2670
3. Andréas Thern55:507+11:572:42:1670
8IFK Göteborg 32:51:57
1. Johan G Hördegårdh57:068+8:0457:068
2. Jakob Eng58:469+12:071:55:5280
3. Christian Nielsen56:058+12:122:51:5780
9OK Landehof 13:20:36
1. Johan Lidström1:13:0212+24:001:13:0212
2. Victor Axbom1:05:2210+18:432:18:24120
3. Magnus Strand1:02:129+18:193:20:369-3
10IFK Göteborg 53:38:42
1. Mattias Holmstrand59:5510+10:5359:5510
2. Jonas H Sand1:07:3611+20:572:07:31100
3. NN 1:31:1114+47:183:38:42100
11Kungälvs OK 13:39:38
1. Rickard Norlin1:13:2913+24:271:13:2913
2. Eric Tilly1:11:2413+24:452:24:5314+1
3. Pontus Jansson1:14:4510+30:523:39:3811-3
12Göteborg-Majorna OK 43:40:37
1. Daniel Martinsson1:08:2211+19:201:08:2211
2. Tobias Ahnoff58:428+12:032:07:049-2
3. Hugh Cashell1:33:3315+49:403:40:3712+3
13Göteborg-Majorna OK 53:40:57
1. Anders Höije59:099+10:0759:099
2. Jonas Lundberg1:17:0114+30:222:16:1011+2
3. Andreas Melin1:24:4713+40:543:40:5713+2
14Sävedalens AIK 23:42:30
1. Jonas Palm1:13:4114+24:391:13:4114
2. Fredrik Weihard1:09:1212+22:332:22:5313-1
3. Erik Råberg1:19:3712+35:443:42:3014+1
15Sävedalens AIK 34:02:43
1. Marcus Kempe1:24:3115+35:291:24:3115
2. Albin Sunesson1:30:5115+44:122:55:22150
3. Johan Nilsson1:17:4311+33:504:02:43150
Lerums SOK 1ej start
1. vacant (vacant)ej startej start
2. vacant (vacant)ej startej start
3. vacant (vacant)ej startej start
Sävedalens AIK 1ej start
1. Albert Mollénej startej start
2. Henrik Lundgrenej startej start
3. Karl Levinej startej start

H35 GOF

13 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sävedalens AIK 12:19:02
1. Sven Granfors51:447+7:2551:447
2. Nichlas Wallström46:3611:38:202-5
3. Ola Skepp40:422+1:552:19:021-1
2Sävedalens AIK 22:30:00
1. Kalle Wrane48:294+4:1048:294
2. Peter Lekberg52:416+6:051:41:103-1
3. Mikael Öhgren48:504+10:032:30:002-1
3IFK Göteborg 12:34:44
1. Odd Wallander58:2410+14:0558:2410
2. Jens Thorild57:337+10:571:55:57100
3. Martin Larsson38:4712:34:443-7
4Göteborg-Majorna OK 12:40:43
1. Ola Jodal49:155+4:5649:155
2. Andreas S Johansson48:313+1:551:37:461-4
3. Anders H Johansson1:02:577+24:102:40:434+3
5Sävedalens AIK 32:44:27
1. Tommy Jonsson47:093+2:5047:093
2. Erik Österlin1:02:519+16:151:50:008+5
3. Mattias Bååth54:275+15:402:44:275-3
6Frölunda OL 12:47:30
1. Johan Zettergren59:2311+15:0459:2311
2. Anders Arfwedson52:205+5:441:51:439-2
3. Anders Hellgren55:476+17:002:47:306-3
7Tolered-Utby Ol-klubb 12:55:37
1. Niklas Åberg1:01:1712+16:581:01:1712
2. Jan Hindér1:11:2211+24:462:12:3911-1
3. Jonas Martner42:583+4:112:55:377-4
8Kungälvs OK 12:56:43
1. Johan Forssten50:586+6:3950:586
2. Daniel Hägerstrand58:428+12:061:49:407+1
3. Erik Aderstedt1:07:038+28:162:56:438+1
9Sjövalla FK 13:23:38
1. Per-Arne Wahlgren53:048+8:4553:048
2. Stefan Holthoff48:252+1:491:41:294-4
3. Jan Rydén1:42:0910+1:03:223:23:389+5
10Frölunda OL 23:33:26
1. Anders Lindén1:29:3713+45:181:29:3713
2. Håkan Wåhlander1:18:2112+31:452:47:5812-1
3. Thomas Borne1:08:269+29:393:33:2610-2
OK Alehof 1ej godkänd
1. Stefan Dahl57:209+13:0157:209
2. Anders Lövgärd49:224+2:461:46:425-4
3. Lars Kullmanej godkändej godkänd
Mölndal Outdoor IF 1ej godkänd
1. Anders Asp46:132+1:5446:132
2. Klas Åström1:03:2610+16:501:49:396+4
3. Anders Ådahlej godkändej godkänd
Lerums SOK 1ej godkänd
1. Sören Sturesson44:19144:191
2. Pär Moqvistej startej start
3. Per Johnssonej startej godkänd

H45 GOF

14 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Göteborg-Majorna OK 12:05:33
1. Ulf Andersson45:264+5:0145:264
2. Ola Wallinder42:162+2:041:27:422-2
3. Hans Melin37:512+0:332:05:331-1
2Sävedalens AIK 12:12:31
1. Pär Claesson40:25140:251
2. Magnus Ö Bernhed54:486+14:361:35:134+3
3. Odd Wallum37:1812:12:312-2
3Göteborg-Majorna OK 22:23:07
1. Niklas Skoog40:25140:251
2. Andrew Lago52:274+12:151:32:523+2
3. Anders Carlsson50:156+12:572:23:0730
4Sävedalens AIK 22:24:45
1. Magnus Josefsson49:386+9:1349:386
2. Thomas Attfors47:493+7:371:37:275-1
3. Anders Björklund47:185+10:002:24:454-1
5Lerums SOK 12:42:25
1. Ulf Hansson47:085+6:4347:085
2. Torsten Backteman40:1211:27:201-4
3. Patrick Djerf1:15:0510+37:472:42:255+4
6OK Landehof 12:45:12
1. Magnus Karlsson 153:599+13:3453:599
2. Teddy Andersson1:06:057+25:532:00:046-3
3. Anders Wadsten45:083+7:502:45:1260
7Kungälvs OK 12:53:16
1. Rikard Nilsson1:13:3312+33:081:13:3312
2. Staffan Asplund53:035+12:512:06:369-3
3. Leif Einarsson46:404+9:222:53:167-2
8Göteborg-Majorna OK 32:53:57
1. Björn Östman45:183+4:5345:183
2. Mats Jodal1:14:4710+34:352:00:057+4
3. Hans Garmer53:527+16:342:53:578+1
9Frölunda OL 13:21:25
1. Richard Blom1:02:0011+21:351:02:0011
2. Stefan Hammar1:12:029+31:502:14:0210-1
3. Torbjörn Kjörk1:07:238+30:053:21:259-1
10IK Uven 23:33:32
1. Johan Wettergren58:0810+17:4358:0810
2. Jan Grahn1:20:3611+40:242:18:4412+2
3. Mats Dahlrot1:14:489+37:303:33:3210-2
11Frölunda OL 24:13:58
1. Tomas Andreasson1:34:0914+53:441:34:0914
2. Lennart Vamling1:27:4213+47:303:01:51140
3. Peter Hammersberg1:28:5811+51:404:13:5811-3
IK Uven 1ej godkänd
1. Robert Hallberg49:547+9:2949:547
2. Leif Hagman1:27:3612+47:242:17:3011+4
3. Torbjörn Grahnej godkändej godkänd
Lerums SOK 2ej godkänd
1. Stefan Jansson53:328+13:0753:328
2. Erik Sparrevik1:08:028+27:502:01:3480
3. vacant ej startej godkänd
OK Landehof 2ej godkänd
1. Torbjörn Saetre1:13:3312+33:081:13:3312
2. Peter Roos1:41:5614+1:01:442:55:2913+1
3. Johan Åbergej godkändej godkänd

H165 GOF

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Lerums SOK 12:11:41
1. Jonas Axelsson41:00141:001
2. Kent Eriksson41:272+1:261:22:2710
3. Olle Adolfsson49:143+7:382:11:4110
2Göteborg-Majorna OK 12:14:54
1. Anders Spånér49:482+8:4849:482
2. Mats Strandhagen40:0111:29:4920
3. Asgeir Edvardsen45:052+3:292:14:5420
3Frölunda OL 12:22:02
1. Stefan Sjöblom54:004+13:0054:004
2. Anders Björnberg46:263+6:251:40:263-1
3. Yngve Norell41:3612:22:0230
4OK Landehof 13:02:25
1. Krister Strand53:363+12:3653:363
2. Tommy Gustavsson55:074+15:061:48:434+1
3. Bertil Axbom1:13:424+32:063:02:2540
Kungälvs OK 1ej godkänd
1. Sven-Olof Pålsson1:20:555+39:551:20:555
2. Rudolf Brogren58:455+18:442:19:4050
3. Thore Janssonej godkändej godkänd

H195 GOF

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sävedalens AIK 12:07:51
1. Hans Carlstedt36:23136:231
2. Lars-Göran Axmalm33:4411:10:0710
3. Lars Österberg57:444+20:432:07:5110
2IK Stern 12:10:40
1. Sten Blomström48:133+11:5048:133
2. Hans C Johansson45:264+11:421:33:3930
3. Stig-Ove Toll37:0112:10:402-1
3IK Uven 12:10:53
1. Gunnar Håkansson37:332+1:1037:332
2. Karl-Axel Johansson56:055+22:211:33:3820
3. Ingemar Alfredsson37:152+0:142:10:533+1
4Tolered-Utby Ol-klubb 12:39:18
1. Kenneth Johansson1:15:425+39:191:15:425
2. Lennart Bernhed44:013+10:171:59:4350
3. Ingemar Bernhed39:353+2:342:39:184-1
5OK Alehof 12:55:51
1. Jack Grönroos1:12:134+35:501:12:134
2. Bengt Börjesson41:162+7:321:53:2940
3. Sten Olsson1:02:225+25:212:55:515+1
IK Uven 2ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser