Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL nr 13

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL nr 13
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: tisdag 14 januari 2020

Klasser: Visa alla | Lb | Kb

Långa

3 600 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan PetriOK Djerf30:148:23
2Bengt SvedjebySkattkärrs SOK32:15+2:018:57
3Åke GustavssonOK Älgen33:15+3:019:14
4Stefan GunnarssonKristinehamns OK33:54+3:409:25
5Ulf NordzellOK Djerf36:27+6:1310:07
6Ingvar AnderssonOK Amne37:28+7:1410:24
7Runo JohanssonKristinehamns OK37:45+7:3110:29
8Hans PerssonOK Älgen39:19+9:0510:55
9Rolf SteinerKristinehamns OK40:29+10:1511:14
10Anders RobertssonAlmby IK42:02+11:4811:40
11Britt-Marie AnderssonOK Amne44:03+13:4912:14
12Per-Olof LinderKristinehamns OK44:47+14:3312:26
13Leif SalinOK Tyr45:08+14:5412:32
14Lasse HageröKristinehamns OK46:52+16:3813:01
15Christer GillenäsKristinehamns OK49:49+19:3513:50
16Gunnel GillenäsKristinehamns OK50:43+20:2914:05
17Marit NilssonKils OK52:55+22:4114:41
18Larseric LarssonDegerfors OK58:25+28:1116:13
Birgitta JohanssonKristinehamns OKej godkänd

Korta

2 600 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Weine FredrikssonKFUM Örebro OK24:029:14
2Lennart MikaelssonKristinehamns OK28:24+4:2210:55
3Lennart JohanssonKristinehamns OK31:43+7:4112:11
4Lars AlexanderssonKristinehamns OK33:25+9:2312:51
5Leif NordströmKristinehamns OK33:53+9:5113:01
6Kalle WickströmKristinehamns OK34:11+10:0913:08
7Eva TrangiusOK Tyr36:21+12:1913:58
8Stig VahlbergKristinehamns OK38:37+14:3514:51
9Nils GrannKristinehamns OK40:10+16:0815:26
10Sten AnderssonKristinehamns OK40:38+16:3615:37
11Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr41:13+17:1115:51
12Viveca JernstedtKristinehamns OK42:23+18:2116:18
13Sune AnderssonKristinehamns OK42:29+18:2716:20
14Yngve JohanssonKristinehamns OK42:40+18:3816:24
15Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK45:36+21:3417:32
16Roger AnderssonKristinehamns OK51:19+27:1719:44
17Siv AnderssonKristinehamns OK59:58+35:5623:03
18Samuel ErikssonOK Letstigen1:08:51+44:4926:28
Britt GunnarssonKristinehamns OKej godkänd
Christer ElfsbergKristinehamns OKej start
Börje MüllerKristinehamns OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr