Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL nr 15

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL nr 15
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: onsdag 29 januari 2020

Klasser: Visa alla | Lb | Kb

Långa

3 500 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl-Åke RynoOK Tisaren33:189:30
2Ulf NordzellOK Djerf33:51+0:339:40
3Anders RobertssonAlmby IK34:06+0:489:44
4Stefan GunnarssonKristinehamns OK35:13+1:5510:03
5Bertil JohanssonKristinehamns OK35:14+1:5610:04
6Stefan ÖbergOK Milan36:38+3:2010:28
7Åke GustavssonOK Älgen37:58+4:4010:50
8Christer NälemarkOK Djerf38:44+5:2611:04
9Mats HaglundOK Djerf38:45+5:2711:04
10Rolf SteinerKristinehamns OK39:01+5:4311:08
11Runo JohanssonKristinehamns OK39:28+6:1011:16
12Anders NybergKristinehamns OK40:02+6:4411:26
13Leif SalinOK Tyr44:09+10:5112:36
14Marit NilssonKils OK45:29+12:1112:59
15Per-Olof LinderKristinehamns OK48:01+14:4313:43
16Gunnel GillenäsKristinehamns OK49:53+16:3514:15
17Lasse HageröKristinehamns OK50:11+16:5314:20
18Christer GillenäsKristinehamns OK50:14+16:5614:21
19Hans PerssonOK Älgen50:40+17:2214:28
20Birgitta JohanssonKristinehamns OK57:37+24:1916:27

Korta

2 400 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert LarssonHagaby GoIF Örebro25:1210:30
2Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK26:58+1:4611:14
3Anders ElofssonOK Djerf27:41+2:2911:32
4Lennart MikaelssonKristinehamns OK30:00+4:4812:30
5Börje MüllerKristinehamns OK30:33+5:2112:43
6Alexandersson LarsKristinehamns OK30:56+5:4412:53
7Eva TrangiusOK Tyr32:24+7:1213:30
8Sten AnderssonKristinehamns OK35:45+10:3314:53
9Sune AnderssonKristinehamns OK36:51+11:3915:21
10Kalle WickströmKristinehamns OK37:27+12:1515:36
11Stig VahlbergKristinehamns OK37:49+12:3715:45
12Karin MoodhOK Tyr38:14+13:0215:55
13Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr39:37+14:2516:30
14Jörgen HolmströmOK Milan39:43+14:3116:32
15Inga HolmströmOK Milan41:49+16:3717:25
16Yngve JohanssonKristinehamns OK42:03+16:5117:31
17Viveca JernstedtKristinehamns OK43:05+17:5317:57
18Nils GrannKristinehamns OK43:38+18:2618:10
19Johansson LarsKristinehamns OK44:31+19:1918:32
20Britt GunnarssonKristinehamns OK59:14+34:0224:40
Samuel ErikssonOK Letstigenej godkänd
Göran NilssonKristinehamns OKej godkänd
Lennart JohanssonKristinehamns OKutgått
Lars AlexanderssonKristinehamns OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr