Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL nr 19

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL nr 19
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: onsdag 26 februari 2020

Klasser: Visa alla | Lb | Kb

Långa

3 700 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders RobertssonAlmby IK46:0612:27
2Johan PetriOK Djerf47:32+1:2612:50
3Weine FredrikssonKFUM Örebro OK48:04+1:5812:59
4Anders ElofssonOK Djerf48:47+2:4113:11
5Lars-Erik OlssonOK Tyr49:40+3:3413:25
6Mats HaglundOK Djerf50:08+4:0213:32
7Stefan GunnarssonKristinehamns OK50:09+4:0313:33
8Åke GustavssonOK Älgen51:45+5:3913:59
9Bengt CarlssonSkattkärrs SOK54:05+7:5914:37
10Runo JohanssonKristinehamns OK55:58+9:5215:07
11Ulf NordzellOK Djerf57:37+11:3115:34
12Sven-Erik BrodinKristinehamns OK58:07+12:0115:42
13Bo GustafssonKristinehamns OK58:21+12:1515:46
14Robert LarssonHagaby GoIF Örebro58:43+12:3715:52
15Leif SalinOK Tyr58:47+12:4115:53
16Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro1:01:03+14:5716:30
17Hans PerssonOK Älgen1:03:15+17:0917:05
18Lasse HageröKristinehamns OK1:03:44+17:3817:13
19Ann-Sofie HultsvedOK Tyr1:07:15+21:0918:10
20Karin MoodhOK Tyr1:14:39+28:3320:10
21Birgitta JohanssonKristinehamns OK1:25:38+39:3223:08
Christer ElfsbergKristinehamns OKej start

Korta

2 200 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran NilssonKristinehamns OK35:1316:00
2Börje MüllerKristinehamns OK36:47+1:3416:43
3Sara Storm-AnderssonOK Tyr38:19+3:0617:25
4Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK38:23+3:1017:26
5Eva TrangiusOK Tyr38:36+3:2317:32
6Lennart JohanssonKristinehamns OK39:36+4:2318:00
7Lillemor NybergKristinehamns OK40:01+4:4818:11
8Knutsson DidrikKristinehamns OK40:04+4:5118:12
9Mats VogelOK Djerf40:45+5:3218:31
10Stig VahlbergKristinehamns OK42:00+6:4719:05
11Lars AlexanderssonKristinehamns OK42:08+6:5519:09
12Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK44:53+9:4020:24
13Yngve JohanssonKristinehamns OK45:26+10:1320:39
14Britt GunnarssonKristinehamns OK47:26+12:1321:33
15Viveca JernstedtKristinehamns OK48:23+13:1021:59
16Kalle WickströmKristinehamns OK48:46+13:3322:09
17Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr48:58+13:4522:15
18Nils GrannKristinehamns OK53:07+17:5424:08
19Siv AnderssonKristinehamns OK56:22+21:0925:37
20Roger AnderssonKristinehamns OK1:00:48+25:3527:38
21Astrid AnderssonKristinehamns OK1:05:26+30:1329:44
22Sten AnderssonKristinehamns OK1:05:51+30:3829:55
Lennart MikaelssonKristinehamns OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr