Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL nr 20

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL nr 20
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: onsdag 4 mars 2020

Klasser: Visa alla | Lb | Kb

Långa

3 300 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Weine FredrikssonKFUM Örebro OK35:0210:36
2Anders RobertssonAlmby IK37:07+2:0511:14
3Åke GustavssonOK Älgen37:45+2:4311:26
4Anders ElofssonOK Djerf40:05+5:0312:08
5Sven-Erik BrodinKristinehamns OK40:58+5:5612:24
6Bertil JohanssonKristinehamns OK43:11+8:0913:05
7Hans PerssonOK Älgen46:02+11:0013:56
8Anders NybergKristinehamns OK46:30+11:2814:05
9Rolf SteinerKristinehamns OK46:34+11:3214:06
10Lasse HageröKristinehamns OK52:38+17:3615:56
11Leif SalinOK Tyr53:05+18:0316:05
12Börje MüllerKristinehamns OK58:35+23:3317:45
13Gunnel GillenäsKristinehamns OK59:57+24:5518:10
14Christer GillenäsKristinehamns OK1:00:02+25:0018:11
15Marit NilssonKils OK1:04:05+29:0319:25

Korta

2 400 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer NälemarkOK Djerf30:0512:32
2Stig NilssonOK Djerf31:10+1:0512:59
3Robert LarssonHagaby GoIF Örebro31:23+1:1813:04
4Lotta RåbergOK Tyr35:05+5:0014:37
5Birgitta JohanssonKristinehamns OK41:00+10:5517:05
6Eva TrangiusOK Tyr41:40+11:3517:21
7Kalle WickströmKristinehamns OK45:11+15:0618:49
8Lennart MikaelssonKristinehamns OK47:23+17:1819:44
9Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK47:43+17:3819:52
10Stig VahlbergKristinehamns OK52:53+22:4822:02
11Nils GrannKristinehamns OK55:50+25:4523:15
12Sten AnderssonKristinehamns OK56:13+26:0823:25
13Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr1:01:03+30:5825:26
14Siv AnderssonKristinehamns OK1:01:53+31:4825:47
15Lar AlexanderssonKristinehamns OK1:03:56+33:5126:38
Gunnar NymanOK Djerfej godkänd
Viveca JernstedtKristinehamns OKej godkänd
Roger AnderssonKristinehamns OKutgått
Arne ÖstlundOK Djerfej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser