Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL nr 21

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL nr 21
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: onsdag 11 mars 2020

Klasser: Visa alla | Lb | Kb

Långa

3 500 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders LevinOK Tyr31:419:03
2Lars-Erik OlssonOK Tyr37:24+5:4310:41
3Stefan GunnarssonKristinehamns OK38:10+6:2910:54
4Ulf NordzellOK Djerf39:05+7:2411:10
5Anders ElofssonOK Djerf39:31+7:5011:17
6Bengt CarlssonSkattkärrs SOK41:45+10:0411:55
7Lars MellkvistOK Hierne43:13+11:3212:20
8Tommy WesterbergIF Hagen43:34+11:5312:26
9Sven-Erik BrodinKristinehamns OK44:25+12:4412:41
10Rolf SteinerKristinehamns OK46:10+14:2913:11
11Lillemor NybergKristinehamns OK51:26+19:4514:41
12Börje RåbergOK Tyr52:08+20:2714:53
13Leif SalinOK Tyr52:59+21:1815:08
14Börje MüllerKristinehamns OK54:39+22:5815:36
15Gunnel GillenäsKristinehamns OK54:55+23:1415:41
16Christer GillenäsKristinehamns OK55:23+23:4215:49
17Marit NilssonKils OK57:30+25:4916:25
Bengt SvedjebySkattkärrs SOKej godkänd

Korta

2 600 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran NilssonKristinehamns OK37:2114:21
2Monica DjurbergOK Tyr38:24+1:0314:46
3Eva TrangiusOK Tyr39:14+1:5315:05
4Christer HoltOK Hierne39:45+2:2415:17
5Lennart MikaelssonKristinehamns OK42:11+4:5016:13
6Anders NybergKristinehamns OK45:18+7:5717:25
7Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr46:31+9:1017:53
8Kalle WickströmKristinehamns OK49:07+11:4618:53
9Roland ÖmanKristinehamns OK51:17+13:5619:43
10John LarssonVästvärmlands OK54:01+16:4020:46
11Siv AnderssonKristinehamns OK55:34+18:1321:22
12Roger AnderssonKristinehamns OK56:32+19:1121:44
13Stig VahlbergKristinehamns OK59:24+22:0322:50
14Sten AnderssonKristinehamns OK1:00:26+23:0523:14
Britt GunnarssonKristinehamns OKej godkänd
Nils GrannKristinehamns OKej godkänd
Viveca JernstedtKristinehamns OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser