*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för OK Grip Veteran-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Grip Veteran-OL
Arrangörsorganisation: OK Grip
Datum: tisdag 8 oktober 2019

Klass A

4 660 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF42:369:08
2Tommy HolmérVäsby OK45:09+2:339:41
3Janne NilssonCentrum OK45:14+2:389:42
4Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF46:06+3:309:53
5Claes ÖgrenOK Nalle46:34+3:589:59
6Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL48:29+5:5310:24
7Lena LarssonSala OK49:53+7:1710:42
8Bengt KärrströmTullinge SK50:28+7:5210:49
9Niklas OlssonFagersta OK50:33+7:5710:50
10Alf LindbergKöping-Kolsva OK50:52+8:1610:54
11Bo DavidssonSolna OK50:56+8:2010:55
12Charlotta AskeljungOK Klemmingen51:25+8:4911:02
13Mikael SundqvistTullinge SK51:44+9:0811:06
14Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF52:33+9:5711:16
15Göran WelénKöping-Kolsva OK53:00+10:2411:22
16Stig LandstorpOK Tor55:41+13:0511:56
17Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK58:04+15:2812:27
18Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF58:45+16:0912:36 Ladda ner rutt i gpx-format
19Henrik OlssonHallstahammars OK59:01+16:2512:39
20Sten-Åke HolmbergSala OK59:24+16:4812:44
21Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby59:43+17:0712:48
22Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF1:00:19+17:4312:56
23Leif WadmanKöping-Kolsva OK1:00:45+18:0913:02
24Peder WickströmArboga OK1:02:02+19:2613:18
25Göran SvärdOK Klemmingen1:04:18+21:4213:47
26Tommy WåhlinVästerås SOK1:04:26+21:5013:49
27Kurt ErikssonVandrarringen1:05:41+23:0514:05
28Bo NorbäckTullinge SK1:06:40+24:0414:18 Ladda ner rutt i gpx-format
29Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF1:08:56+26:2014:47
30Anders HasselboOK Måsen1:14:51+32:1516:03
31Kjell FröbergEskilstuna OL1:17:55+35:1916:43
32Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF1:18:08+35:3216:46
33Frank NordahlSträngnäs-Malmby OL1:30:56+48:2019:30
Greger WedinSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

Klass B

3 980 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl-Erik JohanssonOK Södertörn41:1310:21
2Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF41:20+0:0710:23
3Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF41:50+0:3710:30
4Anders SohlbergOK Södertörn43:05+1:5210:49
5Jan LindgrenOK Södertörn43:13+2:0010:51
6Bo SegerEskilstuna OL44:10+2:5711:05
7Per-Erik CarleniusKatrineholms OK45:09+3:5611:20
8Stig BorgÄrla IF45:16+4:0311:22
9Anders KarlssonTullinge SK46:31+5:1811:41
10Göran LarssonSala OK46:52+5:3911:46
11Anders SundströmÅkers IF47:10+5:5711:51
12Inga-Britt PetterssonSala OK47:31+6:1811:56
13Kurt Håkan AnderssonOK Tor47:59+6:4612:03
14Jerry HolmEskilstuna OL48:43+7:3012:14
15Håkan SöderqvistArboga OK49:21+8:0812:23
16Peter AskeljungOK Klemmingen49:27+8:1412:25
17Jan-Erik AnderssonSträngnäs-Malmby OL50:23+9:1012:39
18Knut-Åke HallebroOK Klemmingen50:25+9:1212:40
19Håkan AlderudNyköpings OK50:41+9:2812:44
20Maria EhnTullinge SK50:48+9:3512:45
21Mats NilssonEskilstuna OL51:03+9:5012:49
22Sven DanielssonEskilstuna OL51:32+10:1912:56
23Kjell HolmbergOK Södertörn51:39+10:2612:58
24Bengt JönssonÅkers IF51:59+10:4613:03
25Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL55:45+14:3214:00
26Anders MobergKatrineholms OK56:13+15:0014:07
27Lennart JohanssonOK Tor56:22+15:0914:09
28Olle ArmanNyköpings OK56:48+15:3514:16
29Bo OrtmanVandrarringen57:33+16:2014:27
30Rolf LindIK Standard58:23+17:1014:40
31Ulf StridhSnättringe SK58:57+17:4414:48
32Mikael HogréusOK Tor1:00:07+18:5415:06
33Curt ThorénNyköpings OK1:00:58+19:4515:19
34Ulf SvedestamEskilstuna OL1:01:57+20:4415:33
35Anna BlomgrenTullinge SK1:02:22+21:0915:40
36Jarl Erik PalmKjula IF1:03:54+22:4116:03
37Gunnar MongårdSkogsluffarnas OK1:07:21+26:0816:55
38Åke GranstamOK Tor1:09:32+28:1917:28
39Åke HuleforsSträngnäs-Malmby OL1:13:42+32:2918:31
40Sven AnderssonOK Hällen1:19:54+38:4120:04
Göran ForsbergNyköpings OKej godkänd

Klass C

3 150 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Weine WolterÅkers IF37:3611:56
2Hans-Erik PerssonSundbybergs IK42:43+5:0713:33
3Bo CarlssonNyköpings OK46:38+9:0214:48
4Per-Arne EkbomArboga OK47:07+9:3114:57
5Mona ForsbergNyköpings OK47:55+10:1915:12
6Bendy WallinTrosabygdens OK47:58+10:2215:13
7Monica SvärdOK Klemmingen48:47+11:1115:29
8Gunnar CarlénOK Måsen48:57+11:2115:32
9Stig ThorssonSödertälje-Nykvarn OF49:00+11:2415:33
10Tommy LjungkvistÄrla IF49:20+11:4415:39
11Göran JanzonArboga OK49:30+11:5415:42
12Gudrun PerssonHallstahammars OK50:24+12:4816:00
13Per-Olof JohanssonSträngnäs-Malmby OL51:27+13:5116:20
14Ingemar GustafssonOK Tjärnen51:48+14:1216:26
14Sven-Arne NilssonOK Klemmingen51:48+14:1216:26
16Anita JohanssonOK Tor52:07+14:3116:32
17Lars-Erik ThofeltOK Klemmingen52:51+15:1516:46
18Evy NordSödertälje IF52:52+15:1616:46
19Anders WellénKöping-Kolsva OK53:10+15:3416:52
19Ove PetterssonArboga OK53:10+15:3416:52
21Lars JohanssonOK Tor55:10+17:3417:30
22Ove LarssonEskilstuna OL55:52+18:1617:44
23Margareta ErikssonOK Klemmingen56:05+18:2917:48
24Ingemar JonssonHallstahammars OK56:38+19:0217:58
25Louise-Marie NilssonOK Klemmingen56:47+19:1118:01
26Nils JohanssonOK Tjärnen56:50+19:1418:02
27Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK57:29+19:5318:14
28Stina VahlgrenSträngnäs-Malmby OL57:56+20:2018:23
29Leif JanssonEskilstuna OL58:20+20:4418:31
30Lennart LundquistOK Nalle58:50+21:1418:40
31Kurt ZanderVästerås SOK59:44+22:0818:57
32Kerstin PalmKjula IF1:00:04+22:2819:04
33Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK1:00:39+23:0319:15
34Rolf LindblomKjula IF1:00:59+23:2319:21
35Inge SundströmNyköpings OK1:01:27+23:5119:30
36Lars NordSödertälje IF1:01:53+24:1719:38
37Agneta NilssonEskilstuna OL1:02:49+25:1319:56
38Sonja JedarÅkers IF1:03:36+26:0020:11
39Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL1:04:47+27:1120:33
40Ingemar GreisOK Måsen1:04:57+27:2120:37 Ladda ner rutt i gpx-format
41Jan EnesvedSödertälje IF1:05:25+27:4920:46
42Kristina WåållinSala OK1:05:59+28:2320:56
43Kerstin LissEskilstuna OL1:06:22+28:4621:04
44Stina GunnarssonÄrla IF1:10:03+32:2722:14
45Rolf LindblomOK Klemmingen1:11:40+34:0422:45
46Hans LindgrenTrosabygdens OK1:11:53+34:1722:49
47Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL1:14:54+37:1823:46
48Sören JohanssonSala OK1:19:54+42:1825:21
49Nils-Gunnar LindbergOK Nalle1:24:30+46:5426:49
Esko RaitaÄrla IFej godkänd
Lennart ErikssonOK Enenej godkänd

Klass D

2 350 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK32:0613:39
2Åke SchylanderSträngnäs-Malmby OL34:14+2:0814:34
3Anders RymanSträngnäs-Malmby OL35:46+3:4015:13
4Inge GustafssonSträngnäs-Malmby OL36:29+4:2315:31
5Alf LundkvistOK Tor36:31+4:2515:32
6Jörgen BergströmÄrla IF36:44+4:3815:37
7Bertil RydgrenIFK Enskede37:19+5:1315:52
8Bengt DagermarkÄrla IF38:05+5:5916:12
9Ove JohanssonSträngnäs-Malmby OL38:33+6:2716:24
10Lena GustafssonOK Klemmingen39:03+6:5716:37
11Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF39:13+7:0716:41
12Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK39:32+7:2616:49
13Karl-Robert MoqvistOK Tor42:18+10:1218:00
14Jan FlodinOK Nalle42:59+10:5318:17
15Anders JohanssonKjula IF43:08+11:0218:21
16Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF43:21+11:1518:26
17Sten MöllerSödertälje-Nykvarn OF44:07+12:0118:46
18Sture NilssonStockholmspolisens IF OF44:08+12:0218:46
19Birgitta WallinTrosabygdens OK44:13+12:0718:48
20Margareta JönssonÅkers IF44:23+12:1718:53
21Eva HogréusOK Tor44:57+12:5119:07
22Anders JohanssonNyköpings OK45:14+13:0819:14
23Göran WiigHallstahammars OK45:15+13:0919:15
24Stig LundinEskilstuna OL45:28+13:2219:20
25Marianne ArnholmEskilstuna OL46:25+14:1919:45
26Lennart LundhÄrla IF46:31+14:2519:47
27Bengt LindkvistÅkers IF46:59+14:5319:59
28Monica Lindkvist MöllerSödertälje-Nykvarn OF47:30+15:2420:12
29Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK47:39+15:3320:16
30Gun SkankeEskilstuna OL48:13+16:0720:31
31Britt-Marie BjörkmanÅkers IF48:36+16:3020:40
32Solveig TjernbergSödertälje IF49:30+17:2421:03
33Berit GustavssonSödertälje IF51:26+19:2021:53
34Lena JohanssonÅkers IF52:21+20:1522:16
35Christer ArevångOK Måsen53:02+20:5622:34
36Lena LarssonOK Klemmingen54:04+21:5823:00
37Elisabeth ErikssonNyköpings OK55:21+23:1523:33
38Erland KarlssonOK Tjärnen55:35+23:2923:39
39Kjell HanningIK Standard58:31+26:2524:54
40Stig WesterbergOK Tor59:03+26:5725:07
41Kjell NilssonOK Klemmingen1:00:51+28:4525:53
42Margareta JohanssonOK Tor1:02:28+30:2226:34
43Stig GustavssonSödertälje IF1:04:30+32:2427:26
Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

Klass E

1 730 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten WesterlundSödertälje IF31:1818:05
2Lars SöderlundHallstahammars OK33:23+2:0519:17
3Eva LundkvistOK Tor43:51+12:3325:20
4Rolf JohanssonSödertälje IF46:50+15:3227:04
5Ann-Britt FlodinOK Nalle48:48+17:3028:12
6Doris NilssonOK Klemmingen51:18+20:0029:39
7Ingrid LundinEskilstuna OL58:14+26:5633:39
Edda NilssonStockholmspolisens IF OFej godkänd
Görel SvedestamEskilstuna OLutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser