Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL
Arrangörsorganisation: Motala AIF OL
Datum: torsdag 26 september 2019

Långa

3 790 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL38:1410:05
2Christer SandhOK Roxen38:37+0:2310:11
3Göran BlombergTjalve IF Norrköping40:24+2:1010:39
4Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK42:14+4:0011:08
5Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK43:22+5:0811:26
6Torsten BråmåOK Roxen44:46+6:3211:48
7Arne IrevallTjalve IF Norrköping46:19+8:0512:13
8Roland AlsénOK Roxen46:21+8:0712:13
9Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL49:49+11:3513:08
10Stephan SvenssonLinköpings OK52:05+13:5113:44
11Peter HagströmTjalve IF Norrköping53:22+15:0814:04
12Peter JakobssonLinköpings OK54:37+16:2314:24
13Harald BrandeTjalve IF Norrköping55:28+17:1414:38
14Per JohanssonLinköpings OK55:34+17:2014:39
15Yngve PetterssonLinköpings OK1:01:59+23:4516:21
16Bengt ÖstlundOK Roxen1:02:02+23:4816:22
17Jerry MartinssonOK Motala1:02:40+24:2616:32
18Lars SonnertSol Tranås1:05:41+27:2717:19
Lars StrömTjällmo-Godegårds OKej godkänd

Mellan

2 830 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL36:5013:00
2Erik HallgrenFinspångs SOK37:58+1:0813:24
3Björn Erik OhlssonFinspångs SOK38:12+1:2213:29
4Bo JernbergOK Roxen39:45+2:5514:02
5Ove CaesarTjällmo-Godegårds OK40:21+3:3114:15 Ladda ner rutt i gpx-format
6Anders KjellLinköpings OK40:26+3:3614:17
7Claus PetersenOK Motala42:33+5:4315:02
8Claes MartinssonFinspångs SOK42:50+6:0015:08
9Leif SamorTjällmo-Godegårds OK43:17+6:2715:17
10Gunnar PalmqvistBoxholm-Mjölby OL45:37+8:4716:07
11Ulf WaldenfjordLinköpings OK46:24+9:3416:23
12Göran LevinssonOK Roxen46:42+9:5216:30
13Gerd HagströmTjalve IF Norrköping48:59+12:0917:18
14Rolf NorinTjällmo-Godegårds OK49:41+12:5117:33
15Per GustavssonOK Roxen50:21+13:3117:47
16Jan PetterssonOK Roxen51:22+14:3218:09
17Lars JohanssonOK Motala52:02+15:1218:23
18Inga-Lill PetterssonLinköpings OK52:05+15:1518:24
19Gösta LindmanFinspångs SOK52:57+16:0718:42
20Carina LindmanFinspångs SOK53:43+16:5318:58
21Bo LundqvistLinköpings OK55:15+18:2519:31
22Barbro ÖstlundOK Roxen55:29+18:3919:36
23Jörgen SvenssonLinköpings OK57:32+20:4220:19
24Gabriella LundqvistLinköpings OK57:36+20:4620:21
25Christer JohanssonOK Motala59:59+23:0921:11
26Berit MartinssonFinspångs SOK1:05:29+28:3923:08
27Maja-Stina GustavssonOK Roxen1:08:41+31:5124:16
Arne AnderssonOK Motalaej godkänd

Korta

1 940 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LarssonIFK Linköpings OS35:3818:22
2Mona PetersenOK Motala36:54+1:1619:01
3Inger GustafssonOK Roxen39:15+3:3720:13
4Folke SimonssonOK Roxen43:00+7:2222:09
5Britten PerssonFinspångs SOK43:49+8:1122:35
6Sven JonssonOK Roxen44:07+8:2922:44
7Britt PetterssonOK Roxen46:04+10:2623:44
8Gunilla TengvallBoxholm-Mjölby OL48:15+12:3724:52
9Bo GustavssonTjällmo-Godegårds OK49:26+13:4825:28
10Ove PetterssonOK Motala50:57+15:1926:15
11Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK54:13+18:3527:56
12Chatarina AnderssonOK Motala56:26+20:4829:05
13Leif AnderssonOK Motala56:33+20:5529:08
14Lennart LarssonKlubblös1:03:27+27:4932:42
15Birgitta GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:04:09+28:3133:04
16Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:04:20+28:4233:09

Promenad

1 420 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans KleistOK Roxen25:2317:52
2Rose-Marie CarlsonOK Roxen32:27+7:0422:51
3Brigitte AlsénOK Roxen32:36+7:1322:57
Lena LevinssonOK Roxenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser