Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL
Arrangörsorganisation: Motala AIF OL
Datum: torsdag 26 september 2019

Boxholm-Mjölby OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Håkan TengvallMellan36:5013:00
1Per-Åke TengvallLånga38:1410:05
8Gunilla TengvallKorta48:15+12:3724:52
9Karl-Johan NorénLånga49:49+11:3513:08
10Gunnar PalmqvistMellan45:37+8:4716:07

Finspångs SOK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Erik HallgrenMellan37:58+1:0813:24
3Björn Erik OhlssonMellan38:12+1:2213:29
5Britten PerssonKorta43:49+8:1122:35
8Claes MartinssonMellan42:50+6:0015:08
19Gösta LindmanMellan52:57+16:0718:42
20Carina LindmanMellan53:43+16:5318:58
26Berit MartinssonMellan1:05:29+28:3923:08

IFK Linköpings OS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lars LarssonKorta35:3818:22

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Lennart LarssonKorta1:03:27+27:4932:42

Linköpings OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Anders KjellMellan40:26+3:3614:17
10Stephan SvenssonLånga52:05+13:5113:44
11Ulf WaldenfjordMellan46:24+9:3416:23
12Peter JakobssonLånga54:37+16:2314:24
14Per JohanssonLånga55:34+17:2014:39
15Yngve PetterssonLånga1:01:59+23:4516:21
18Inga-Lill PetterssonMellan52:05+15:1518:24
21Bo LundqvistMellan55:15+18:2519:31
23Jörgen SvenssonMellan57:32+20:4220:19
24Gabriella LundqvistMellan57:36+20:4620:21

OK Motala

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Mona PetersenKorta36:54+1:1619:01
7Claus PetersenMellan42:33+5:4315:02
10Ove PetterssonKorta50:57+15:1926:15
12Chatarina AnderssonKorta56:26+20:4829:05
13Leif AnderssonKorta56:33+20:5529:08
17Lars JohanssonMellan52:02+15:1218:23
17Jerry MartinssonLånga1:02:40+24:2616:32
25Christer JohanssonMellan59:59+23:0921:11
Arne AnderssonMellanej godkänd

OK Roxen

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hans KleistPromenad25:2317:52
2Rose-Marie CarlsonPromenad32:27+7:0422:51
2Christer SandhLånga38:37+0:2310:11
3Brigitte AlsénPromenad32:36+7:1322:57
3Inger GustafssonKorta39:15+3:3720:13
4Bo JernbergMellan39:45+2:5514:02
4Folke SimonssonKorta43:00+7:2222:09
6Sven JonssonKorta44:07+8:2922:44
6Torsten BråmåLånga44:46+6:3211:48
7Britt PetterssonKorta46:04+10:2623:44
8Roland AlsénLånga46:21+8:0712:13
12Göran LevinssonMellan46:42+9:5216:30
15Per GustavssonMellan50:21+13:3117:47
16Bengt ÖstlundLånga1:02:02+23:4816:22
16Jan PetterssonMellan51:22+14:3218:09
22Barbro ÖstlundMellan55:29+18:3919:36
27Maja-Stina GustavssonMellan1:08:41+31:5124:16
Lena LevinssonPromenadej godkänd

Sol Tranås

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Lars SonnertLånga1:05:41+27:2717:19

Tjalve IF Norrköping

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Göran BlombergLånga40:24+2:1010:39
7Arne IrevallLånga46:19+8:0512:13
11Peter HagströmLånga53:22+15:0814:04
13Harald BrandeLånga55:28+17:1414:38
13Gerd HagströmMellan48:59+12:0917:18

Tjällmo-Godegårds OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Rolf AxelssonLånga42:14+4:0011:08
5Ove CaesarMellan40:21+3:3114:15Ladda ner rutt i gpx-format
5Anders ÅbergLånga43:22+5:0811:26
9Bo GustavssonKorta49:26+13:4825:28
9Leif SamorMellan43:17+6:2715:17
11Nils-Erik ÅbergKorta54:13+18:3527:56
14Rolf NorinMellan49:41+12:5117:33
15Birgitta GustafssonKorta1:04:09+28:3133:04
16Sievert GustafssonKorta1:04:20+28:4233:09
Lars StrömLångaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila