Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för HOK:s träningsorientering 20/8

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: HOK:s träningsorientering 20/8
Arrangörsorganisation: Haparanda OK
Datum: tisdag 20 augusti 2019

Korta

1 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl Erik NyströmSeskarö IF49:5526:16

Mellan

3 400 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans YlipääSeskarö IF41:0212:04
2Egon SpiikHaparanda OK41:49+0:4712:17
3Esko PirkonenAlatornion Pirkat43:23+2:2112:45
4Essi YlikittäAlatornion Pirkat45:37+4:3513:25
5Niina VaaraAlatornion Pirkat49:39+8:3714:36
6Pauliina RantakeisuAlatornion Pirkat49:45+8:4314:37
7Esa VanninenAlatornion Pirkat57:03+16:0116:46
8Johanna HyttinenAlatornion Ahjo1:31:21+50:1926:52
9Riku HyttinenAlatornion Ahjo1:31:25+50:2326:53
Krista KonttajärviAlatornion Pirkatej godkänd
Mauri RomppainenHaparanda OKej godkänd

Lätta

1 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella KlippmarkHaparanda OK16:1710:10
2Lotta och Eemeli Perkkiö.19:29+3:1212:10
3Elvira KlippmarkHaparanda OK25:26+9:0915:53
4Hilla Keiänen.31:11+14:5419:29

Långa

4 500 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan KlippmarkHaparanda OK37:578:26
2Ingvar IsakssonSeskarö IF40:13+2:168:56
3Tuomas Perkkiö.40:25+2:288:58
4Janne YlimaulaAlatornion Pirkat43:47+5:509:43
5Jani PrykäriSuunta 200046:56+8:5910:25
6Oili HolopainenSuunta 200047:06+9:0910:28
7Roger  WestinSK Gränsen48:35+10:3810:47
8Raimo HöynälaAlatornion Pirkat48:36+10:3910:48
9Markku HöynäläAlatornion Pirkat48:50+10:5310:51
10Jens WestinSeskarö IF50:07+12:1011:08
11Tuomo Svenn.51:10+13:1311:22
12Petri Keränen.51:59+14:0211:33
13Heikki IkonenSuunta 200053:19+15:2211:50
14Heidi Tolvanen.59:42+21:4513:16
15Lari NissinenAlatornion Pirkat1:00:52+22:5513:31
16Petri AriluomaHaparanda OK1:11:21+33:2415:51
17Pentti SvennAlatornion Pirkat1:14:24+36:2716:32

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser