Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Växjö OK, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Växjö OK, medel
Arrangörsorganisation: Växjö OK
Datum: lördag 31 oktober 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D50 | H50 | D60 | H60 | D65 | H65 | Insk | Mkt Lätt | Lätt | Medel 3 | Medel 5 | Svår 3 | Svår 5

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H65

2 320 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Göran SvensonSOK Viljan19:15
2Gert LundquistGotlands Bro OK21:11+1:56
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto21:11+1:56
4Jan-Ola KarlssonOK Njudung21:47+2:32
5Per NilssonStigmännen Karlshamns OK22:28+3:13
6Leif SandgrenFrosta OK23:45+4:30
7Lennart KalénSOK Viljan23:53+4:38
8Stefan CarlssonSOK Viljan24:05+4:50
9Anders BuhréNybro OK24:07+4:52
10Jan DanielssonKalmar OK24:08+4:53
11Carl-Johan RoubertFK Finn24:30+5:15
12Bengt-Arne ClaessonMalmö OK24:43+5:28
13Torbjörn WikströmOK Orinto25:10+5:55
14Sven KäckSol Tranås25:20+6:05
15Stefan G LarssonOK Njudung25:47+6:32
16Jan WahlströmKexholms SK25:54+6:39
17Kenneth FagerKarlskrona SOK26:23+7:08
18Arne SvenssonOK Njudung27:39+8:24
19Rune EliassonFalkenbergs OK28:00+8:45
20Torgny PetterssonMarkbygdens OK28:29+9:14
21Hans SvensonSOK Viljan28:40+9:25
22Anders ErikssonIF Hagen28:45+9:30
23Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK29:07+9:52
24Sven RuterOK Älme29:21+10:06
25Leif AxelssonMålilla OK29:57+10:42
26Anders JohanssonSol Tranås30:06+10:51
27Henrik HvoslefIK Stern30:31+11:16
28Per EngkvistRonneby OK30:44+11:29
29Bo TuressonIFK Sävsjö30:55+11:40
30Conny BerggrenVäxjö AIS30:59+11:44
31Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK31:07+11:52
32Roland NilssonSOK Viljan31:17+12:02
33Nils KarlssonVäxjö AIS31:24+12:09
34Kjell LönnHjärnarps OL31:39+12:24
35Sölve AnderssonBredaryds SOK31:49+12:34
36Gunnar EnbergMålilla OK32:19+13:04
37Roland KarlssonRonneby OK32:21+13:06
38Erling EkelöfVärend GN OL33:01+13:46
39Ingmar AnderssonOK Orion33:19+14:04
40Lennart AnderssonOK Orion34:45+15:30
41Lennart SohlinOK Orion35:27+16:12
42Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad36:10+16:55
43Nils-Birger JohanssonSol Tranås36:56+17:41
44Lars HenrikssonOK Älme37:21+18:06
45Leif LindströmNybro OK37:28+18:13
46Folke RingbergLessebo OK39:43+20:28
47Leif KarlssonFrosta OK40:27+21:12
48Göran RundgrenLessebo OK41:10+21:55
49John-Erik BergstrandVärend GN OL41:39+22:24
50Gert OlssonSkåneslättens OL42:15+23:00
51Lars PerssonOK Kompassen45:26+26:11
52Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK46:39+27:24
53Lennart BohmanKarlskrona SOK48:57+29:42
54Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK49:50+30:35
55Kjell LindholmSol Tranås51:47+32:32
56Kjell MånssonRonneby OK58:22+39:07
57Sven-Erik LundAnderstorps OK58:29+39:14
58Nils-Erik BondessonFrosta OK1:01:32+42:17
59Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK1:02:09+42:54
60Hans FalkVärend GN OL1:03:22+44:07
61Kjell RehnströmOK Reftele1:22:37+1:03:22
Bernt PeterssonAlvesta SOKej godkänd
Bengt ElmerssonOK Norrvirdarnaej godkänd
Torild BornetunSkillingaryds FKej godkänd
Tommy HeldFK Åsenej godkänd
Roland OffrellFrosta OKej start
Kjell NeroNässjö OKej start
Torsten ClaessonOK Älmeej start
Lars-Åke ÅbergKalmar OKej start
Hans TrofastTenhults SOKej start
Karl-Evert AnnegårdSOK Viljanej start
Björn PetterssonUlricehamns OKej start
Ulf SvenssonOK Njudungej start
Björn LinnersjöOK Orionej start
Tommy OlaussonSOK Anebyej start
Christer SandhOK Roxenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr