Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Medel-KM för Stenungsund

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Medel-KM för Stenungsund
Arrangörsorganisation: Kungälvs OK
Datum: torsdag 5 september 2019

Vit

2 530 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Svea PellméStenungsunds OK1:08:4927:12
2Thelma NynäsStenungsunds OK1:12:11+3:2228:31
3Charlotta NynäsStenungsunds OK1:12:12+3:2328:32
Wilhelm HedendahlKungälvs OKej godkänd
Nils NygrenStenungsunds OKej godkänd

Gul

2 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Arvid LanneKungälvs OKej godkänd
Eleon CrolsStenungsunds OKej godkänd

Orange

2 720 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elisabeth PrinsKungälvs OKej godkänd
Katrin PellméStenungsunds OKej godkänd
Hedwig CrolsStenungsunds OKej godkänd
Evelina BjörkmanKungälvs OKej start
Olof BjörkmanKungälvs OKej start

Blå

2 040 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Claes-Göran NorlinKungälvs OK1:00:4629:47
2Birgitta DahlströmKungälvs OK1:01:02+0:1629:55
Britt KarlssonStenungsunds OKej godkänd
Kerstin Haugen LundStenungsunds OKej godkänd
Elin ZachrissonKungälvs OKej godkänd
Eva NilssonKungälvs OKutgått

Svart medel

3 060 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats KarlssonStenungsunds OK1:06:5821:53
2Susanne GranängKungälvs OK1:08:09+1:1122:16
3Christina BirathStenungsunds OK1:19:28+12:3025:58
4Alwin EinarssonKungälvs OK1:23:50+16:5227:23
Ulla EinarssonKungälvs OKej godkänd
Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OKej godkänd
Mikael FjällborgStenungsunds OKej godkänd
Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OKej start

Svart lång

4 280 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna NilssonKungälvs OK1:08:1415:56
2Maja KindlundOK Tranan1:15:53+7:3917:43
3Lisa BörnstedtKungälvs OK1:18:02+9:4818:13
4Ulrik MagnussonHalmstad OK1:24:01+15:4719:37
5Filip JohanssonKungälvs OK1:32:31+24:1721:36
6Hans NilssonKungälvs OK1:38:45+30:3123:04
7Wilmer LindblomKungälvs OK1:39:01+30:4723:08
8Stefan L JohanssonKungälvs OK1:41:54+33:4023:48
Molly GranängKungälvs OKej godkänd
Jan HanssonStenungsunds OKej godkänd
Willy FjällborgStenungsunds OKej godkänd
Julia BirathStenungsunds OKej godkänd
Johan LundStenungsunds OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser