Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Korpen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Korpen
Arrangörsorganisation: OK Tisaren
Datum: söndag 15 september 2019

ÖM1

2 450 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred PihelOK Tisaren19:357:59
2Ture CarlssonKFUM Örebro OK21:15+1:408:40
3Oskar PihelOK Tisaren22:57+3:229:22
4Svante LiljaKFUM Örebro OK25:14+5:3910:17
5Emma Ring ErikssonHagaby GoIF Örebro29:58+10:2312:13
6Oweis AlshammatHagaby GoIF Örebro37:49+18:1415:26
7Henrik TörnfalkGarphyttans IF40:09+20:3416:23
8Svante KaskKFUM Örebro OK59:01+39:2624:05
9Lamis AlshammatHagaby GoIF Örebro1:04:04+44:2926:08

ÖM3

2 880 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa PihelOK Tisaren31:1910:52
2Lars KarlssonOK Tisaren33:19+2:0011:34
3Alva NilssonKFUM Örebro OK39:19+8:0013:39
4Axel GustafssonOK Tylöskog41:26+10:0714:23
5Bengt Åke HolgerssonOK Tisaren42:33+11:1414:46
6Lillvor NordströmKFUM Örebro OK47:53+16:3416:37
7Bengt HolgerssonOK Tisaren49:06+17:4717:02
8Åke IvanssonDegerfors OK49:51+18:3217:18
9Eva KorkeakoskiOK Milan51:52+20:3318:00
10Evy EkströmOK Alferna52:14+20:5518:08
11Sofia HalldinKFUM Örebro OK53:40+22:2118:38
12Lars AlbertssonOK Tylöskog55:17+23:5819:11
13Samuel ErikssonOK Letstigen59:10+27:5120:32
14Marianne DahlbergOK Alferna1:04:37+33:1822:26

ÖM5

3 840 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik ToressonOK Tisaren34:008:51
2Ted NilssonKFUM Örebro OK35:55+1:559:21
3Bo GustafssonOK Tylöskog38:04+4:049:54
4Karin AnderssonOK Tisaren39:36+5:3610:18
5Eje DahlLaxå OK46:08+12:0812:00
6Barbro IsakssonOK Tisaren46:22+12:2212:04
7Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro49:52+15:5212:59
8Lena JanssonGarphyttans IF50:25+16:2513:07
9Larseric LarssonDegerfors OK50:31+16:3113:09
10Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro54:40+20:4014:14
11Kurt ÅbergOK Tisaren55:36+21:3614:28
12Yngve JohanssonHagaby GoIF Örebro58:11+24:1115:09
13Margareta NylinOK Tisaren59:28+25:2815:29
14Gunilla SandströmAlmby IK1:01:11+27:1115:55
15Edvin HalldinKFUM Örebro OK1:04:13+30:1316:43
16Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK1:12:26+38:2618:51
17Mathias KransholmKFUM Örebro OK1:26:14+52:1422:27
18Ludvig KransholmKFUM Örebro OK1:27:51+53:5122:52
19Catharina KransholmKFUM Örebro OK1:34:22+1:00:2224:34
Kenneth KarlbergHagaby GoIF Örebroutgått

ÖM7

3 040 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart LundhOK Tisaren33:0510:52
2Hanna KaskKFUM Örebro OK34:42+1:3711:24
3Runo JohanssonKristinehamns OK37:31+4:2612:20
4Leif ToressonOK Tisaren38:44+5:3912:44
5Fredrik CampbellAlmby IK39:00+5:5512:49
6Weine FredrikssonKFUM Örebro OK41:01+7:5613:29
7Ingvar HalldinOK Tylöskog44:27+11:2214:37
8Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro45:15+12:1014:53
9Lars KarlssonAlmby IK46:04+12:5915:09
10Anette ForssGarphyttans IF47:10+14:0515:30
11Lars BroströmDegerfors OK52:47+19:4217:21
11Birgitta JohanssonKristinehamns OK52:47+19:4217:21
13Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK1:03:58+30:5321:02
14Karin SärnbrinkOK Tisaren1:05:02+31:5721:23
15Birgitta BjörkKFUM Örebro OK1:19:19+46:1426:05
16Britt-Marie ÅbergOK Tisaren1:29:06+56:0129:18
Karl-Göran WahlströmAlmby IKej godkänd
Ingemar WidénKFUM Örebro OKej godkänd
Rebeka LiljaKFUM Örebro OKej godkänd
Elin CarlssonKFUM Örebro OKej godkänd

ÖM9

7 090 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro45:396:26
2Love SintringHagaby GoIF Örebro46:19+0:406:31
3Samuel AnderssonHagaby GoIF Örebro51:15+5:367:13
4Erik JanssonGarphyttans IF52:42+7:037:25
5Peter SjödinOK Tisaren56:03+10:247:54
6Martin SärnbrinkOK Tisaren1:01:09+15:308:37
7Robert VestmanAlmby IK1:05:29+19:509:14
8Michael WennblomHagaby GoIF Örebro1:06:22+20:439:21
9Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro1:08:11+22:329:37
10Urban SärnbrinkOK Tisaren1:11:09+25:3010:02
11Magnus CarlbergAlmby IK1:14:56+29:1710:34
12Tom KorkeakoskiOK Milan1:18:03+32:2411:00

ÖM10

5 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus HalldinKFUM Örebro OK45:498:02
2Therese KorkeakoskiOK Milan54:21+8:329:32
3Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro55:51+10:029:47
4Håkan LibergOK Milan59:34+13:4510:27
5Johanna NordströmKFUM Örebro OK1:00:24+14:3510:35
6Hans LibergOK Milan1:03:39+17:5011:10
7Jessica KorkeakoskiOK Milan1:04:52+19:0311:22
8Joakim DahlbergAlmby IK1:09:11+23:2212:08
Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebroej godkänd
Johan OskarssonLaxå OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser