Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna
Arrangörsorganisation: OK Rodhen
Datum: torsdag 12 september 2019

Kort

2 440 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gerhard LilliestiernaOK Roslagen32:3413:20
2Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL37:55+5:2115:32
3Thord RådbergOK Roslagen42:10+9:3617:16
4Bengt FribergJärfälla OK42:32+9:5817:25
5Sören AnderssonJärbo OK43:13+10:3917:42
6Conny HusénOK Roslagen44:34+12:0018:15
7Roine MattssonHäverödals SK45:03+12:2918:27
8Bo WestlingHäverödals SK46:49+14:1519:11
9Torbjörn KlangLänna IF46:51+14:1719:12
10Jan-Olof MalmSigtuna OK47:38+15:0419:31
11Lennart JanssonHäverödals SK48:40+16:0619:56
12Olov JanssonHäverödals SK49:36+17:0220:19
13Åke KarlssonHäverödals SK49:37+17:0320:20
14Karl Henrik LovangIF Thor52:15+19:4121:24
15Conny OlssonHäverödals SK52:29+19:5521:30
16Anna-Stina NyströmLänna IF57:40+25:0623:38
17Lars-Olov AnderssonSigtuna OK1:09:38+37:0428:32
Eva von HeijneSigtuna OKej godkänd
Kristina ErikssonLänna IFej godkänd
Gun-Inger SahlbergLånghundra IFej godkänd
Margaretha WallenTäby OKutgått

Mellan

3 510 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl BachmanTäby OK46:4213:18
2Anders GärderudEnebybergs IF47:51+1:0913:37
3Kjell JanssonLånghundra IF51:45+5:0314:44
4Torsten PetterssonLånghundra IF52:45+6:0315:01
5Lars BackmanTullinge SK56:31+9:4916:06
6Per-Erik WåhlbergOK Linné56:49+10:0716:11
7Stellan FehrnströmEnebybergs IF1:02:25+15:4317:46
8Lars Olavi PeldanEnebybergs IF1:04:20+17:3818:19
9Olov SöderqvistDalaportens OL1:06:17+19:3518:53
10Ewa NordlundLänna IF1:08:24+21:4219:29
11Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK1:10:36+23:5420:06
12Bengt-Göran StjernaLänna IF1:11:45+25:0320:26
13Per-Johan JanssonLänna IF1:17:30+30:4822:04
14Stefan MokvistLänna IF1:23:53+37:1123:53
Tommy HöglundLånghundra IFej godkänd
Eva ElnerudSigtuna OKej godkänd
Birgitta KlangLånghundra IFej godkänd

Lång

4 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy HolmérVäsby OK48:1611:02
2Eddie BjärrenholtRånäs OK1:22:21+34:0518:50
3Hans SylvanJärfälla OK1:37:45+49:2922:22

Kortkort

1 490 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena JohnssonRånäs OK27:4018:34
2Tage AbrahamssonRånäs OK33:42+6:0222:37
3Göran FredbergOK Rodhen35:35+7:5523:52
4Lars-Erik LindellVäsby OK37:33+9:5325:12
5Sivert SöderbärgOK Roslagen40:06+12:2626:54
6Per WimanTäby OK42:36+14:5628:35
7Ragnar AnderssonHäverödals SK43:34+15:5429:14
8Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF1:00:30+32:5040:36

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser