Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25-mannatest 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25-mannatest 3
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: söndag 29 september 2019

Bana 1 (vit, kort)

2 190 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer RexSundsvalls OK12:495:51
2Andrei KuzminSundsvalls OK13:12+0:236:01
3Alex AnderssonSundsvalls OK15:08+2:196:54
4Wilma LarssonSundsvalls OK15:09+2:206:55
5Klara EdströmSundsvalls OK15:14+2:256:57
6Hugo HässlerSundsvalls OK15:16+2:276:58
7Ivar GranholmSundsvalls OK15:28+2:397:03
8Alva EliassonSundsvalls OK15:54+3:057:15
9Wilma LindströmSundsvalls OK16:19+3:307:27
10Signe FeilSundsvalls OK16:25+3:367:29
11Emil LundgrenSundsvalls OK17:03+4:147:47
12Oskar KullbergSundsvalls OK21:06+8:179:38
13Agnes FeilSundsvalls OK21:07+8:189:38
14Inger LorentzsonSundsvalls OK28:22+15:3312:57
15Ulla HellmanSundsvalls OK28:23+15:3412:57
16David HässlerSundsvalls OK37:57+25:0817:19
17Anna KullbergSundsvalls OK41:31+28:4218:57

Bana 2 (röd, mellan)

4 320 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin SvenssonSundsvalls OK36:068:21
2Ivan KuzminSundsvalls OK36:32+0:268:27
3Ola LindströmSundsvalls OK37:48+1:428:45
4Torbjörn AnderssonSundsvalls OK39:31+3:259:08
5Maria JonssonSundsvalls OK43:56+7:5010:10
6Anna LundgrenSundsvalls OK45:55+9:4910:37
7Ylva SandströmSundsvalls OK46:02+9:5610:39 Ladda ner rutt i gpx-format
8Isak DalinLeksands OK46:03+9:5710:39
9Lisa JakobssonSundsvalls OK46:04+9:5810:39
10Stina FeilSundsvalls OK46:10+10:0410:41
11Ebba AnderssonSundsvalls OK46:16+10:1010:42
12Anders LindholmSundsvalls OK46:40+10:3410:48
13Kadri KalvoSundsvalls OK49:32+13:2611:27
14Stina LindholmSundsvalls OK50:58+14:5211:47
15Pia LindholmSundsvalls OK51:07+15:0111:49
16Ebba LindholmSundsvalls OK56:18+20:1213:01
17Mats JohanssonSundsvalls OK1:04:56+28:5015:01
18Emma JohanssonSundsvalls OK1:05:07+29:0115:04
19Lena AnderssonSundsvalls OK1:07:04+30:5815:31
20Björn AbelssonSundsvalls OK1:08:39+32:3315:53
21Peter LorentzsonSundsvalls OK1:08:42+32:3615:54
Elsa GranholmSundsvalls OKej godkänd
Amanda SchönfeldtSundsvalls OKej godkänd
Lucas WannerAvesta OKej godkänd
Nora WesterlundOK Nolaskogsarnaej godkänd
Kajsa HedinSundsvalls OKutgått

Bana 3 (blå, lång)

6 770 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel LundgrenSundsvalls OK47:257:00
2Olov VikströmSundsvalls OK49:44+2:197:20
3Thomas RexSundsvalls OK49:54+2:297:22
4Martin HässlerSundsvalls OK50:11+2:467:24
5Anders AxlingSundsvalls OK50:44+3:197:29
6Hannes LindahlSundsvalls OK53:36+6:117:55
7Mattias LindahlSundsvalls OK54:16+6:518:00
8Per NordanlindSundsvalls OK1:08:32+21:0710:07
9Henrik LundgrenSundsvalls OK1:19:07+31:4211:41
Oskar VikströmSundsvalls OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser