Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteranorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteranorientering
Arrangörsorganisation: Hultsfreds OK
Datum: torsdag 5 september 2019

Bana KORTA

2 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan B SvenssonVästerviks OK43:4121:50
2Åke KarlssonAnkarsrums OK43:50+0:0921:55
3KG SvenssonVimmerby OK45:36+1:5522:48
4Inger PetterssonBjörkfors GOIF46:15+2:3423:07
5Bert SvenssonVästerviks OK54:02+10:2127:01
6Stig KarlssonKisa SK55:58+12:1727:59
7Inger AlmgrenGamleby OK56:14+12:3328:07
8Anna-Karin LindgrenVästerviks OK56:19+12:3828:09
9Ingrid ErlanssonGamleby OK59:23+15:4229:41
10Hans FalkOK Norrvirdarna59:55+16:1429:57
11Pia AnderssonGamleby OK1:15:09+31:2837:34
12Gun-Marie JohanssonGamleby OK1:15:30+31:4937:45
13Allan SvenssonKisa SK1:17:25+33:4438:42
14Håkan AnderssonGamleby OK1:46:38+1:02:5753:19
Solveig SturessonVästerviks OKutgått

Bana MELLAN

3 100 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars LångVimmerby OK37:1011:59
2Hans-Åke ChristianssonGamleby OK41:30+4:2013:23
3Olof HjortvidVästerviks OK43:21+6:1113:59
4Kennert RuhlanderBjörkfors GOIF43:56+6:4614:10
5Annika SandströmVimmerby OK46:11+9:0114:53
6Stig JonssonBjörkfors GOIF47:02+9:5215:10
7Evert FranssonVimmerby OK47:37+10:2715:21
8Lennart PetterssonBjörkfors GOIF49:09+11:5915:51
9Yvonne JohanssonGamleby OK49:44+12:3416:02
10Arne LarsenVästerviks OK50:19+13:0916:13
11PER HÅKAN PetterssonGamleby OK52:40+15:3016:59
12GunBritt SvenssonVästerviks OK53:37+16:2717:17
13Marianne BergVimmerby OK55:32+18:2217:54
14Arne LjungbladVästerviks OK56:42+19:3218:17
15Åke BjörklundVästerviks OK59:14+22:0419:06
16Roland SkyttKisa SK1:00:29+23:1919:30
17Lena SandahlGamleby OK1:01:10+24:0019:43
18Britt-Marie BjörklundVästerviks OK1:01:33+24:2319:51
19Eivor PetterssonGamleby OK1:01:52+24:4219:57
20Göran AlmgrenGamleby OK1:02:16+25:0620:05
21Börje KarlssonVimmerby OK1:08:24+31:1422:03
22Madelaine SvenssonVimmerby OK1:11:02+33:5222:54
23Kicki SanderBjörkfors GOIF1:17:08+39:5824:52
Bo EklundVimmerby OKej godkänd

Bana LÅNGA

4 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent GranqvistVästerviks OK37:079:03
2Ulric SvenssonVimmerby OK41:55+4:4810:13
3Hans-Gunnar KarmstigAnkarsrums OK44:16+7:0910:47
4Ingemar PerssonGamleby OK47:59+10:5211:42
5Lena PerssonGamleby OK53:38+16:3113:04
6Göran FredricsonMålilla OK53:47+16:4013:07
7Gunnar EnbergMålilla OK54:52+17:4513:22
8Jan JohanssonGamleby OK59:11+22:0414:26
9Lennart SturessonVästerviks OK1:02:39+25:3215:16
10Mats AdolfssonVimmerby OK1:08:56+31:4916:48
11Lars PetterssonVimmerby OK1:09:12+32:0516:52

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser