Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängjakt 7 - Hungaskogen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängjakt 7 - Hungaskogen
Arrangörsorganisation: Trosabygdens OK
Datum: tisdag 27 augusti 2019

D1 Svart

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Åsa WestlundTrosabygdens OK1:20:10

H1 Svart

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Gunnar KindlundhTrosabygdens OK51:42
2Elis AnderssonTrosabygdens OK52:18+0:36
3Alexander KaragiannisTrosabygdens OK59:17+7:35

D2 Blå

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Louise von BerensTrosabygdens OK49:40
2Eva KindlundhTrosabygdens OK56:06+6:26
3Vinja ChrislanTrosabygdens OK1:22:57+33:17
4Liselott HögforsTrosabygdens OK1:28:52+39:12

H2 Blå

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Anders RunanderTrosabygdens OK45:53
2Per-Ingvar AdamssonTrosabygdens OK57:19+11:26 Ladda ner rutt i gpx-format
3Stefan SjödinTrosabygdens OK1:00:33+14:40
4Gustav NordinTrosabygdens OK1:00:51+14:58

D3 Orange

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Anna GraffordTrosabygdens OK45:44
2Frida ChrislanTrosabygdens OK48:24+2:40

H3 Orange

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Jan-Åke MahlinTrosabygdens OK49:51
2Folke Hermansson SnickarsTrosabygdens OK52:27+2:36
3Örjan NordbergTrosabygdens OK52:30+2:39
4Hans LindgrenTrosabygdens OK1:00:29+10:38
5Olov SvanbergTrosabygdens OK1:15:21+25:30
Bendy WallinTrosabygdens OKej godkänd
Jan ViklundTrosabygdens OKej godkänd

D4 Gul

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Lina NöremarkTrosabygdens OK39:20
2Ingela MuhrbeckTrosabygdens OK39:21+0:01
3Ingegerd WachtmeisterTrosabygdens OK1:00:24+21:04
Edith Von BerensTrosabygdens OKej godkänd
Anita RunanderTrosabygdens OKutgått

H4 Gul

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Tomas NöremarkTrosabygdens OK24:01
2Adrian Koch WallTrosabygdens OK27:56+3:55
3Ivar NordbergTrosabygdens OK41:05+17:04
4Lukas KaragiannisTrosabygdens OK59:33+35:32
5Axel StridTrosabygdens OK1:00:57+36:56
6Noah MuhrbeckTrosabygdens OK1:01:13+37:12
Birgitta WallinTrosabygdens OKej godkänd
Magnus LömängTrosabygdens OKej godkänd
Wilmer ThedvallTrosabygdens OKej godkänd

D5 Vit

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Greta HellestigTrosabygdens OK29:23
2Linda NordinTrosabygdens OK29:42+0:19
3Kira KaragianniTrosabygdens OK41:16+11:53
4Elise ThedvallTrosabygdens OK43:18+13:55
5Alicia HögforsTrosabygdens OK46:36+17:13
6Livia NöremarkTrosabygdens OK47:04+17:41
7Stella KaragiannisTrosabygdens OK47:12+17:49

H5 Vit

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Otis NorrieTrosabygdens OK25:34
2Isak MuhrbeckTrosabygdens OK33:27+7:53
3Love SeimyrTrosabygdens OK34:53+9:19
4Adam ErikssonTrosabygdens OK35:09+9:35
5Ivar StridTrosabygdens OK35:44+10:10
6Ludwig TengkvistTrosabygdens OK35:54+10:20
Sigge NöremarkTrosabygdens OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser