Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Umeå

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå
Arrangörsorganisation: IFK Umeå
Datum: söndag 8 september 2019

Inskolning

1 170 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Erik Heminggsonklubblösfullföljt
Sofie Hemingssonklubblösfullföljt
Oskar Hemingssonklubblösej godkänd

Öppen 1

1 880 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda Olofssonklubblös28:2915:09
2Mollie WikströmUmedalens IF31:49+3:2016:55
3Julia WikströmUmedalens IF32:06+3:3717:04
4Nora KäckUmeå OK48:27+19:5825:46

Öppen 3

2 370 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sanna RönnlundUmeå OK21:188:59
2Eva-Stina Hemingssonklubblös26:31+5:1311:11
3Max NordénUmeå OK30:03+8:4512:40
4Amanda Löfdahlklubblös33:46+12:2814:14
5VIKTOR NILSSONIFK Umeå44:20+23:0218:42
6Emilia WikströmUmedalens IF44:45+23:2718:52
7Viktor WikströmUmedalens IF44:48+23:3018:54
8Lova Mörtbergklubblös49:17+27:5920:47
9Lena Olofssonklubblös49:29+28:1120:52

Öppen 5

3 520 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus GranqvistIKSU Multisport30:058:32
2Maja LundholmUmeå OK32:25+2:209:12
3Johan Anderbomklubblös37:32+7:2710:39
4Ruben DrottIFK Umeå43:28+13:2312:20
5Tua RönnlundStöcksjö IS44:48+14:4312:43
6Petra KäckUmeå OK46:21+16:1613:10
7Pernilla LarssonGammelstads IF47:43+17:3813:33
8Alfred GidlundUmeå OK48:37+18:3213:48
9Lina KarlssonUmeå OK48:43+18:3813:50
10Jan Axelssonklubblös51:57+21:5214:45
11Pontus von Schoenbergklubblös53:56+23:5115:19
12Josy Ter BeekUmeå OK59:30+29:2516:54
13Elias CederlundIFK Umeå1:05:23+35:1818:34
14Anna Grönklubblös1:05:28+35:2318:35
15Adrian Lycksellklubblös1:11:34+41:2920:19
16Frida Karlssonklubblös1:11:36+41:3120:20
17Jörgen OlofssonUmeå OK1:13:46+43:4120:57

Öppen 7

3 020 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Terho NevalainenUmeå OK33:0610:57
2Lina SamuelssonUmeå OK35:15+2:0911:40
3Chatarina KarlssonUmeå OK37:56+4:5012:33
4Fanny NykvistUmeå OK40:18+7:1213:20
5Erika GällerstedtUmeå OK41:20+8:1413:41
6Erika TimbyUmeå OK42:17+9:1114:00
7Håkan ErikssonUmeå OK45:27+12:2115:02
8Lina ThorsUmeå OK46:04+12:5815:15
9Noemi SkorzinskiIKSU Multisport55:33+22:2718:23
Johan KorsmanUmeå OKej godkänd
Henrik RamebäckUmeå OKej godkänd

Öppen 8

4 360 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob NilssonUmeå OK33:177:38
2Thomas HägglundUmeå OK34:34+1:177:55
3Daniel ElfversonUmeå OK36:27+3:108:21
4Oskar ÅdahlUmeå OK36:58+3:418:28
5Erik HanssonGävle OK37:31+4:148:36
6Åsa BäckstrandUmeå OK41:14+7:579:27
7Niklas TimbyUmeå OK43:09+9:529:53
8Fredrik RagnarssonUmeå OK43:22+10:059:56
9Mikael YngvessonRobertsfors IK44:41+11:2410:14
10Jenny RönnlundStöcksjö IS44:52+11:3510:17
11Helena KönigssonRobertsfors IK46:45+13:2810:43
12Alfred WennemoLunds OK48:32+15:1511:07
13Tobias ErikssonUmeå OK48:59+15:4211:14
14Annika ManniUmedalens IF52:52+19:3512:07
15Torbjörn YttergrenStöcksjö IS54:19+21:0212:27
16Gunnar TigerUmeå OK54:35+21:1812:31
17Vesa SärkiojaUmeå OK1:01:48+28:3114:10
18Ove PerssonUmeå OK1:02:01+28:4414:13
19Anders BuchtIFK Umeå1:02:12+28:5514:15
20Staffan EdströmOK Gisle1:07:46+34:2915:32
21Pernilla NordlundTTGU IF1:14:18+41:0117:02
22Mats LanttoUmeå OK1:16:49+43:3217:37
Andreas GällerstedtUmeå OKej godkänd

Öppen 10

4 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefine SpettGammelstads IF44:259:50
2Fredric LarssonStöcksjö IS59:04+14:3913:05
3Sofia Lundbergklubblös1:00:29+16:0413:24
4Karin Holmstrandklubblös1:00:30+16:0513:24

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser