Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL TbOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL TbOK
Arrangörsorganisation: Trosabygdens OK
Datum: tisdag 17 september 2019

Bana A

4 580 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy HolmérVäsby OK40:148:47
2Björn-Ove PetterssonAttunda OK41:27+1:139:03
3Hans-Ove ErikssonNyköpings OK42:00+1:469:10
4Göran DavidssonOK Klemmingen52:04+11:5011:22
5Hans HolgerssonOK Måsen55:22+15:0812:05
6Stig PedersonSödertälje-Nykvarn OF59:18+19:0412:56
7Peter AskeljungOK Klemmingen59:50+19:3613:03
8Göran SvärdOK Klemmingen1:01:29+21:1513:25
9Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF1:01:58+21:4413:31
10Ove ErikssonNyköpings OK1:02:56+22:4213:44
11Peder WickströmArboga OK1:04:13+23:5914:01
12Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF1:05:56+25:4214:23
13Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF1:07:58+27:4414:50
14Birger AndrénFredrikshofs IF Skid & OK1:11:11+30:5715:32
15Claes ÖgrenOK Nalle1:11:51+31:3715:41
16Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF1:19:18+39:0417:18
17Frank NordahlSträngnäs-Malmby OL1:27:09+46:5519:01
18Kurt Håkan AnderssonOK Tor1:28:24+48:1019:18
19Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF1:36:50+56:3621:08
Anders HasselboOK Måsenej godkänd
Göran ForsbergNyköpings OKej godkänd
Stig LandstorpOK Torutgått

Bana B

3 790 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan LindgrenOK Södertörn37:209:51
2Carl BachmanTäby OK38:07+0:4710:03
3Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL38:13+0:5310:05
4Anders SohlbergOK Södertörn39:42+2:2210:28
5Charlotta AskeljungOK Klemmingen41:25+4:0510:55
6Stig BorgÄrla IF42:45+5:2511:16
7Håkan SöderqvistArboga OK42:58+5:3811:20
8Kjell HolmbergOK Södertörn43:26+6:0611:27
9Anders SundströmÅkers IF44:01+6:4111:36
10Mona ForsbergNyköpings OK44:58+7:3811:51
11Ulf SvedestamEskilstuna OL45:00+7:4011:52
12Knut-Åke HallebroOK Klemmingen45:40+8:2012:02
13Curt ThorénNyköpings OK47:27+10:0712:31
14Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby48:48+11:2812:52
15Tommy LjungkvistÄrla IF48:54+11:3412:54
16Mikael HogréusOK Tor50:26+13:0613:18
17Bo CarlssonNyköpings OK50:33+13:1313:20
18Curt KarlssonNyköpings OK52:02+14:4213:43
19Olle ArmanNyköpings OK52:23+15:0313:49
20Hans ÖbergOK Hällen53:47+16:2714:11
21Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK54:07+16:4714:16
22Britta EklundTrosabygdens OK55:16+17:5614:34
23Tomas KjellbergOK Klemmingen56:14+18:5414:50
24Lennart JohanssonOK Tor56:33+19:1314:55
25Göran EklundTrosabygdens OK57:26+20:0615:09
26Gunnar LarssonOK Klemmingen58:52+21:3215:31
27Titti BergendahlOK Måsen1:00:00+22:4015:49
28Åke HuleforsSträngnäs-Malmby OL1:01:02+23:4216:06
29Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OK1:03:15+25:5516:41
30Sven AnderssonOK Hällen1:16:21+39:0120:08
31Gitte JutvikTrosabygdens OK1:21:49+44:2921:35
32Christer LindströmNAIS Orienteringsklubb2:22:36+1:45:1637:37
Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Bengt JönssonÅkers IFej godkänd

Bana C

2 940 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Arne NilssonOK Klemmingen36:2012:21
2Roger HolmbergNyköpings OK37:31+1:1112:45
3Ulf JerningSödertälje IF37:51+1:3112:52
4Leif ThorssonOK Grip39:16+2:5613:21
5Esko RaitaÄrla IF40:12+3:5213:40
6Lars-Erik ThofeltOK Klemmingen41:15+4:5514:01
7Evy NordSödertälje IF41:42+5:2214:11
8Bo JanssonOK Hällen41:44+5:2414:11
9Hans GustavssonNyköpings OK41:47+5:2714:12
10Monica SvärdOK Klemmingen42:18+5:5814:23
11Kjell JohanssonNyköpings OK42:43+6:2314:31
12Björn SveréusSödertälje-Nykvarn OF43:02+6:4214:38
13Per-Ingvar AdamssonTrosabygdens OK44:59+8:3915:18
14Anna BlomgrenTullinge SK45:10+8:5015:21
15Åke ErikssonOK Grip45:20+9:0015:25
16Bror NordSträngnäs-Malmby OL45:36+9:1615:30
16Ulla LindellOK Hällen45:36+9:1615:30
18Sonja JedarÅkers IF46:06+9:4615:40
19Lena AlshedenIFK Enskede46:15+9:5515:43
20Anders RymanSträngnäs-Malmby OL47:54+11:3416:17
21Lennart KarlssonOK Grip49:16+12:5616:45
22Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF49:49+13:2916:56
23Nils-Gunnar LindbergSträngnäs-Malmby OL49:51+13:3116:57
24Margareta ErikssonOK Klemmingen50:06+13:4617:02
25Rolf LindblomOK Klemmingen50:35+14:1517:12
26Louise-Marie NilssonOK Klemmingen50:48+14:2817:16
27Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK51:10+14:5017:24
28Jan EnesvedSödertälje IF51:14+14:5417:25
29Sixten WesterlundSödertälje IF52:04+15:4417:42
30Inger HellqvistNyköpings OK52:08+15:4817:43
31Gunnar CarlénOK Måsen53:47+17:2718:17
32Lars RoxneNyköpings OK54:12+17:5218:26
33Christer SvenssonNyköpings OK55:54+19:3419:00
34Karin AlmströmSödertälje-Nykvarn OF56:47+20:2719:18
35Kjell NilssonOK Klemmingen57:13+20:5319:27
36Tage HagmanOK Hällen57:25+21:0519:31
37Berit GustavssonSödertälje IF57:29+21:0919:33
38Olof ThorssellOK Måsen1:00:07+23:4720:26
Rolf HedlundEskilstuna OLutgått

Bana D

2 500 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inge GustafssonSträngnäs-Malmby OL35:2314:09
2Margareta JönssonÅkers IF36:37+1:1414:38
3Anders JohanssonNyköpings OK38:29+3:0615:23
4Karl-Robert MoqvistOK Tor39:36+4:1315:50
5Bengt LindkvistÅkers IF39:52+4:2915:56
6Eva HogréusOK Tor40:58+5:3516:23
7Bertil RydgrenIFK Enskede42:38+7:1517:03
8Jan FlodinOK Nalle42:55+7:3217:10
9Lena GustafssonOK Klemmingen44:46+9:2317:54
10Ann-Christine EkNyköpings OK45:55+10:3218:22
11Lars-Erik LindellVäsby OK46:11+10:4818:28
12Stig GustavssonSödertälje IF46:27+11:0418:34
13Göran LagerstedtStjärnhovs OK 6546:56+11:3318:46
14Lena LarssonOK Klemmingen47:46+12:2319:06
15Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby49:51+14:2819:56
16Britt ErikssonHammarby IF OF49:57+14:3419:58
17Lennart LundhÄrla IF50:52+15:2920:20
18Christer ArevångOK Måsen51:28+16:0520:35
19Berit EdengrenNyköpings OK53:41+18:1821:28
20Lena JohanssonÅkers IF54:16+18:5321:42
21Torbjörn BlomqvistNyköpings OK55:26+20:0322:10
22Margaretha NylundOK Södertörn55:51+20:2822:20
23Britt-Marie BjörkmanÅkers IF56:41+21:1822:40
24Harriet KarlssonOK Grip1:00:56+25:3324:22
25Christer LiwellÄrla IF1:01:54+26:3124:45
26Margareta JohanssonOK Tor1:03:41+28:1825:28
27Bengt DagermarkÄrla IF1:08:06+32:4327:14
Bengt SjögrenNyköpings OKej godkänd
Britt-Inger LindbergSträngnäs-Malmby OLutgått
Sven-Erik StenbergStjärnhovs OK 65utgått

Bana E

1 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin CarlssonNyköpings OK35:0321:54
2Gunvor GranathNynäshamns OK35:51+0:4822:24
3Ann-Britt FlodinOK Nalle41:32+6:2925:57
4Sebastian EkeskullaTrosabygdens OK45:27+10:2428:24
5Ulf EskilssonOK Södertörn49:42+14:3931:03
6Doris NilssonOK Klemmingen54:04+19:0133:47
Lars GustafssonSträngnäs-Malmby OLutgått
Eva JerningSödertälje IFutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser