Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängjakt 8

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängjakt 8
Arrangörsorganisation: Trosabygdens OK
Datum: torsdag 5 september 2019

D1 Svart

3 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva KindlundhTrosabygdens OK39:1011:19
2Åsa WestlundTrosabygdens OK39:23+0:1311:22
3Louise von BerensTrosabygdens OK55:55+16:4516:09

H1 Svart

3 460 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim GimholtTrosabygdens OK30:118:43
2Robert HögforsTrosabygdens OK34:45+4:3410:02
3Anders RunanderTrosabygdens OK38:52+8:4111:13
4Alexander KaragiannisTrosabygdens OK40:40+10:2911:45
5Elis AnderssonTrosabygdens OK48:36+18:2514:02
6Per-Ingvar AdamssonTrosabygdens OK50:29+20:1814:35
7Stefan SjödinTrosabygdens OK1:00:06+29:5517:22

D2 Blå

2 650 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vinja ChrislanTrosabygdens OK35:4513:29
2Maja LindellTrosabygdens OK38:01+2:1614:20
3Eva LindellTrosabygdens OK47:31+11:4617:55
4Gitte JutvikTrosabygdens OK52:47+17:0219:55
5Liselott HögforsTrosabygdens OK58:21+22:3622:01
6Susanne KarlssonTrosabygdens OK1:02:16+26:3123:29

H2 Blå

2 650 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan ViklundTrosabygdens OK39:3614:56
2Jan-Åke MahlinTrosabygdens OK44:44+5:0816:52
3Folke Hermansson SnickarsTrosabygdens OK58:06+18:3021:55
4Mattsson LennartTrosabygdens OK1:00:34+20:5822:51
Bendy WallinTrosabygdens OKutgått

D3 Orange

2 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Graford AnnaTrosabygdens OK36:1516:10
2Birgitta WallinTrosabygdens OK42:29+6:1418:57
3Frida ChrislanTrosabygdens OK43:48+7:3319:33

H3 Orange

2 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils WestlundTrosabygdens OK19:258:40
2Magnus LömängTrosabygdens OK37:19+17:5416:39
tomas NöremarkTrosabygdens OKej godkänd

D4 Gul

1 920 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anita RunanderTrosabygdens OK47:5224:55
Edith Von BerensTrosabygdens OKej godkänd

H4 Gul

1 920 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Grafford AlvinTrosabygdens OK27:0814:07
2Mattias GraffordTrosabygdens OK27:16+0:0814:12
3Lukas KaragiannisTrosabygdens OK33:11+6:0317:16

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser