*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna
Arrangörsorganisation: OK Österåker
Datum: torsdag 5 september 2019

Långa

16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Håkan DahlbäckOK Österåker42:51
2Per Ove WallénTäby OK48:39+5:48
3Linus HolmqvistOK Österåker55:20+12:29
4Carl BachmanTäby OK1:03:08+20:17
5Jan GottfridssonNorbergs OK1:06:26+23:35 Ladda ner rutt i gpx-format
6Per-Åke HolmSigtuna OK1:12:07+29:16
7Lars BoudrieVäsby OK1:15:56+33:05
8Svante FridEnebybergs IF1:17:22+34:31
9Eva ElnerudSigtuna OK1:24:38+41:47
10Gunnar HedlundSödertälje-Nykvarn OF1:28:27+45:36
11Anders LindgrenVallentuna-Össeby OL1:41:49+58:58
12Tommy WåhlinVästerås SOK1:41:58+59:07
Anders HolmqvistSnättringe SKej godkänd
Sven-Anders OlssonAttunda OKej godkänd
Rickard Lauenborg EkmanOK Roslagenutgått
Lennart BrattgårdIFK Lidingö SOKutgått

Mellan

39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Leif NordlundLänna IF44:58
2Leif MörkforsJärfälla OK46:15+1:17
3Lars WestinVallentuna-Össeby OL47:05+2:07
4Eddie BjärrenholtRånäs OK48:36+3:38
5Gerhard LilliestiernaOK Roslagen48:47+3:49
6Kjell JanssonLånghundra IF49:36+4:38
7Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL50:04+5:06
8Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL50:23+5:25
9Göran LarboAttunda OK51:40+6:42
10Sven HedmanAttunda OK51:56+6:58
11Per-Johan JanssonLänna IF52:27+7:29
12Stefan HörnströmKlubblös53:09+8:11
13Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby54:32+9:34
14Göran AnderssonAttunda OK54:49+9:51
15Stellan FehrnströmEnebybergs IF55:05+10:07
16Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL56:01+11:03
17Håkan BoijeAttunda OK57:04+12:06
18Ewa NordlundLänna IF1:00:18+15:20
19Leif NordinTurebergs IF1:01:08+16:10
20Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF1:02:43+17:45
21Lars Olavi PeldanEnebybergs IF1:04:53+19:55
22Bengt FribergJärfälla OK1:10:04+25:06
23Britt LarssonLänna IF1:13:07+28:09
24Bo WinanderJärfälla OK1:17:02+32:04
25Birgitta KlangLånghundra IF1:19:37+34:39
26Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:20:42+35:44
27Ove ForsbergTurebergs IF SOK1:20:58+36:00
28Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL1:22:11+37:13
29Kristina ErikssonLänna IF1:38:39+53:41
30Kristina WåhlinVästerås SOK1:53:13+1:08:15
31Kurt KissligWaxholms OK1:53:16+1:08:18
32Marianne ÅhlénOK Österåker1:55:38+1:10:40
33Jan ÅhlénOK Österåker1:55:42+1:10:44
Margareta HaraldssonSigtuna OKej godkänd
Tommy HöglundLånghundra IFutgått
Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OKutgått
John-Arne LindströmEnebybergs IFutgått
Anne-Christine SchunnessonAttunda OKutgått
Bengt-Göran StjernaLänna IFutgått

Korta

23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Thord RådbergOK Roslagen41:30
2Conny HusénOK Roslagen44:23+2:53
3Lennart JanssonHäverödals SK47:26+5:56
4Curt LindgrenOK Roslagen47:31+6:01
5Rolf AnderssonRimbo SOK47:50+6:20
6Evert SanddahlTäby OK53:44+12:14
7Conny OlssonHäverödals SK54:53+13:23
8Gertrud VilhelmssonStigfinnarna55:21+13:51
9Thomas HoffRimbo SOK56:58+15:28
10Bo WestlingHäverödals SK58:17+16:47
11Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL58:20+16:50
12Olov JanssonHäverödals SK58:21+16:51
13Sven-Erik WidinOK Österåker1:03:42+22:12
14Nils-Erik LovangHagaby GoIF Örebro1:04:51+23:21
15Börje HolmgrenVallentuna-Össeby OL1:05:34+24:04
16Bengt FahlinIBM Club Sweden1:06:27+24:57
17Christina FridEnebybergs IF1:10:21+28:51
18Bernt JohanssonHäverödals SK1:10:58+29:28
19Ann SjöbergEnebybergs IF1:12:34+31:04
20Karl Henrik LovangIF Thor1:12:47+31:17
21Björn ErikssonOK Roslagen1:14:24+32:54
22Åke LinderothSundbybergs IK1:20:58+39:28
23Gunnela GustafsonLänna IF1:28:13+46:43

Extrakorta

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Ida WikforsOK Österåker29:38
2Lars-Åke ErikssonTäby OK49:03+19:25
3Lena JohnssonRånäs OK52:36+22:58
4Maj-Britt LovangHagaby GoIF Örebro54:21+24:43
5Tage AbrahamssonRånäs OK1:00:53+31:15
6Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF1:01:02+31:24
7Lars-Erik LindellVäsby OK1:03:56+34:18
8Sivert SöderbärgOK Roslagen1:07:32+37:54
Arne GustafsonLänna IFutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser