Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Uppland i Stadsskogen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Uppland i Stadsskogen
Arrangörsorganisation: OK Linné
Datum: torsdag 5 september 2019

Öppen 3

2 880 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn RistoOK Linné29:0010:04
2Theo RistoOK Linné36:20+7:2012:36
3Melker ThorséliusOK Linné40:08+11:0813:56
4Sofia ThorséliusOK Linné40:38+11:3814:06
5Katarina LandströmLånghundra IF46:55+17:5516:17
6Lovisa FischerOK Linné52:04+23:0418:04
Noah MeyersonOK Linnéej godkänd
Andreas LeceroftOK Linnéej godkänd
Jeanette JönssonOK Linnéutgått
Noah SamuelssonOK Linnéutgått

Öppen 5

3 610 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik SamuelssonOK Linné31:458:47
2Joel AhlbergOK Linné34:59+3:149:41
3Niklas HagbergIF Thor35:53+4:089:56
4Anders FalkIF Thor38:53+7:0810:46
5Ilse DubbelboerOK Linné43:56+12:1112:10
6Johan KarlssonNorbergs OK44:19+12:3412:16
7Anton ÅbergOK Linné46:45+15:0012:57
8Mari KadiOK Linné53:27+21:4214:48
9Malin KadiOK Linné53:32+21:4714:49
10Astri MandahlOK Linné56:11+24:2615:33
11Ingegerd ErikssonIF Thor1:27:36+55:5124:15

Öppen 7

4 050 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helene NilssonOK Linné30:287:31
2Hideto TakahashiOK Linné31:48+1:207:51
3Edvin TögenmarkOK Linné31:51+1:237:51
4Kristina RobertoOK Linné32:16+1:487:58
5Pär TögenmarkOK Linné32:25+1:578:00
6Lars LandströmLånghundra IF34:37+4:098:32
7Karin NordlundOK Linné36:12+5:448:56
8Lars-Erik HermanssonOK Linné38:00+7:329:22
9Alexander EklundRånäs OK40:18+9:509:57
10Stefan NilssonOK Linné40:54+10:2610:05
11Lena KaskOK Linné41:56+11:2810:21
12Magnus EklundVimmerby OK45:56+15:2811:20
13Elizabeth JakobssonOK Linné46:10+15:4211:23
14Sara SpensOK Linné46:17+15:4911:25
15Klara MandahlOK Linné47:34+17:0611:44
16Viktor FischerOK Linné48:39+18:1112:00
17Jan NylundOK Linné52:58+22:3013:04
Ulf IsacssonOK Linnéej godkänd
Tor NylundOK Linnéej godkänd
Kjell RistoOK Linnéej godkänd
Evonne StrandOK Linnéej godkänd

Öppen 8

6 130 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rassmus AnderssonOK Linné31:255:07
2David LingforsOK Linné32:08+0:435:14
3Henrik BoströmOK Linné40:11+8:466:33
4Mats ÅbergOK Linné41:11+9:466:43
5Andreas BerganderEksjö SOK41:46+10:216:48
6Petter LindbergOK Linné41:55+10:306:50
7Emil ÅbergOK Linné42:46+11:216:58
8Lisa CarlssonOK Linné45:12+13:477:22
9Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna45:52+14:277:28
10Kate MorrisonOK Linné46:58+15:337:39
11Thomas EricsonAlfta-Ösa OK47:28+16:037:44
12Mika NumminenOK Linné49:02+17:377:59
13Felix JohnssonOK Linné49:11+17:468:01
14Olle KarlströmOK Linné52:16+20:518:31
15Pim HedbergOK Pan-Kristianstad56:22+24:579:11
16Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad56:26+25:019:12
17Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad56:27+25:029:12
18Roger NilssonOK Linné56:54+25:299:16
19Anders OhlinRånäs OK57:48+26:239:25
20Erik WessbergKlubblös1:03:05+31:4010:17
21Petter DahlKlubblös1:03:36+32:1110:22
22Magnus ThorOK Linné1:03:38+32:1310:22

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser