Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretsmästerskap, SV Skåne

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretsmästerskap, SV Skåne
Arrangörsorganisation: OK Kontinent
Datum: söndag 13 oktober 2019

D21

6 750 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna HellnerLunds OK1:06:259:50
2Emelie MalmbergMalmö OK1:08:52+2:2710:12
3Lilja ÖstermanMalmö OK1:09:42+3:1710:19
4Sara BengtssonMalmö OK1:19:07+12:4211:43
5Sofie HavängMalmö OK1:38:38+32:1314:36

H21

9 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per AspegrenOK Kontinent1:01:396:17
2Torgny LindströmRonneby OK1:07:49+6:106:55
3Johan AspegrenOK Kontinent1:09:18+7:397:04
4Oskar NordmarkCentrum OK1:09:21+7:427:04
5Pesho HedbergLunds OK1:13:50+12:117:32
6Jussi UusihonkoMalmö OK1:21:44+20:058:20
7Daniel LindbergEslövs FK1:31:46+30:079:21
8David LarssonLunds OK1:35:18+33:399:43
Robin WestessonOK Kontinentej godkänd

D20

5 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes LindblomMalmö OK47:539:02
2Cornelia MöllerOK Kontinent1:07:57+20:0412:49
Saga SchmidtOK Kontinentej godkänd

H20

7 400 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Pontus ThuressonSkåneslättens OLej start

D16

4 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olivia LarssonLunds OK49:5310:10
2Kajsa HeydenLunds OK54:59+5:0611:13

H16

5 450 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred AhltinMalmö OK42:437:50
2David MorénHjärnarps OL44:12+1:298:06
3Love PerssonMalmö OK48:53+6:108:58
4Edvin VensrydEslövs FK1:10:23+27:4012:54

D14

4 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa BjärbyFrosta OK50:3512:20
2Klara MöllerOK Kontinent54:07+3:3213:11

H14

4 350 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Atle KulstadSkåneslättens OL35:418:12
2Viktor AhltinMalmö OK48:54+13:1311:14
3Samuel RasmussenOK Kontinent1:02:00+26:1914:15
4Filip PerssonMalmö OK1:08:11+32:3015:40
Isak ThysellOK Kontinentej godkänd

D12

2 950 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liv LundsgaardOK Kontinent26:459:04
2Hanna ThysellOK Kontinent43:06+16:2114:36
3Emilia CederquistMalmö OK47:17+20:3216:01
4Siri AbrahamssonMalmö OK58:58+32:1319:59

H12

2 950 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias LindströmRonneby OK26:509:05
2Albert KylmäHelsingborgs SOK52:28+25:3817:47
3Arvid OlssonOK Kontinent1:18:37+51:4726:38

D10

2 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daga AbrahamssonMalmö OK44:4217:31
2Emma LundsgaardOK Kontinent52:00+7:1820:23
3Elina NordgrenOK Kontinent1:17:19+32:3730:19

H10

2 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leander WennblomMalmö OK25:3710:02
2Alfred BjärehedMalmö OK28:27+2:5011:09

D35

5 625 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna ModinLunds OK49:428:50
2Sarah LindströmRonneby OK49:49+0:078:51
3Sara AbrahamssonMalmö OK54:38+4:569:42
4Hanna MellbyEslövs FK58:20+8:3810:22
5Anna NordgrenOK Kontinent1:02:25+12:4311:05
6Evelina EkelundMalmö OK1:06:41+16:5911:51
7Jenny LindblomMalmö OK1:07:16+17:3411:57
8Anna MöllerOK Kontinent1:08:55+19:1312:15
Sandra SörensenOK Kontinentej godkänd
Sara JonassonCentrum OKej godkänd
Line LundsgaardOK Kontinentej godkänd

H35

8 075 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan GunnarssonMalmö OK51:346:23
2Ted GustavssonMalmö OK1:00:27+8:537:29
3Henrik LindblomMalmö OK1:12:24+20:508:57
4André BjärbyFrosta OK1:14:42+23:089:15
5Fredrik Kryh ÖbergMalmö OK1:18:32+26:589:43
6Alexander GameliusMalmö OK1:19:08+27:349:47
7Mårten MellbyEslövs FK1:20:58+29:2410:01
8Fredrik HjortHelsingborgs SOK1:24:38+33:0410:28
9Mattias SörensenOK Kontinent1:41:12+49:3812:31
Fredrik NordgrenOK Kontinentej start

D45

4 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carolina LandinMalmö OK44:2910:06
2Lotta MorénHjärnarps OL45:56+1:2710:26
3Anna SöderströmOK Stigen51:26+6:5711:41
4Anna BjärbyFrosta OK53:03+8:3412:03
5Annika ØstbyMalmö OK1:20:51+36:2218:22
Lotta MagnussonMalmö OKej godkänd
Kajsa BenattiSkåneslättens OLej start
Kristina HolmqvistFrosta OKej start
Karin JägrydSkåneslättens OLej start

H45

6 200 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael NilssonLunds OK47:547:43
2Ola MarkholmSkåneslättens OL48:50+0:567:52
3Lennart MorénHjärnarps OL51:03+3:098:14
4Magnus ThuressonSkåneslättens OL51:48+3:548:21
5Björn MöllerOK Kontinent52:46+4:528:30
6Håkan GrubbMalmö OK52:56+5:028:32
7Ronny LiljenbergEslövs FK53:48+5:548:40
8Mårten LindbergMalmö OK56:18+8:249:04
9Per OlssonOK Kontinent56:22+8:289:05
10Markus ThysellOK Kontinent58:09+10:159:22
11Mats OrrhedeHelsingborgs SOK1:00:01+12:079:40
12Hans KulstadSkåneslättens OL1:01:46+13:529:57
13Peter RasmussenOK Kontinent1:02:11+14:1710:01
14Magnus JonassonMalmö OK1:02:32+14:3810:05
15Mårten SpanneMalmö OK1:02:51+14:5710:08
16Anders EricssonLunds OK1:03:45+15:5110:16
17Anders NilssonMalmö OK1:09:46+21:5211:15
18Pär RingströmMalmö OK1:10:12+22:1811:19
19Mikael SöderströmOK Stigen1:15:34+27:4012:11
Tomas VensrydEslövs FKej start
Anders JägrydSkåneslättens OLej start

D55

4 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara Snogerup LinseLunds OK35:218:50
2Lena OlssonSkåneslättens OL42:49+7:2810:42
3Anne UddEslövs FK46:23+11:0211:35
4Ingela AnderssonLunds OK57:02+21:4114:15
5Lotta HanssonOK Kontinent58:32+23:1114:38
6Kerstin NilssonMalmö OK1:17:08+41:4719:17
Lollo NybergOK Kontinentej godkänd

H55

5 175 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael AnderssonLunds OK38:507:30
2Bengt OlssonEslövs FK40:19+1:297:47
3Ulf MinörLunds OK45:19+6:298:45
4Ulf LinderfalkSkåneslättens OL46:05+7:158:54
5Ingemar MånssonRonneby OK46:49+7:599:02
6Anders HellrupFrosta OK48:43+9:539:24
7Anders JohanssonLunds OK52:01+13:1110:03
8Kyrre ThalbergLunds OK56:08+17:1810:50
9Anders ÅkessonMalmö OK57:21+18:3111:04
10Jörgen AnderssonMalmö OK1:01:57+23:0711:58
11Stein ØstbyMalmö OK1:10:10+31:2013:33
12Anders YngveOK Kontinent1:34:40+55:5018:17
Tor UddEslövs FKej godkänd
Håkan NybergOK Kontinentej start

D65

3 325 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva TykessonRävetofta OK47:1914:13
2Maj-Britt ByströmRävetofta OK48:33+1:1414:36
3Kristin LindbergLunds OK1:01:58+14:3918:38
Margareta SjöbergLunds OKej godkänd

H65

4 725 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter EkströmMalmö OK41:088:42
2Bengt-Arne ClaessonMalmö OK44:55+3:479:30
3Jan JönssonMalmö OK48:20+7:1210:13
4Kenth SundgrenSkåneslättens OL48:39+7:3110:17
5Willie OlssonRävetofta OK50:54+9:4610:46
6Mats HåkanssonMalmö OK53:01+11:5311:13
7Stig JohanssonHelsingborgs SOK53:13+12:0511:15
8Janne LindholmFrosta OK53:57+12:4911:25 Ladda ner rutt i gpx-format
9Lars JohanssonMalmö OK56:08+15:0011:52
10Leif KarlssonFrosta OK1:03:44+22:3613:29
11Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK1:16:18+35:1016:08
Håkan NilssonMalmö OKej godkänd
Nils-Erik BondessonFrosta OKej start
Sven-Erik PerssonFrosta OKej start

D75

2 825 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torill SvendsenFrosta OK53:0518:47
2Lena PerssonMalmö OK53:46+0:4119:01

H75

3 625 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Benkt AnderssonFrosta OK35:239:45
2Arne GustafssonMalmö OK36:55+1:3210:11
3Håkan BrostMalmö OK43:46+8:2312:04
4Tom LindbergLunds OK44:16+8:5312:12
5Arne PerssonMalmö OK50:51+15:2814:01
6Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad52:58+17:3514:36
7Sten Åke KvistIS Kullen58:33+23:1016:09
8Ingemar TuressonMalmö OK1:07:05+31:4218:30
9Paul SchannongMalmö OK1:09:55+34:3219:17
Benny JohanssonMalmö OKej start

H85

2 575 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas TykessonSkåneslättens OL42:2016:26

Öppen 1

2 550 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattis LindströmRonneby OK23:079:03
2Ester Klubblös27:50+4:4310:54
3Ingrid Klubblös28:05+4:5811:00
4Kristoffer SvenssonOK Kontinent31:50+8:4312:29
5Rex RöösMalmö OK47:10+24:0318:29
6Greta EkecrantzMalmö OK51:53+28:4620:20
7Viggo OlssonSkåneslättens OL55:45+32:3821:51
8Isak WahlMalmö OK57:24+34:1722:30
9Lily MalmqvistOK Kontinent57:58+34:5122:43
10Elisa DamfilOK Kontinent1:00:58+37:5123:54
11Willem DamfilOK Kontinent1:01:03+37:5623:56
Michelle WahlströmMalmö OKej godkänd
Amelie NordgrenOK Kontinentej godkänd
Alma LarssonOK Kontinentej godkänd
Astrid EkecrantzMalmö OKutgått

Öppen 3

2 950 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristoffer SvenssonOK Kontinent26:198:55
2Lotta KjellbergMalmö OK32:08+5:4910:53
3Alfred OlssonLunds OK32:37+6:1811:03
4Markus OlssonMalmö OK33:03+6:4411:12
5Kerstin OlssonEslövs FK33:34+7:1511:22
6Joakim HöögMalmö OK33:56+7:3711:30
7Lena MagnussonMalmö OK45:02+18:4315:15
8Elias ErikssonMalmö OK53:06+26:4718:00
9Maria CederquistMalmö OK54:10+27:5118:21
10Wilda SchmidtOK Kontinent1:13:59+47:4025:04
10Amelia AnderssonOK Kontinent1:13:59+47:4025:04
Ann Christine LarssonLunds OKutgått
Althea HeutteMalmö OKutgått
Isak LetanderssonMalmö OKej start
Kerstin LetanderssonMalmö OKej start
Åke LetanderssonMalmö OKej start

Öppen 5

4 350 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa LarssonOK Kontinent41:089:27
2Rasmus AnderbergMalmö OK41:12+0:049:28
3Niklas GustafsonLunds OK45:19+4:1110:25
4Pontus AbrahamssonMalmö OK45:54+4:4610:33
5Erik TykessonOK Kontinent47:03+5:5510:48
6Ann-Louise JohanssonMalmö OK47:13+6:0510:51
7Jesper PerssonMalmö OK49:57+8:4911:28
8Erik LiljenbergEslövs FK51:02+9:5411:43
9Enoo RasmussenOK Kontinent51:35+10:2711:51
10Jonas KylmäHelsingborgs SOK51:46+10:3811:54
11August SandgrenMalmö OK55:07+13:5912:40
12Madeleine HellqvistOK Kontinent56:36+15:2813:00
13Johan CederquistMalmö OK1:04:11+23:0314:45
14Balthazar Faunbäck BorgOK Kontinent1:04:25+23:1714:48
15Fanni Gustafson FaegerstenLunds OK1:05:30+24:2215:03
16Olof HanssonEslövs FK1:05:58+24:5015:09
17Stefan HanssonEslövs FK1:17:06+35:5817:43
18Tobias RöösMalmö OK1:32:03+50:5521:09
Ingela ForsOK Silvaej godkänd
Hilda EdströmLunds OKej start
Bjarke LundsgaardOK Kontinentej start
Jonas WahlströmMalmö OKej start

Öppen 8

5 450 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Ola OlssonOK Vilse 8736:446:44
2Siri JeppsonKatrineholms OK40:42+3:587:28
3Oliver SchmidtOK Kontinent49:34+12:509:05
4Janne KokkalaCentrum OK52:04+15:209:33
5Rasmus PerssonSkåneslättens OL53:33+16:499:49
6Kristina SpångbergLunds OK54:42+17:5810:02
7Mathilda JägrydSkåneslättens OL56:42+19:5810:24
8Viktor IngemanssonKlubblös1:00:02+23:1811:00
9Magnus LinderothKlubblös1:07:09+30:2512:19
10Joel RydbergKlubblös1:08:12+31:2812:30
11Per RydbergKlubblös1:13:27+36:4313:28
12Andreas WingeKlubblös1:18:29+41:4514:24
13Gert OlssonTockarps IK1:24:52+48:0815:34
Kerstin JohnssonKlubblösej godkänd
Karl MinörLunds OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser