Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Jubileumsdubbeln lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Jubileumsdubbeln lång
Arrangörsorganisationer: Istrums SK / OK Klyftamo
Datum: söndag 29 april 2012

Andrarums IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Jan NilssonH50 (17)49:32+5:508:09

Ankarsrums OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Ebba DahlssonÖppen motion 3 (32)1:38:53+1:11:5835:34
Tobias KarmstigÖppen motion 9 (11)ej godkänd

Bredareds IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Mariann KjellbergD70 (8)49:22+4:4718:33
3Samuel PlumppuH16 (24)39:40+5:497:14
23Emil JohanssonH16 (24)1:35:00+1:01:0917:20

Bredaryds SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Stig GustafssonH60 (21)43:078:14

Falköpings AIK OK

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Henrik HallbergH12 Kort (5)16:257:36
1Sture PetterssonH80 (5)47:1019:44
1Vilma BlennowD14 (18)27:136:26
1Viktoria StrandbergD18 (1)1:12:0613:50
1Alma WilhelmssonD12 (13)22:037:55
2Alva SonessonD12 (13)23:58+1:558:37
3Hanna AlsjöU2 (4)27:25+10:5212:41
3Ellen BlennowD12 (13)26:31+4:289:32
4Roland NilssonÖppen motion 7 (28)47:38+6:0614:23
4Moa AlsiöD12 (13)28:59+6:5610:25
4Johanna StrandbergD14 (18)33:46+6:338:00
5Erik PalmenäsH12 Kort (5)22:40+6:1510:29
5Amanda BlennowD21 (12)1:08:14+6:479:21
5Simon WiklundH14 (17)31:29+3:547:25
5Ann-Christin BlennowD40 (12)1:07:09+12:3212:47
7Lukas MagnerfeltH10 (11)22:11+9:2310:16
7Eva PalmenäsÖppen motion 1 (7)31:08+13:1014:24
7Bo HallbergH45 (29)51:11+6:057:51
7Åsa AlsiöD45 (11)1:03:30+17:2914:27
7Peter BromanderÖppen motion 3 (32)35:38+8:4312:49
8Carina OlssonD45 (11)1:09:36+23:3515:51
11Elsa WilhelmssonD16 (29)50:35+14:0912:02
12Magnus BlennowH45 (29)56:19+11:138:39
12Albin AlsiöH14 (17)40:34+12:599:34
12Martin MagnerfeltÖppen motion 5 (46)36:49+6:418:47
13Sven-Olof SandstedtH70 (17)58:20+20:5614:26
13Stig JohanssonH60 (21)59:14+16:0711:19
15Evelina PetersonD14 (18)50:59+23:4612:04
15Magnus NiklassonH45 (29)57:33+12:278:50
17Viggo TidqvistU1 (30)28:53+13:1216:19
19Daniel NiklassonÖppen motion 5 (46)41:03+10:559:47
21Alexander BromanderH12 (22)45:36+22:5916:24
23Sören WilhelmssonH45 (29)1:11:04+25:5810:54
25Helena SonessonÖppen motion 5 (46)42:59+12:5110:15
25Kristina MagnerfeltÖppen motion 7 (28)1:50:28+1:08:5633:22
27Mikael PetersonH45 (29)1:24:20+39:1412:57
31Klara FredrikssonÖppen motion 5 (46)49:13+19:0511:44
Lova TidqvistInskolning (14)fullföljt
Monica LaageD45 (11)ej godkänd
Jan WiklundH45 (29)ej godkänd
Karin TorstenssonD40 (12)ej godkänd
Johanna PetersonD12 (13)ej godkänd
Sofia LösethD16 (29)ej godkänd
Tommy RoosH55 (14)ej godkänd
Jessica AlmyrenD14 Kort (4)ej start
Ola LösethH14 (17)ej start
Alfred PetterssonH12 (22)ej start

Fjärås AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lena Rabe JosefssonD60 (12)49:2815:07

Främmestads IK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Albin TengströmH12 Kort (5)22:23+5:5810:21Ladda ner rutt i gpx-format
8Malin TengströmÖppen motion 7 (28)53:30+11:5816:09
8Bengt-Åke JanssonH55 (14)1:02:42+14:1311:27
11Robert JessenH60 (21)57:35+14:2811:00
17Matilda TengströmD14 (18)1:08:03+40:5016:07
23Birgitta Odby JanssonÖppen motion 3 (32)46:38+19:4316:46
Ingrid JessenD55 (7)ej start

Frölunda OL

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Magnus SandbergH35 (7)1:06:52+2:138:02
4Anders ArfwedsonH40 (13)1:00:45+5:348:20
10Magnus WideH50 (17)54:19+10:378:56
11Stefan SjöblomH50 (17)56:29+12:479:18
12Anders HellgrenH21 (18)1:21:46+19:538:28
14Håkan WåhlanderH50 (17)1:01:41+17:5910:09Ladda ner rutt i gpx-format
20Rasmus ArfwedsonH16 (24)1:00:12+26:2110:59
22Torbjörn KjörkH45 (29)1:10:38+25:3210:50

Gudhems IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Beatrice TorgnysdotterÖppen motion 1 (7)28:06+10:0813:00
4Mattias HedfjärdÖppen motion 9 (11)1:08:19+6:068:57
8Ulrika FredrikssonD21 (12)1:15:12+13:4510:18
13Adelina WremerD14 (18)47:10+19:5711:10
16Linn StoråsD14 (18)57:54+30:4113:43
18Bernt HenrikssonH45 (29)59:12+14:069:05

Göteborg-Majorna OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Anders R KarlssonÖppen motion 9 (11)1:02:20+0:078:10
20Viola EckermarkÖppen motion 3 (32)43:50+16:5515:46
21Rolf EckermarkÖppen motion 3 (32)44:30+17:3516:00
Mats GustafssonH35 (7)ej godkänd

Halmstad OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Christian KarlssonÖppen motion 9 (11)1:11:39+9:269:24

Helsingborgs SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Henrik OlofssonH21 (18)1:08:21+6:287:05
6Sofie PeterssonD21 (12)1:08:38+7:119:24

Herrljunga SK Skid o OL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Bo ElvingssonH80 (5)1:19:03+31:5333:04
5Åke LindbergH75 (10)1:00:48+10:0418:22
8Stellan HolmstrandH60 (21)56:25+13:1810:47
20Ingmar OlssonH65 (20)1:30:32+43:2219:53
Gunnar KällmanH80 (5)ej start

Hestra IF

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Markus LarssonH16 (24)33:516:10
1Dan BörjessonÖppen motion 8 (21)44:439:49
6Erik ForsH16 (24)44:27+10:368:06
7Emil KarlssonH14 (17)36:50+9:158:41
8Enid IngemarssonD65 (16)1:06:36+10:0920:29
11Bertil IngemarssonH65 (20)1:04:02+16:5214:04
24Lina LandergrenD16 (29)59:45+23:1914:13
Linus LandergrenH16 (24)ej start
Filip GrahnH16 (24)ej start

Hjobygdens OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Sofia JanssonD12 Kort (2)26:33+6:5912:17
4Ann-Kristin JanssonD45 (11)52:12+6:1111:53
6Ingrid SchmiterlöwD50 (8)58:11+15:0714:05
6Johan TörnrothH21 (18)1:08:54+7:017:08
7Kajsa TofténD60 (12)1:00:27+10:5918:29
9Håkan OlssonH60 (21)57:22+14:1510:58
10Owe TörnrothH55 (14)1:14:37+26:0813:38
12Bertil KarlssonH60 (21)58:24+15:1711:09
12Matilda RännareD12 (13)54:55+32:5219:45
13Malin JanssonD14 (18)47:10+19:5711:10
15Karl BergstrandH65 (20)1:06:13+19:0314:33Ladda ner rutt i gpx-format
22Hans TofténÖppen motion 3 (32)45:58+19:0316:32
27Eva OlssonÖppen motion 3 (32)54:43+27:4819:40

IF Hagen

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Daniel BogrenH12 (22)22:378:08
1Hedvig ReisenÖppen motion 3 (32)26:559:40
2Jennie NilssonD21 (12)1:03:57+2:308:46
2Britta SahlD75 (3)1:01:48+2:5123:40
2Malin StombergD10 (4)20:30+2:229:29
2Inger WesterbergD55 (7)47:01+4:4811:31
2Marcus CarlssonH12 (22)24:18+1:418:44
2Per CarlssonÖppen motion 3 (32)31:47+4:5211:25
2Lars HolmbergH50 (17)46:23+2:417:38
2Anna LarssonD20 (4)1:07:37+0:2312:23
3Eva Rabe-MagnussonD55 (7)50:29+8:1612:22
3Viktor OlssonÖppen motion 5 (46)31:38+1:307:32
3Maria BogrenD40 (12)1:00:35+5:5811:32
3Ann NyströmD50 (8)54:28+11:2413:11
4Erica BogrenD10 (4)22:15+4:0710:18
4Stig SahlH75 (10)59:02+8:1817:50
4Olle HedmanH14 (17)31:16+3:417:22
4Mats HedmanH45 (29)47:46+2:407:20
5Karl Evert SvenssonH60 (21)53:44+10:3710:16
6Anna StombergD40 (12)1:10:44+16:0713:28
6Anton CarlssonH10 (11)20:39+7:519:33
7Kjell KaminskyH60 (21)56:11+13:0410:44
7Uno MagnussonH55 (14)1:00:46+12:1711:06
9Urban LarssonH55 (14)1:05:28+16:5911:58
10Harri ViinamäkiÖppen motion 5 (46)35:10+5:028:23
10Michael KarlssonÖppen motion 8 (21)57:37+12:5412:39
10Johan HedmanH10 (11)39:15+26:2718:10
10Tommy WesterbergH60 (21)57:23+14:1610:58
11Anders KindbomH40 (13)1:17:34+22:2310:39
11Oscar StombergH14 (17)40:15+12:409:29
11Lars JakobssonH21 (18)1:18:34+16:418:09
12Erik WidmarkH16 (24)50:55+17:049:17
12Hans TuvessonH55 (14)1:25:30+37:0115:37
14Christer OttossonH65 (20)1:05:55+18:4514:29
14Åke WijkmarkH45 (29)57:29+12:238:49
15Stefan OlssonÖppen motion 5 (46)38:42+8:349:14
15Stina LarssonD16 (29)53:17+16:5112:41
17Carl HolmbergH14 (17)1:00:59+33:2414:22
17Filip KarlssonH16 (24)54:55+21:0410:01
18Lena ReisenÖppen motion 8 (21)1:09:09+24:2615:11
22Johan KindbomH12 (22)48:34+25:5717:28
25Emma KindbomD16 (29)59:55+23:2914:15
26Pär LarssonH45 (29)1:19:54+34:4812:16
32Lubov PospeshinaÖppen motion 5 (46)49:28+19:2011:48
35Catrin LångÖppen motion 5 (46)52:23+22:1512:30
37Maria LöfvallÖppen motion 5 (46)53:39+23:3112:48
Catrin SternerÖppen motion 7 (28)ej godkänd
Linnéa BogrenD16 (29)ej godkänd
Hampus NyströmH14 (17)ej start

IFK Göteborg

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karin Aneland-ThernD21 (12)1:01:278:25
1Henrik LaasH21 (18)1:01:536:25
2Erik EngstrandH21 (18)1:04:36+2:436:42
3Rikard AndreassonÖppen motion 7 (28)47:14+5:4214:16
4Per-Anders EggertsenH21 (18)1:06:05+4:126:51
9Ingemar LindblomH65 (20)59:18+12:0813:01
26Inger Alice EismarkÖppen motion 3 (32)52:10+25:1518:45
Andréas ThernH21 (18)ej start
Rikard PentonenH21 (18)ej start

IFK Lidingös Skid o OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Martin LarboH21 (18)1:05:26+3:336:47

IK Gandvik

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Magnus SundmarkH35 (7)1:04:397:46
2Anna AnderssonD14 Kort (4)52:32+17:3418:53
3Magnus SödervallH35 (7)1:12:28+7:498:42
4Elin Larsson-LoodD14 Kort (4)1:00:41+25:4321:49
4Magnus LundÖppen motion 8 (21)46:57+2:1410:19
5Jessika GerhardssonÖppen motion 1 (7)29:16+11:1813:32
5Oskar DahlinU1 (30)18:47+3:0610:36
5Magnus DahlinH35 (7)1:25:30+20:5110:16
6Annica MelinÖppen motion 1 (7)29:18+11:2013:33
6Jan-Åke LindströmÖppen motion 3 (32)35:07+8:1212:37
6Emilia LindströmU1 (30)18:52+3:1110:39
7Helena SödervallD40 (12)1:11:45+17:0813:40
7Lars-Erik HöökH75 (10)1:15:27+24:4322:47
7Filip SödervallH16 (24)45:46+11:558:21
8Kurt StenbergH75 (10)1:22:42+31:5824:59
9Alice SödervallD14 (18)40:13+13:009:31
10Birgitta JohanssonD60 (12)1:27:33+38:0526:46
11Stina PetterssonU1 (30)23:11+7:3013:05
11Anne-Marie TiveljungD65 (16)1:13:38+17:1122:39
11Carina NilssonÖppen motion 3 (32)36:25+9:3013:05
12Anders PlanckÖppen motion 3 (32)36:31+9:3613:08
12Erik HellsvikH50 (17)58:35+14:539:39
13Dea SundmarkU1 (30)23:24+7:4313:13
13Anneli AnderssonÖppen motion 3 (32)37:12+10:1713:22
14Hjalmar KällU1 (30)23:26+7:4513:14
16Fredrik HederÖppen motion 3 (32)38:32+11:3713:51
18Wilma LindqvistU1 (30)29:03+13:2216:24
19Elsa KällU1 (30)29:06+13:2516:26
19Nora KällU1 (30)29:06+13:2516:26
19Göran JohanssonH60 (21)1:09:35+26:2813:18
20Torbjörn HaginÖppen motion 7 (28)1:23:48+42:1625:19
21Elsa SödervallU1 (30)29:08+13:2716:27
25Tuva SundmarkU1 (30)44:04+28:2324:53
26Signe LidbergU1 (30)44:06+28:2524:54
28Elsa LidbergU1 (30)44:27+28:4625:06
30Alma HellemarU1 (30)46:23+30:4226:12
33Tommy HöögÖppen motion 5 (46)50:29+20:2112:02
43Johan KällÖppen motion 5 (46)1:08:40+38:3216:23
44Elin KällÖppen motion 5 (46)1:08:42+38:3416:23
Johan AnderssonInskolning (14)fullföljt
Pia Brag-JonssonD40 (12)ej godkänd
Göran MalmbergH75 (10)ej godkänd
Tina Karling-HellsvikD45 (11)ej start
Jesper LindströmH16 (24)ej start
Jonas PlanckH12 (22)ej start
Saga HjerténD12 Kort (2)ej start
Staffan LjungkvistH35 (7)ej start

IK Stern

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Eva FalkD75 (3)58:5722:35
4Ann-Britt JohanssonD65 (16)1:00:59+4:3218:45
6Henrik HvoslefH70 (17)44:33+7:0911:01
7Birgit TisellD65 (16)1:05:49+9:2220:15
8Eva BlomströmD60 (12)1:01:14+11:4618:43
9Hans C JohanssonH70 (17)48:47+11:2312:04
13Ingrid CullbrandD65 (16)1:20:01+23:3424:37
15Sten BlomströmH60 (21)1:00:33+17:2611:34

IK Uven

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Karin AxelssonD60 (12)52:44+3:1616:07
6Gunnel BörjessonD70 (8)1:19:01+34:2629:42
8Karl-Axel JohanssonH70 (17)47:59+10:3511:52
9Rosa JohanssonD65 (16)1:09:25+12:5821:21

IK Ymer

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ingrid HermanssonD65 (16)56:2717:22
2Gunnel SvenssonD65 (16)56:34+0:0717:24
3Olle HermanssonH70 (17)41:22+3:5810:14
13Bengt-Åke SvenssonH65 (20)1:05:31+18:2114:23
14Henrik LidhageH21 (18)1:23:15+21:228:38

IL Tyrving

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Martin IvarssonH21 (18)1:09:18+7:257:11

Istrums SK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sandra LarssonÖppen motion 1 (7)17:588:19
1Matilda AhlströmU1 (30)15:418:51
1Jan-Ove WikingÖppen motion 9 (11)1:02:138:09
2Benjamin PauliH12 Kort (5)16:42+0:177:43
3Hampus LarssonU1 (30)16:57+1:169:34
3Alfred AnderH12 Kort (5)19:17+2:528:55
3Lasse KarlssonÖppen motion 9 (11)1:06:17+4:048:41
3Anette TanhuaÖppen motion 3 (32)33:32+6:3712:03
4Sammy TanhuaÖppen motion 5 (46)33:06+2:587:53
9Jane JohanssonÖppen motion 9 (11)1:33:25+31:1212:15
10Anna HellnerÖppen motion 7 (28)54:57+13:2516:36
16Albin DahlinU1 (30)27:50+12:0915:43
20Teodor DanielssonH12 (22)42:01+19:2415:06
23Elin DanielssonU1 (30)30:17+14:3617:06
24Alma AnderU1 (30)33:09+17:2818:43
29Thea TanhuaU1 (30)46:06+30:2526:02
Isak TanhuaInskolning (14)fullföljt

K 3 IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Bengt ÖsterblomH70 (17)1:01:26+24:0215:12
17Jonas MånssonH45 (29)57:43+12:378:51

Kinnaströms SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Lena Weiming NybergÖppen motion 3 (32)36:05+9:1012:58
27Hans Åke DjurbäckÖppen motion 5 (46)43:30+13:2210:22

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Audrey HanssonInskolning (14)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Johanna CarlssonInskolning (14)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Neil Vikhe PatilInskolning (14)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4David Vike PatilU2 (4)32:07+15:3414:52

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Edvard LarssonÖppen motion 5 (46)37:47+7:399:01

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
34Bo CederlöfÖppen motion 5 (46)50:46+20:3812:06

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
40Karin CederlöfÖppen motion 5 (46)55:07+24:5913:09

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Anders OlssonÖppen motion 8 (21)45:23+0:409:58

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Hans-Olof CarlssonÖppen motion 9 (11)1:31:51+29:3812:03

Lerums SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Ulf JohnssonÖppen motion 9 (11)1:12:28+10:159:30

Lidköpings VSK

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Eva HägnanderD45 (11)46:0110:28
3Ann-Marie HolmströmD60 (12)51:43+2:1515:48
4Hampus AnderssonH10 (11)19:16+6:288:55
5Håkan SanderiH55 (14)52:28+3:599:35
6Nils GustavssonH45 (29)50:33+5:277:45
6Mata JohanssonH75 (10)1:02:29+11:4518:52
6Emil BörjessonÖppen motion 9 (11)1:12:08+9:559:27
6Claes EkbergH50 (17)50:29+6:478:19
7Folke DahlénH70 (17)45:25+8:0111:14
7Alma LiderudD12 (13)36:03+14:0012:58
9Alice HägnanderÖppen motion 3 (32)36:03+9:0812:58
9Sören AnderssonÖppen motion 8 (21)57:11+12:2812:34
9Anders SwedinÖppen motion 7 (28)54:44+13:1216:32
11Edvin JonssonÖppen motion 5 (46)36:31+6:238:42
11Kristian LundH45 (29)54:25+9:198:21
12Anders BörjessonÖppen motion 7 (28)59:23+17:5117:56
21Sara HägnanderD16 (29)58:34+22:0813:56
22Johanna JonssonÖppen motion 5 (46)42:09+12:0110:03
26Filippa AnderssonD16 (29)1:07:50+31:2416:09
28Eva BörjessonÖppen motion 3 (32)1:04:52+37:5723:20
38Camilla LiderudÖppen motion 5 (46)54:05+23:5712:54
42Anna-Stina AnderssonÖppen motion 5 (46)58:11+28:0313:53
Ellen BörjessonInskolning (14)fullföljt
Eva JohanssonÖppen motion 5 (46)ej godkänd
Maria MörlundÖppen motion 3 (32)ej godkänd
Stig-Olof PetterssonÖppen motion 7 (28)ej godkänd
Mats KarlssonH55 (14)ej start

Lunds OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Britt Forsell PirozziD65 (16)1:04:01+7:3419:41
19Sven-Erik ForsellH65 (20)1:27:02+39:5219:07

Mariestads FK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kjell PerssonH75 (10)50:4415:19
3Anne-Catrine PerssonD70 (8)1:03:25+18:5023:50
4Hans-Gösta BernhardH65 (20)50:59+3:4911:12
5Bernt-Åke AhlÖppen motion 3 (32)34:57+8:0212:34
7Lars-Erik NilssonH65 (20)55:21+8:1112:09
8Carl JungertH14 (17)37:21+9:468:48
8Filip JungertH12 (22)28:57+6:2010:24
8Marcus BengtssonH16 (24)47:54+14:038:44
10Bibbi AppelgrenD65 (16)1:09:35+13:0821:24
13Tore BengtssonH50 (17)58:59+15:179:43
15Anton KarlssonH12 (22)35:23+12:4612:43
17Karina AnderssonÖppen motion 3 (32)39:06+12:1114:03
19Joel AnderssonH12 (22)36:58+14:2113:17
20Ulf AnderssonÖppen motion 5 (46)41:28+11:209:53
Alva KarlssonInskolning (14)fullföljt
Maria SkogsbergD45 (11)ej godkänd
Heikki RissanenH70 (17)ej godkänd
Martin ScottH16 (24)ej start

Markbygdens OK

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tove UddD21 Kort (1)1:04:0813:06
2Klas UddH18 (5)51:26+5:418:38
2Torgny PetterssonH60 (21)47:12+4:059:01
2Ivar SörqvistH16 (24)38:54+5:037:05
3Klara AxelssonD14 (18)32:45+5:327:45
3Felix AxelssonH14 (17)30:17+2:427:08
3Axel ÅkessonH12 (22)26:08+3:319:24
6Klara AskD14 (18)35:40+8:278:27
7Tomas TranbergH50 (17)50:33+6:518:19
7Per-Anders AxelssonÖppen motion 5 (46)34:48+4:408:18
8Marina AxelssonÖppen motion 5 (46)34:56+4:488:20
8Fredrik AskH40 (13)1:12:07+16:569:54
8Emelie UddD14 (18)37:38+10:258:55
8Lisa ÅkessonU1 (30)20:47+5:0611:44
9Jeanette SigenstamD40 (12)1:19:02+24:2515:03
9Erika ÅkessonU1 (30)20:48+5:0711:45
11Edvin CarlssonH16 (24)50:48+16:579:16
12Pär-Erik JohanssonH65 (20)1:05:21+18:1114:21
16Hanna KarlssonD16 (29)53:48+17:2212:48
24Marita JohanssonÖppen motion 3 (32)50:11+23:1618:03
29Åsa DryseliusÖppen motion 5 (46)44:22+14:1410:35
Axel EkH16 (24)ej godkänd
Martin UddH35 (7)ej godkänd
Bertil ÅkessonH45 (29)ej start

Mullsjö SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Pia Käck-FritzellD45 (11)51:35+5:3411:45
4Ludvig DanforsH18 (5)1:19:12+33:2713:18
9Tim LundbergH16 (24)48:21+14:308:49
12Malin FritzellD14 (18)45:54+18:4110:52
17Lars GrehnH60 (21)1:01:19+18:1211:43
William LundstedtH12 (22)ej start

OK Alehof

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Pierre KarlssonH55 (14)55:10+6:4110:05
8Monika NilssonD50 (8)59:52+16:4814:29

OK Amne

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Marina WästlundD70 (8)1:11:02+26:2726:42
6Britt-Marie AnderssonD55 (7)1:14:23+32:1018:13
7Lilian BengtssonD70 (8)1:22:48+38:1331:07
14Stig BengtssonH70 (17)1:00:35+23:1114:59
15Ulla ÖhrströmD65 (16)1:41:34+45:0731:15
16Linnéa HallD65 (16)1:48:25+51:5833:21
17Bengtåke AnderssonH65 (20)1:10:49+23:3915:33
18Reits HallH65 (20)1:10:51+23:4115:34
18Ingvar AnderssonH60 (21)1:04:38+21:3112:21
Ruth NyströmD75 (3)ej godkänd
Bo ÖhrströmH75 (10)ej start

OK Frisene

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Dag LorénH65 (20)47:55+0:4510:31

OK Gisle

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Inger GustafssonD55 (7)55:30+13:1713:36

OK Klyftamo

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Oskar DalströmH16 Kort (1)43:0410:16
1Irma SvenssonD10 (4)18:088:23
9Julia MarkendahlD12 (13)41:04+19:0114:46
11Albin Falsen LindqvistH12 (22)30:15+7:3810:52
13Oskar JohanssonH16 (24)51:58+18:079:28
17Isak DalströmH12 (22)36:03+13:2612:58
24Johan OlssonÖppen motion 5 (46)42:43+12:3510:11
Adeline Falsen LindqvistInskolning (14)fullföljt
Oscar NystrandInskolning (14)fullföljt
Albin EvertssonÖppen motion 9 (11)ej godkänd
Erik SvenssonH14 (17)ej start
Eric NystrandH12 (22)ej start

OK Kullingshof

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erik JohanssonÖppen motion 7 (28)41:3212:32
2Frida MattssonU2 (4)23:19+6:4610:47
2Sten JohanssonH75 (10)54:40+3:5616:30
3Emma IvarssonD10 (4)21:12+3:049:48
5Carina IvarssonÖppen motion 7 (28)49:11+7:3914:51
8Åsa MattssonD40 (12)1:15:30+20:5314:22
11Sofia SjögrenD21 (12)1:30:43+29:1612:26
13Tommy BäckH45 (29)56:54+11:488:44
14Conny ErixonÖppen motion 5 (46)38:28+8:209:10
16Tobias ErixonH12 (22)35:53+13:1612:54
16Pontus MattssonH14 (17)58:25+30:5013:46
16Andreas ClaessonH21 (18)1:27:23+25:309:03
24Anders MattssonH45 (29)1:11:44+26:3811:01
Per-Ola JohnssonH60 (21)ej start

OK Landehof

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lars FinbomH70 (17)37:249:15
23Birgitta ParknerÖppen motion 7 (28)1:32:10+50:3827:50

OK Linné

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Henrik BergmanH70 (17)41:10+3:4610:11

OK Orinto

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Carl-Henry AnderssonH60 (21)49:50+6:439:31
Magnus HomannH21 (18)ej godkänd

OK Orion

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lisa SwartzU1 (30)16:13+0:329:09
2Lena Sandgren SwartzD50 (8)48:11+5:0711:40
7Nils SwartzU1 (30)20:45+5:0411:43

OK P4

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Ylva GefvertÖppen motion 8 (21)1:39:08+54:2521:47
41Staffan WelanderÖppen motion 5 (46)56:04+25:5613:22

OK Pan-Kristianstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Johanna KarlssonD21 (12)1:22:19+20:5211:17

OK Ravinen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Lennart HöijeH65 (20)51:22+4:1211:17
14Eva HöijeD65 (16)1:39:53+43:2630:44

OK Skogshjortarna

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kalle JohanssonH65 (20)47:1010:21
2Jan IvarssonH55 (14)51:23+2:549:23
3Pia RagnmarkÖppen motion 1 (7)24:58+7:0011:33
4Ebba ThernU1 (30)18:42+3:0110:33
4Lisbeth JohanssonD70 (8)1:06:07+21:3224:51
4Lars JohanssonH70 (17)41:32+4:0810:16
5Johan LarssonH18 (5)1:25:02+39:1714:17
5Eva IsakssonD65 (16)1:01:49+5:2219:01
5Suzy LarssonD45 (11)54:30+8:2912:24
5Katarina ÖstlingD50 (8)55:16+12:1213:22
5Ronny AnderssonH70 (17)42:13+4:4910:26Ladda ner rutt i gpx-format
6Per FredrikssonH60 (21)54:19+11:1210:23
6Anita AnderssonD60 (12)55:50+6:2217:04
7Helene Wengholt JohnssonD50 (8)58:17+15:1314:06
8Kjell-Åke IsakssonH65 (20)57:22+10:1212:36
9Lars BjörkingH45 (29)53:02+7:568:08
9Veronica LindgrenD21 (12)1:21:13+19:4611:08
9Anita Lovén-AnderssonD60 (12)1:17:40+28:1223:45
10Linus AnderssonH14 (17)39:08+11:339:13
10Kurt FredrixonH70 (17)50:34+13:1012:30
10Kjell EinarssonH45 (29)53:57+8:518:17
12Barbro AnderssonD65 (16)1:17:13+20:4623:45
14Elias LangenbachH14 (17)48:16+20:4111:23
14William JohnssonH16 (24)53:05+19:149:41
15Malin AnderssonÖppen motion 3 (32)38:00+11:0513:40
16Göran RubendahlH65 (20)1:06:58+19:4814:43
16Hans LindgrenH50 (17)1:05:34+21:5210:48
17Max KarleH21 (18)1:29:13+27:209:15
17Hans VokseppH50 (17)1:11:43+28:0111:48
19Eric BrattåsenH16 (24)59:39+25:4810:53
20Roger AnderssonH60 (21)1:15:23+32:1614:24
21Mats G AnderssonH45 (29)1:06:31+21:2510:13
23Emma WidellD16 (29)59:29+23:0314:09
29Kerstin LarssonÖppen motion 3 (32)1:11:56+45:0125:52
39Kjell AnderssonÖppen motion 5 (46)54:29+24:2113:00
Lars StrömbergÖppen motion 7 (28)ej godkänd

OK Skogsstjärnan

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gustav AnderssonU2 (4)16:337:39
1Johan MårtenssonH10 (11)12:485:55
2Marita KarlssonD45 (11)48:17+2:1610:59
3Kerstin WalleniusD65 (16)1:00:22+3:5518:34
5Henrik KarlssonH45 (29)49:56+4:507:40
6David OlssonH40 (13)1:06:56+11:459:11
6Daniel BrandströmH12 (22)27:59+5:2210:03
10Axel OlssonH12 (22)30:10+7:3310:51
11Jakob KarlssonÖppen motion 8 (21)58:57+14:1412:57
13Fredrik JohanssonH21 (18)1:23:09+21:168:37
13Mats SunessonH55 (14)1:46:50+58:2119:31
15Peder JohanssonÖppen motion 8 (21)1:06:15+21:3214:33
16Tord GustavssonÖppen motion 8 (21)1:07:41+22:5814:52
17Jan RödströmÖppen motion 7 (28)1:15:30+33:5822:48
20Gunilla JohanssonÖppen motion 8 (21)1:25:02+40:1918:41
21Siv RödströmÖppen motion 7 (28)1:27:52+46:2026:32
23Marina GustafssonÖppen motion 5 (46)42:14+12:0610:04

OK Tranan

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Annika JohanssonD40 (12)54:3710:24
1Kenneth JohanssonH40 (13)55:117:34
2Gustav OhlinH10 (11)15:02+2:146:57
2Lisa JohanssonD14 (18)30:01+2:487:06
3Victoria AnderssonD14 Kort (4)52:39+17:4118:56
3Mats KindlundH40 (13)1:00:37+5:268:19
3Per SundqvistÖppen motion 8 (21)45:58+1:1510:06
3Hanna LindströmD16 (29)37:46+1:208:59
4Lars-Gunnar EnströmH80 (5)55:34+8:2423:14
4Henric KarlssonH35 (7)1:24:58+20:1910:12
5Lina SundqvistD14 (18)35:25+8:128:23
5Ludvig HolmbergH16 (24)41:30+7:397:34
5Maja KindlundD12 (13)31:26+9:2311:18
5Isac KarlssonH10 (11)20:24+7:369:26
6Christian AnderssonÖppen motion 5 (46)34:14+4:068:10
6Sara KindlundD16 (29)44:19+7:5310:33
6Sofia ÖstenssonÖppen motion 7 (28)49:31+7:5914:57
7Emma NordbergD14 (18)37:29+10:168:52
9Klas JohanssonH12 (22)29:46+7:0910:42
10Sara OhlinU1 (30)22:47+7:0612:52
12Peter NilssonÖppen motion 8 (21)1:00:12+15:2913:13
13Gustav ÖstenssonH12 (22)33:22+10:4512:00
13Karl-Johan OhlinÖppen motion 7 (28)1:00:31+18:5918:16
14Emma NilssonD16 (29)52:58+16:3212:36
16Anette SundqvistÖppen motion 7 (28)1:09:13+27:4120:54
18Simon OlaussonH16 (24)56:40+22:4910:20
19Jan NordbergÖppen motion 7 (28)1:20:51+39:1924:25
19Kristofer HolmbergÖppen motion 8 (21)1:18:42+33:5917:17
27Lisa ÖstenssonU1 (30)44:13+28:3224:58
27Ida NordbergD16 (29)1:14:41+38:1517:46
28Ann-Sophie OhlinÖppen motion 5 (46)43:43+13:3510:26
36Anette NordbergÖppen motion 5 (46)52:29+22:2112:31
Erik KindlundInskolning (14)fullföljt
Ulrika KindlundD40 (12)ej start

OK Tyr

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Katrin Sandal-NorborgÖppen motion 7 (28)1:03:45+22:1319:15
15Leif SandahlH50 (17)1:02:54+19:1210:21

OK Vilse 87

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johan HöögH21 Kort (1)1:17:049:55

OK Älgen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Mats LarssonH40 (13)1:04:16+9:058:49

Ronneby OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Aron ThorénH12 (22)36:53+14:1613:16
24Linda ThorénÖppen motion 7 (28)1:48:19+1:06:4732:43
28Lars ThorenH45 (29)1:48:04+1:02:5816:36

Ryda SK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kerstin AnderssonD55 (7)42:1310:20
1Björn ÖbergH45 (29)45:066:55
1Johanna ÖbergD16 (29)36:268:40
1Johan AnderssonÖppen motion 5 (46)30:087:11
2Marcus BranellÖppen motion 5 (46)31:35+1:277:32Ladda ner rutt i gpx-format
2Tobias KarlssonÖppen motion 7 (28)47:11+5:3914:15
3Kristin SkaarD21 (12)1:03:58+2:318:46
3Anders NilssonH75 (10)58:28+7:4417:39
5Andreas BranellÖppen motion 8 (21)47:42+2:5910:29
5Arvid IvehagÖppen motion 5 (46)33:58+3:508:06
8Fredrika ErikssonÖppen motion 3 (32)36:02+9:0712:57
9Jesper NilssonH10 (11)24:46+11:5811:27
9Tommy StenkvistÖppen motion 5 (46)35:02+4:548:21
10Linn ErikssonD16 (29)50:11+13:4511:56
10Tove ErikssonD12 (13)43:16+21:1315:33
12Lisa AnderssonU1 (30)23:17+7:3613:09
13Lisa AnderssonÖppen motion 8 (21)1:00:26+15:4313:16
17Erik AnderssonÖppen motion 5 (46)40:48+10:409:44
18Britt AnderssonÖppen motion 7 (28)1:18:39+37:0723:45
22Jacob NilssonU1 (30)29:22+13:4116:35
Agnes KarlssonInskolning (14)fullföljt
Thea KarlssonInskolning (14)fullföljt
Elvira LarssonD16 (29)ej start

Rydboholms SK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Vivi-Anne BylundD70 (8)ej start
Gunnar BylundH70 (17)ej start

Sjövalla FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Solveig HedenblomD55 (7)51:55+9:4212:43
Anna WallinD21 (12)ej start

SOK 68

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Magnus JoelssonH50 (17)50:03+6:218:14
5Britt-Marie LarssonD60 (12)53:02+3:3416:13

SOK Träff

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Roland KarlssonÖppen motion 1 (7)22:21+4:2310:20
4Catarina KarlssonÖppen motion 3 (32)34:46+7:5112:30
7Dennis RoosÖppen motion 7 (28)50:37+9:0515:17
10Karin MånssonD14 (18)40:15+13:029:32
11Ida RoosD12 (13)43:55+21:5215:47
12Oscar RoosH12 (22)31:02+8:2511:09
13Arvid KarlssonH14 (17)46:40+19:0511:00
18Lena RoosÖppen motion 3 (32)41:04+14:0914:46
21Carl StrandbyH16 (24)1:02:55+29:0411:28

Stångenäs AIS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Tord LöövH70 (17)1:02:24+25:0015:26

Sävedalens AIK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Mats LindqvistH50 (17)49:24+5:428:08
7Ellen LarssonÖppen motion 8 (21)55:18+10:3512:09
7Maria GustafssonD21 (12)1:11:51+10:249:51
10Joakim BerglundH21 (18)1:18:30+16:378:08
Linnéa Bengtsson CreaserD14 Kort (4)ej start
Gunilla AxelssonD55 (7)ej start
Anders AxelssonH65 (20)ej start
Karl LevinH21 (18)ej start

Tibro OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Angelica BrandqvistD35 (1)1:21:1413:35
1Emilia HenryssonD20 (4)1:07:1412:18
3Anna OlssonD20 (4)1:11:30+4:1613:05
4Martin OlssonH16 (24)40:09+6:187:19
4Torbjörn LöfvingH55 (14)52:08+3:399:31
8Stefan GustavssonÖppen motion 8 (21)55:52+11:0912:16
12Alvar AnderssonH70 (17)51:25+14:0112:43
14Anders PetterssonÖppen motion 8 (21)1:06:07+21:2414:31
15Rickard OlssonH14 (17)55:08+27:3313:00
19Klara AndrénD16 (29)56:57+20:3113:33
19Birgitta AugustssonÖppen motion 3 (32)41:37+14:4214:58
20Jens LindströmH45 (29)1:02:01+16:559:31
Sara SpensD20 (4)ej start

Tidaholm SOK Sisu

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Linnea HolmvikD12 Kort (2)19:349:03
2Kerstin KarlssonD60 (12)50:30+1:0215:26
6Lena ArnoldssonD45 (11)58:43+12:4213:22
9Harry BrandkvistH75 (10)1:23:25+32:4125:12
11Marie AnebreidÖppen motion 7 (28)59:06+17:3417:51
11Bengt AnderssonH70 (17)50:43+13:1912:33
14Clara JacobssonÖppen motion 3 (32)37:42+10:4713:33
17Fritiof AnderssonÖppen motion 8 (21)1:08:58+24:1515:09

Tolered-Utby Ol-klubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Bengt-Åke SjöströmÖppen motion 3 (32)1:13:23+46:2826:23

Trollhättans SOK

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elias Bäcklund-EkvallH14 (17)27:356:30
1Erik Bäcklund EkvallH18 (5)45:457:41
2Eskil TryggöH14 (17)29:48+2:137:01
2KarlErik FranssonH80 (5)50:54+3:4421:17
2Björn KristianssonH45 (29)46:08+1:027:05
2Josefine KristianssonD16 (29)36:46+0:208:45
3Christoffer JohanssonH18 (5)1:17:42+31:5713:03
3Jerker NetzH55 (14)51:43+3:149:27
3Per IvarssonH60 (21)48:09+5:029:12Ladda ner rutt i gpx-format
3Bengt NorrmanH45 (29)46:31+1:257:08
4Eric BerlinH12 (22)26:35+3:589:33
4Linda WesterbergD20 (4)1:13:28+6:1413:27
5Joar TryggöH12 (22)27:14+4:379:47
5Elvira BjörklundD16 (29)41:07+4:419:47
6Malin KristianssonD12 (13)32:39+10:3611:44
6Petra JohanssonÖppen motion 8 (21)54:05+9:2211:53
7Margareta NetzD55 (7)1:22:54+40:4120:19
7Linus KristianssonH12 (22)28:37+6:0010:17
8Clara BerlinD16 (29)45:07+8:4110:44
8Dag TryggöH50 (17)52:44+9:028:41
9Margareta Almqvist MandingerD45 (11)1:24:29+38:2819:14
9Stefan JohanssonH50 (17)53:30+9:488:48
10Leif BoströmH65 (20)1:03:09+15:5913:52
10Adam JohanssonH16 (24)49:09+15:188:58
12Anna KristianssonD16 (29)50:51+14:2512:06
13Jenny EdgrenD16 (29)52:39+16:1312:32
14Maria TryggöÖppen motion 7 (28)1:01:35+20:0318:36
16Tomas StigssonH45 (29)57:34+12:288:50
19Martin MandingerH45 (29)1:01:23+16:179:25
21Eva BäcklundÖppen motion 5 (46)41:42+11:349:57
21Börje GustavssonH60 (21)1:34:27+51:2018:03
25Bo WesterbergH45 (29)1:17:59+32:5311:58Ladda ner rutt i gpx-format
Hugo MandingerH10 (11)ej godkänd
Arne BerlinÖppen motion 5 (46)ej godkänd
Gitte KristianssonD45 (11)ej start
Mats KristianssonH45 (29)ej start
Ida KristianssonD14 (18)ej start
Filip JohanssonH12 (22)ej start
Anders BjörklundH12 (22)ej start
Agnes WesterbergD16 (29)ej start

Uddevalla OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Nina BejbomD50 (8)54:51+11:4713:16
6Rune SandbergH65 (20)51:36+4:2611:20
14Gunnar BejbomH60 (21)1:00:14+17:0711:31
Marion HallstenD60 (12)ej godkänd

Ulricehamns OK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Emilia JärsenholtD14 Kort (4)34:5812:34
1Ulf PalmérH55 (14)48:298:51
3Lars TuvessonH65 (20)49:50+2:4010:57
4Helena LidhageD21 (12)1:05:19+3:528:57
7Joakim LundbergH40 (13)1:10:41+15:309:42
8Ludvig CarlbomH10 (11)22:58+10:1010:37
8Felicia JärsenholtD12 (13)39:50+17:4714:19
9Pär Anders JärsenholtH40 (13)1:12:38+17:279:58
10Jörgen LarssonH40 (13)1:15:02+19:5110:18
11Agnes BerglundD14 (18)43:58+16:4510:25
12Svante BerglundH40 (13)1:18:45+23:3410:49
13Lennart JohanssonH40 (13)1:28:35+33:2412:10
14Axel BerglundH12 (22)33:57+11:2012:12
15Sebastian ÅsedalH16 (24)53:09+19:189:41
17Patrik CarlbomÖppen motion 5 (46)40:48+10:409:44
17Linnea LarssonD16 (29)55:40+19:1413:15
18Amy LundbergD16 (29)56:12+19:4613:22
20Clara MannfolkD16 (29)57:42+21:1613:44
22Gustav JohanssonH16 (24)1:26:09+52:1815:43
22Frida MannfolkÖppen motion 7 (28)1:29:29+47:5727:02
25Tina J. WalterssonÖppen motion 3 (32)51:37+24:4218:34
26Annica BerglundÖppen motion 5 (46)43:04+12:5610:16
Ludwig JohanssonH16 (24)ej start
Alice LundbergD12 (13)ej start

Vänersborgs SK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Birgitta StenströmD70 (8)44:3516:45
1Peter CederbergH50 (17)43:427:11
1Britta SahlinD50 (8)43:0410:25
2Jessica AnderssonD40 (12)54:38+0:0110:24
2Richard TengströmH40 (13)55:31+0:207:37
3Jacob ÖstermanH10 (11)19:10+6:228:52
4Line CederbergD16 (29)41:00+4:349:45
4Charlotte ÖstermanD40 (12)1:04:11+9:3412:13
6Viktor WassénH14 (17)34:36+7:018:09
7Lisa WassénD16 (29)44:24+7:5810:34
8Daniel NetzH21 (18)1:12:05+10:127:28
9Gustav NymanH14 (17)38:21+10:469:02
9Olivia NymanD16 (29)46:47+10:2111:08
11Conny SahlinH55 (14)1:22:19+33:5015:02
12Sandra AxelssonD21 (12)1:33:17+31:5012:47
15Tomas JohanssonH21 (18)1:24:47+22:548:47
15Lova PetterssonU1 (30)24:09+8:2813:38
16Lars WassénÖppen motion 5 (46)39:52+9:449:30
16Markus PetterssonH16 (24)54:52+21:0110:00
16Göran LarssonH60 (21)1:00:56+17:4911:39
22Emelie AnderssonD16 (29)58:57+22:3114:02
30Sven ÖstermalmÖppen motion 5 (46)48:17+18:0911:31
Jenny NymanD40 (12)ej godkänd
Sofia ÖstermanD14 (18)ej godkänd
Berith PetterssonD60 (12)ej godkänd

Västerås SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Andreas KarlssonH21 (18)1:14:15+12:227:42

Åmåls OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Ulf DanielssonH45 (29)52:09+7:038:00
Emelie SchymanInskolning (14)fullföljt

Ätrans IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Helmer EkbergH80 (5)53:54+6:4422:33
8Gunni EkbergD70 (8)1:24:47+40:1231:52

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser