Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Natt Bohuslän-Dal

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Natt Bohuslän-Dal
Arrangörsorganisation: Stenungsunds OK
Datum: fredag 7 september 2012

D21

5 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa BorssénOK Kroppefjäll1:11:1612:56
Amanda SoppiOK Kroppefjälldiskvalificerad
Malin ReichenbergIdefjordens SKej start

H21

7 850 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrik OlssonBrattås CK1:03:248:04
2Jonatan LarssonUddevalla OK1:06:07+2:438:25
3Christoffer OhlssonUddevalla OK1:06:46+3:228:30
4Oscar GustafssonIdefjordens SK1:06:55+3:318:31
5Andreas WikströmUddevalla OK1:07:01+3:378:32
Jonas ZakariassonUddevalla OKdiskvalificerad
Victor FlingmarkUddevalla OKej start

D16

3 920 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elvira OlssonOK Kroppefjällej start

H16

4 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adrian DahlströmÅmåls OK52:0411:04
Mattias JohanssonStångenäs AISdiskvalificerad
Noak SanderbergÅmåls OKej start

D14

3 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria ErikssonEds SK47:2814:39

D12

2 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia JohanssonOK Skärmen31:1011:20

H12

2 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias OlssonOK Kroppefjäll18:106:36
2Rasmus LarssonOK Kroppefjäll23:11+5:018:25
Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start

D10

2 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida JohanssonOK Skärmen30:4713:37
2Clara JohanssonOK Skärmen30:49+0:0213:38

D40

4 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Sofie KarlssonOK Skogsmunken1:14:0316:49
2Siv OlssonOK Kroppefjäll1:30:07+16:0420:28

H40

5 510 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy JohanssonStångenäs AIS57:1310:23
2Ivan MoriKungälvs OK1:11:19+14:0612:56
3Håkan LindénUddevalla OK1:15:50+18:3713:45
4Mats HallstenOK Skärmen1:36:02+38:4917:25
5Bengt ZetterbergOK Skärmen1:39:48+42:3518:06

D50

3 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgit HanssonHerrestads AIF1:04:1817:25
2Nina BejbomUddevalla OK1:24:48+20:3022:58

H50

5 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas KarlssonOK Skogsmunken1:10:4212:49
2Tomas NilssonOK Gipen1:10:48+0:0612:50
3Lars ElfvingOK Gipen1:17:00+6:1813:58
4Dick NymanUddevalla IS1:32:41+21:5916:49
Mats LindströmOK Skärmenej start

D55

3 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin BurmanKvillebyns SK55:3415:03
2Eva KarlssonUddevalla OK1:00:10+4:3616:18

H55

4 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Göran StrutzEds SK44:3310:07
2Roger GustafssonIdefjordens SK47:38+3:0510:49
3Janne ErikssonEds SK1:08:50+24:1715:38
Urban LarssonOK Gipendiskvalificerad

H60

4 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Conny JidetoftStångenäs AIS45:3910:22
2Kent KardellLjungskile FK48:06+2:2710:55
3Clyde PerssonLjungskile FK51:59+6:2011:48
4Roalh KlevelandKvillebyns SK53:14+7:3512:05
5Arvid GalborgenEds SK54:42+9:0312:25
6Johnny KarlssonUddevalla OK1:13:42+28:0316:45
Gunnar BejbomUddevalla OKdiskvalificerad
Bo KarlssonLjungskile FKdiskvalificerad
Göran OlssonIdefjordens SKej start

H65

3 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS37:4510:13
2Allan WikströmStångenäs AIS1:13:56+36:1120:02
Erland SvenssonKvillebyns SKej start

H70

3 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar PerssonSvanesunds GIF59:2516:06
2Hans ÖstlundOK Kroppefjäll1:06:56+7:3118:08
3Tore PetterssonOK Gipen1:42:52+43:2727:52

Öppen motion 1

2 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edith OlssonOK Kroppefjäll43:3319:16

Öppen motion 3

3 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik LundStenungsunds OK29:289:35
2Peo OlssonOK Kroppefjäll41:59+12:3113:40
3Thomas LarssonOK Kroppefjäll43:07+13:3914:02

Öppen motion 5

3 580 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin LundStenungsunds OK45:5512:49
2Göran LarssonOK Kroppefjäll49:52+3:5713:55

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser