Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Pokaljakten 2019 - Deltävling 5, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Pokaljakten 2019 - Deltävling 5, final
Arrangörsorganisationer: Deje SF / Sisu Forshaga SK
Datum: torsdag 12 september 2019

Vit Flickor/Pojkar

2 000 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove KasosOK Tyr18:319:15
2Albin JohanssonOK Tyr19:15+0:449:37
3Vincent LjungbergOK Tyr19:25+0:549:42
4Molly LundqvistOK Tyr20:59+2:2810:29
5Hannah HöökOK Tyr23:33+5:0211:46
6Edvin JohannesdalSkattkärrs SOK27:00+8:2913:30
7Emil ForsgrenOK Tyr27:47+9:1613:53
8Alrik WikströmOK Tyr27:50+9:1913:55
9Teo DuranOK Tyr31:21+12:5015:40
10Nikki Af JochnickOK Tyr31:49+13:1815:54
11Folke NymanOK Tyr32:30+13:5916:15
12Albin GärdestamOK Älgen34:01+15:3017:00
13Sofia SundquistOK Tyr34:28+15:5717:14
14Frida GrumerOK Älgen35:36+17:0517:48
15Aimee StraatOK Älgen35:52+17:2117:56
16Mara StraatOK Älgen36:44+18:1318:22
17Axel FrödinSkattkärrs SOK43:03+24:3221:31
18Ture FrödinSkattkärrs SOK43:05+24:3421:32
19John ThörneSkattkärrs SOK44:52+26:2122:26
20Alva RööhsSkattkärrs SOK49:21+30:5024:40
21Betty RundhLustens OK57:15+38:4428:37
22Alma AnderssonLustens OK57:18+38:4728:39
23Emil PetterssonOK Tyr1:08:22+49:5134:11
24Linus PetterssonOK Tyr1:08:36+50:0534:18
25Isak ForsgrenOK Tyr1:33:38+1:15:0746:49
Hugo StåhlOK Tyrej godkänd
Amanda EmmesjöOK Älgenutgått

Gul Flickor/Pojkar

2 400 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma JonssonOK Tyr26:5511:12
2Lea JohannesdalSkattkärrs SOK27:44+0:4911:33
3Gilbert KarlströmOK Tyr34:16+7:2114:16
4Birger KarlströmOK Tyr34:34+7:3914:24
5Carl EdlingOK Älgen34:47+7:5214:29
6Ella NybergSkattkärrs SOK35:02+8:0714:35
7Irma ErikssonOK Tyr37:34+10:3915:39
8Mira KarlströmOK Tyr41:40+14:4517:21
9Bure Niss-JonssonOK Tyr41:54+14:5917:27
10Dino GöranssonOK Tyr42:11+15:1617:34
11Melvin JörlénOK Tyr42:15+15:2017:36
12Christoffer EmmesjöOK Älgen42:44+15:4917:48
13Axel NordqvistOK Tyr44:21+17:2618:28
14William LundqvistOK Tyr44:26+17:3118:30
15Jonathan EmmesjöOK Älgen44:57+18:0218:43
16Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK45:05+18:1018:47
17Tilda KindlundOK Tyr45:28+18:3318:56
18Gösta WirénOK Tyr45:51+18:5619:06
19Amélie SundquistOK Tyr50:28+23:3321:01
20Klas ErikssonLustens OK55:42+28:4723:12
20Alina AnderssonLustens OK55:42+28:4723:12
22Alvin NordLustens OK55:47+28:5223:14
23Filip BlomquistOK Tyr1:04:47+37:5226:59
Alvar EklindOK Tyrej godkänd
Tage NymanOK Tyrej godkänd

Orange Flickor/Pojkar

3 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton JonssonOK Tyr24:077:46
2Julia ForsgrenOK Tyr30:11+6:049:44
3Milla ForkéusOK Tyr34:22+10:1511:05
4Izabella LjungbergOK Tyr40:38+16:3113:06
5Ivar WikströmOK Tyr41:00+16:5313:13
6Tuva HenricssonOK Tyr43:57+19:5014:10
7Albert BrohedeOK Tyr49:51+25:4416:04
8Simon MolanderLustens OK1:00:06+35:5919:23
9Felix LindOK Tyr1:09:49+45:4222:31

Violett Flickor/pojkar

3 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malte GranefeltOK Tyr38:369:53
2Emma AlfredssonOK Tyr49:51+11:1512:46

Öppen Gul

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabet LundqvistOK Tyr48:1120:04

Öppen Orange

3 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena KasosOK Tyr55:0117:44
2Jörgen MolanderLustens OK1:00:11+5:1019:24

Öppen Violett

3 900 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel BrohedeOK Tyr33:208:32
2Sören KindlundOK Tyr37:52+4:329:42
3Pelle LandforsLustens OK39:12+5:5210:03
4Stina GranefeltOK Tyr39:16+5:5610:04
5Jenny NilssonOK Tyr39:58+6:3810:14
6Tobias LundqvistOK Tyr40:58+7:3810:30
7Sverre WikströmOK Tyr41:06+7:4610:32
8Anna NordströmKils OK41:20+8:0010:35
9Mikael LindOK Tyr41:56+8:3610:45
10Angelica WikströmOK Tyr47:24+14:0412:09
11Hans PerssonOK Älgen1:04:02+30:4216:25
12Johanna AlfredssonOK Tyr1:04:07+30:4716:26
Patrik BromanOK Tyrej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser