Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Pokaljakten 2019 - Deltävling 5, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Pokaljakten 2019 - Deltävling 5, final
Arrangörsorganisationer: Deje SF / Sisu Forshaga SK
Datum: torsdag 12 september 2019

OK Tyr

53 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Malte GranefeltViolett Flickor/pojkar (2)38:369:53
1Anton JonssonOrange Flickor/Pojkar (9)24:077:46
1Wilma JonssonGul Flickor/Pojkar (25)26:5511:12
1Elisabet LundqvistÖppen Gul (1)48:1120:04
1Daniel BrohedeÖppen Violett (13)33:208:32
1Tove KasosVit Flickor/Pojkar (26)18:319:15
1Helena KasosÖppen Orange (2)55:0117:44
2Emma AlfredssonViolett Flickor/pojkar (2)49:51+11:1512:46
2Albin JohanssonVit Flickor/Pojkar (26)19:15+0:449:37
2Sören KindlundÖppen Violett (13)37:52+4:329:42
2Julia ForsgrenOrange Flickor/Pojkar (9)30:11+6:049:44
3Vincent LjungbergVit Flickor/Pojkar (26)19:25+0:549:42
3Milla ForkéusOrange Flickor/Pojkar (9)34:22+10:1511:05
3Gilbert KarlströmGul Flickor/Pojkar (25)34:16+7:2114:16
4Stina GranefeltÖppen Violett (13)39:16+5:5610:04
4Izabella LjungbergOrange Flickor/Pojkar (9)40:38+16:3113:06
4Molly LundqvistVit Flickor/Pojkar (26)20:59+2:2810:29
4Birger KarlströmGul Flickor/Pojkar (25)34:34+7:3914:24
5Ivar WikströmOrange Flickor/Pojkar (9)41:00+16:5313:13
5Jenny NilssonÖppen Violett (13)39:58+6:3810:14
5Hannah HöökVit Flickor/Pojkar (26)23:33+5:0211:46
6Tuva HenricssonOrange Flickor/Pojkar (9)43:57+19:5014:10
6Tobias LundqvistÖppen Violett (13)40:58+7:3810:30
7Sverre WikströmÖppen Violett (13)41:06+7:4610:32
7Albert BrohedeOrange Flickor/Pojkar (9)49:51+25:4416:04
7Irma ErikssonGul Flickor/Pojkar (25)37:34+10:3915:39
7Emil ForsgrenVit Flickor/Pojkar (26)27:47+9:1613:53
8Alrik WikströmVit Flickor/Pojkar (26)27:50+9:1913:55
8Mira KarlströmGul Flickor/Pojkar (25)41:40+14:4517:21
9Teo DuranVit Flickor/Pojkar (26)31:21+12:5015:40
9Felix LindOrange Flickor/Pojkar (9)1:09:49+45:4222:31
9Bure Niss-JonssonGul Flickor/Pojkar (25)41:54+14:5917:27
9Mikael LindÖppen Violett (13)41:56+8:3610:45
10Nikki Af JochnickVit Flickor/Pojkar (26)31:49+13:1815:54
10Dino GöranssonGul Flickor/Pojkar (25)42:11+15:1617:34
10Angelica WikströmÖppen Violett (13)47:24+14:0412:09
11Melvin JörlénGul Flickor/Pojkar (25)42:15+15:2017:36
11Folke NymanVit Flickor/Pojkar (26)32:30+13:5916:15
12Johanna AlfredssonÖppen Violett (13)1:04:07+30:4716:26
13Axel NordqvistGul Flickor/Pojkar (25)44:21+17:2618:28
13Sofia SundquistVit Flickor/Pojkar (26)34:28+15:5717:14
14William LundqvistGul Flickor/Pojkar (25)44:26+17:3118:30
17Tilda KindlundGul Flickor/Pojkar (25)45:28+18:3318:56
18Gösta WirénGul Flickor/Pojkar (25)45:51+18:5619:06
19Amélie SundquistGul Flickor/Pojkar (25)50:28+23:3321:01
23Emil PetterssonVit Flickor/Pojkar (26)1:08:22+49:5134:11
23Filip BlomquistGul Flickor/Pojkar (25)1:04:47+37:5226:59
24Linus PetterssonVit Flickor/Pojkar (26)1:08:36+50:0534:18
25Isak ForsgrenVit Flickor/Pojkar (26)1:33:38+1:15:0746:49
Hugo StåhlVit Flickor/Pojkar (26)ej godkänd
Alvar EklindGul Flickor/Pojkar (25)ej godkänd
Patrik BromanÖppen Violett (13)ej godkänd
Tage NymanGul Flickor/Pojkar (25)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser