Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 6
Arrangörsorganisation: Falkenbergs OK
Datum: söndag 22 september 2019

D16

4 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eline EricssonFalkenbergs OK58:1714:34

H16

4 530 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander PerssonHalmstad OK1:10:5915:40
Malte KristianssonHalmstad OKej godkänd

D14

3 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny SeverinssonFalkenbergs OK42:4713:07
Julia LönnHalmstad OKej godkänd

H14

3 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav LundqvistHalmstad OK42:5913:11

D12

2 650 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara LönnHalmstad OK34:3113:01
2Olivia LindgrenFalkenbergs OK34:55+0:2413:10
3Susanna ErlingsonFalkenbergs OK48:29+13:5818:17
4Amanda PerssonHalmstad OK52:27+17:5619:47
5Mira WallinFalkenbergs OK59:35+25:0422:29

H12

2 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan GusedFalkenbergs OK40:3015:16
2Ivar LejonLaholms IF OK47:29+6:5917:55
3Isak GustafssonHalmstad OK55:17+14:4720:51

D10

2 530 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sonja FagerholmHalmstad OK28:4111:20
2Hilma KnopfHalmstad OK29:17+0:3611:34
3Amanda SvenssonFalkenbergs OK1:06:19+37:3826:12
Nemi HarderFalkenbergs OKej start
Alva SunnenellFalkenbergs OKej start

Inskolning

1 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Malte SkullmanHalmstad OK38:0222:38
Viola FagerholmHalmstad OK38:25+0:2322:52

U1

1 680 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin LönnHalmstad OK21:4712:57
2Julia BergHalmstad OK25:04+3:1714:55
3Rasmus SalomonssonHalmstad OK25:19+3:3215:04
4Stina GustafssonHalmstad OK29:38+7:5117:38
5Harry KnopfHalmstad OK31:05+9:1818:30
6Kajsa FagerholmHalmstad OK37:11+15:2422:07

U2

2 530 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker SkullmanHalmstad OK28:2911:15
2Alicia LindgrenFalkenbergs OK30:04+1:3511:53
3Elin BergHalmstad OK43:09+14:4017:03
Aron LudvigssonHalmstad OKej start

ÖM2

2 650 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias SalomonssonHalmstad OK49:2518:38

ÖM4

3 260 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael AnderssonÄtrans IF48:3614:54
2Anders GusedFalkenbergs OK49:03+0:2715:02
2Gustaf GusedFalkenbergs OK49:03+0:2715:02
4Håkan LejonLaholms IF OK53:18+4:4216:20
5Katarina AnderssonÄtrans IF57:07+8:3117:31

ÖM6

4 530 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils Wallentin TärkHalmstad OK38:248:28
2Mikael LundqvistHalmstad OK38:51+0:278:34
3Magnus WallinIK Trenne Ullared42:27+4:039:22
4Benny WallinFalkenbergs OK52:00+13:3611:28
5Maria LönnHalmstad OK57:27+19:0312:40
6Niklas PerssonHalmstad OK1:00:36+22:1213:22
7Martin EricssonFalkenbergs OK1:01:16+22:5213:31
8Per KristianssonHalmstad OK1:01:51+23:2713:39
9Lotta EnbergHalmstad OK1:05:33+27:0914:28
Jan LagerHalmstad OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser