Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 6
Arrangörsorganisation: Falkenbergs OK
Datum: söndag 22 september 2019

Falkenbergs OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johan GusedH12 (3)40:3015:16
1Jenny SeverinssonD14 (2)42:4713:07
1Eline EricssonD16 (1)58:1714:34
2Anders GusedÖM4 (5)49:03+0:2715:02
2Gustaf GusedÖM4 (5)49:03+0:2715:02
2Alicia LindgrenU2 (3)30:04+1:3511:53
2Olivia LindgrenD12 (5)34:55+0:2413:10
3Susanna ErlingsonD12 (5)48:29+13:5818:17
3Amanda SvenssonD10 (3)1:06:19+37:3826:12
4Benny WallinÖM6 (10)52:00+13:3611:28
5Mira WallinD12 (5)59:35+25:0422:29
7Martin EricssonÖM6 (10)1:01:16+22:5213:31
Nemi HarderD10 (3)ej start
Alva SunnenellD10 (3)ej start

Halmstad OK

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Robin LönnU1 (6)21:4712:57
1Alexander PerssonH16 (2)1:10:5915:40
1Melker SkullmanU2 (3)28:2911:15
1Gustav LundqvistH14 (1)42:5913:11
1Mattias SalomonssonÖM2 (1)49:2518:38
1Sara LönnD12 (5)34:3113:01
1Sonja FagerholmD10 (3)28:4111:20
1Nils Wallentin TärkÖM6 (10)38:248:28
2Julia BergU1 (6)25:04+3:1714:55
2Hilma KnopfD10 (3)29:17+0:3611:34
2Mikael LundqvistÖM6 (10)38:51+0:278:34
3Elin BergU2 (3)43:09+14:4017:03
3Isak GustafssonH12 (3)55:17+14:4720:51
3Rasmus SalomonssonU1 (6)25:19+3:3215:04
4Stina GustafssonU1 (6)29:38+7:5117:38
4Amanda PerssonD12 (5)52:27+17:5619:47
5Maria LönnÖM6 (10)57:27+19:0312:40
5Harry KnopfU1 (6)31:05+9:1818:30
6Kajsa FagerholmU1 (6)37:11+15:2422:07
6Niklas PerssonÖM6 (10)1:00:36+22:1213:22
8Per KristianssonÖM6 (10)1:01:51+23:2713:39
9Lotta EnbergÖM6 (10)1:05:33+27:0914:28
Malte SkullmanInskolning (2)38:0222:38
Viola FagerholmInskolning (2)38:25+0:2322:52
Julia LönnD14 (2)ej godkänd
Malte KristianssonH16 (2)ej godkänd
Jan LagerÖM6 (10)ej godkänd
Aron LudvigssonU2 (3)ej start

IK Trenne Ullared

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Magnus WallinÖM6 (10)42:27+4:039:22

Laholms IF OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ivar LejonH12 (3)47:29+6:5917:55
4Håkan LejonÖM4 (5)53:18+4:4216:20

Ätrans IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mikael AnderssonÖM4 (5)48:3614:54
5Katarina AnderssonÖM4 (5)57:07+8:3117:31

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser