Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, stafett, Uppland, individuella öppna klasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Uppland, individuella öppna klasser
Arrangörsorganisation: IF Thor
Datum: söndag 8 september 2019

ÖM1

2 440 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Folke ÅhlinLånghundra IF23:309:37
2Ida olssonIF Thor29:41+6:1112:09
3Selma KastOK Linné30:52+7:2212:39
4Maria DickmarkKlubblös34:50+11:2014:16
5Bertil KarlssonOK Linné36:03+12:3314:46
6Elis EklundOK Rodhen37:33+14:0315:23
7Isak WegmüllerOK Rodhen38:02+14:3215:35
8Lars-Olov AnderssonSigtuna OK41:54+18:2417:10
9Astrid BurlingFredrikshofs IF Skid & OK1:04:09+40:3926:17
10Melker BurlingFredrikshofs IF Skid & OK1:04:32+41:0226:26
11Amelie HameliusOK Linné1:06:04+42:3427:04
Sebastian HögerfelthOK Roslagenej godkänd
Johan LindahlLånghundra IFej godkänd

ÖM3

2 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten ÅhlinLånghundra IF33:2112:49
2Fredrik SundbladVallentuna-Össeby OL39:31+6:1015:11
3Viktoria NormanSigtuna OK41:11+7:5015:50
4Agnes Ohlin BoströmOK Linné51:11+17:5019:41
5Lars-Erik LindellVäsby OK52:17+18:5620:06
6Pia VikströmTäby OK1:02:26+29:0524:00
7Katarina NilssonLånghundra IF1:06:51+33:3025:42
8Daniel WahlnäsOK Linné1:38:54+1:05:3338:02
9Solverg HögundLånghundra IF1:45:41+1:12:2040:38
Freja SundbladVallentuna-Össeby OLej start

ÖM5

3 710 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helene SvenssonRånäs OK57:5015:35
2Erika TroengOK Linné1:03:35+5:4517:08
3Robert KristenssonKlubblös1:07:59+10:0918:19
4Christoffer SandbergIF Thor1:08:30+10:4018:27
5Sofie SandbergIF Thor1:08:32+10:4218:28
6Jan Erik LarssonUpsala IF1:09:22+11:3218:41 Ladda ner rutt i gpx-format
7Viktoria LöfgrenKlubblös1:11:46+13:5619:20
8Mathias JonssonUpsala IF1:20:47+22:5721:46
9Stefan PalmOK Roslagen1:20:57+23:0721:49
10Roland HotzOK Linné1:22:49+24:5922:19
11Birgitta KlangLånghundra IF1:27:08+29:1823:29

ÖM7

3 850 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy StenviOK Linné49:0112:43
2Katarina BengtssonLånghundra IF54:29+5:2814:09
3Anne LöfgrenKlubblös57:08+8:0714:50
4Mats LijaOK Enen57:22+8:2114:54
5Inger VikströmOK Linné1:03:06+14:0516:23
6Bernhard KlingOK Rodhen1:03:10+14:0916:24
7Tomas WärnsbergJumkils IF1:08:18+19:1717:44
8Carl MohlinOK Linné1:08:53+19:5217:53
9Fabienne GaugazOK Linné1:09:56+20:5518:09
10Claes HammarlingLänna IF1:17:49+28:4820:12
11Margareta Osin PärnebjörkSOK Joar Viking Enköpin1:21:25+32:2421:08
12Daniel PalmOK Linné1:24:22+35:2121:54
13Staffan ThorellKlubblös1:26:19+37:1822:25
14Salem TewoldeKlubblös1:26:36+37:3522:29
15Clary BernerssonOK Enen1:32:01+43:0023:54

ÖM8

4 650 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine NordströmOK Triangeln42:289:07
2Fannie SjölanderOK Rodhen45:04+2:369:41
3Sofie BergendahlIF Thor47:41+5:1310:15
4Per EdenhamnLänna IF50:45+8:1710:54
5Thomas NilssonStora Tuna OK52:54+10:2611:22
6Malin JanssonRånäs OK1:05:03+22:3513:59
7Matilda DammvikStora Tuna OK1:05:10+22:4214:00
8Svend Erik MathiassenOK Linné1:08:59+26:3114:50
9Torbjörn TirenHellas Orientering1:15:10+32:4216:09
10Håkan WahlnäsOK Linné1:38:19+55:5121:08
Emma LindellLinköpings OKej godkänd
Krischan KlausEnnstalej godkänd

ÖM9

7 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cristian LarssonKöping-Kolsva OK1:10:569:35
2Ebba LindellIF Thor1:12:18+1:229:46
3Oskar WallénKlubblös1:14:37+3:4110:05
4Christan FoleySigtuna OK1:29:39+18:4312:06
5Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK1:36:59+26:0313:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser