Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattcup LOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup LOK
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: torsdag 3 oktober 2019

Långa

8 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Algirdas BartkeviciusOK Denseln54:426:08
2Hugo LillieströmOK Roxen54:54+0:126:10
3Pontus LindblomOK Roxen57:49+3:076:29
4Niklas OlssonLinköpings OK1:07:48+13:067:37
5Mattias FrisbergOK Roxen1:07:51+13:097:37
6Tomas BomanLinköpings OK1:14:03+19:218:19
7Erik HelanderOK Roxen1:25:43+31:019:37
Victor JiglundLinköpings OKutgått

Mellan

6 000 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ÅrbrinkLinköpings OK38:476:27
2Adam TellsénOK Roxen42:08+3:217:01
3Johan PerssonHagaby GoIF Örebro42:34+3:477:05
4Jacob PåledalOK Roxen42:41+3:547:06
5Henrik MarmelidOK Roxen42:42+3:557:07
6Anders LillieströmOK Roxen42:44+3:577:07
7Fanny AsketunOK Roxen42:49+4:027:08
8Johan FrodinOK Roxen42:51+4:047:08
9Christian Eriksson SternerLinköpings OK43:02+4:157:10
10Malte EvebornOK Roxen45:30+6:437:35
11Joakim TostebergLinköpings OK45:32+6:457:35
12Börje AnderssonLinköpings OK45:36+6:497:36
13Stefan NidebornOK Roxen48:14+9:278:02
14Björn KnuthammarLinköpings OK49:26+10:398:14
15Per GuståsLinköpings OK49:55+11:088:19
16Ludvig EronnLinköpings OK51:08+12:218:31
17Edvin ÅttingLinköpings OK51:10+12:238:31
18Arvid RothLinköpings OK51:16+12:298:32
19Olle MalmströmLinköpings OK51:53+13:068:38
20Fredrik GustafssonLinköpings OK53:03+14:168:50
21Jan JohanssonLinköpings OK53:49+15:028:58
22Otto NilssonLinköpings OK58:08+19:219:41
23Vilgot ElnegårdLinköpings OK58:10+19:239:41
24Leif LindgrenLinköpings OK58:46+19:599:47
25Nina HallorOK Tisaren1:02:35+23:4810:25
26Ola SvärmOK Roxen1:08:43+29:5611:27
27Jonas RothLinköpings OK1:12:26+33:3912:04
28Andreas BergLinköpings OK1:12:54+34:0712:09
29Filip StrömbäckLinköpings OK1:15:24+36:3712:34
30Henrik ElnegårdLinköpings OK1:17:22+38:3512:53
31Tomas HammarOK Roxen1:34:46+55:5915:47
Ian JohanssonLinköpings OKej godkänd
Karin ArveliusLinköpings OKutgått

Korta

2 900 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger BergLinköpings OK28:449:54
2Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK28:52+0:089:57
3Magnus HerberthsonLinköpings OK30:32+1:4810:31
4Lucas BerggrenLinköpings OK30:50+2:0610:37
5Christer LindellLinköpings OK30:52+2:0810:38
6Stina SöderqvistLinköpings OK32:30+3:4611:12
7Theo ÅrbrinkLinköpings OK32:33+3:4911:13
8Otto ÅkerblomLinköpings OK32:34+3:5011:13
9Martin JarelandLinköpings OK32:36+3:5211:14
10Hannah ÅkerblomLinköpings OK32:45+4:0111:17
11Elin KjellmanLinköpings OK34:10+5:2611:46
12Joel FrodinOK Roxen35:20+6:3612:11
13Felix NidebornOK Roxen35:23+6:3912:12
14Tilde EvebornOK Roxen35:24+6:4012:12
15Adam AiliOK Tisaren35:26+6:4212:13
16Loreline FolLinköpings OK35:46+7:0212:20
17Greta BerglundLinköpings OK35:57+7:1312:23
18Helena HolmOK Roxen37:15+8:3112:50
19Frida SöderqvistLinköpings OK39:12+10:2813:31
20Sara SöderqvistLinköpings OK39:17+10:3313:32
21Stina BerggrenLinköpings OK39:34+10:5013:38
22Emma BerggrenLinköpings OK39:37+10:5313:39
23Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK42:03+13:1914:30
Åsa DetterfeltLinköpings OKej godkänd
Simon ÅttingLinköpings OKej godkänd
Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OKej godkänd
Tina LindgrenLinköpings OKutgått
Lova FrodinOK Roxenej start
Pedro LundqvistLinköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser