Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattcup LOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup LOK
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: torsdag 3 oktober 2019

Hagaby GoIF Örebro

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Johan PerssonMellan (32)42:34+3:477:05

Linköpings OK

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johan ÅrbrinkMellan (32)38:476:27
1Inger BergKorta (26)28:449:54
2Hanna Modig TjärnströmKorta (26)28:52+0:089:57
3Magnus HerberthsonKorta (26)30:32+1:4810:31
4Niklas OlssonLånga (7)1:07:48+13:067:37
4Lucas BerggrenKorta (26)30:50+2:0610:37
5Christer LindellKorta (26)30:52+2:0810:38
6Tomas BomanLånga (7)1:14:03+19:218:19
6Stina SöderqvistKorta (26)32:30+3:4611:12
7Theo ÅrbrinkKorta (26)32:33+3:4911:13
8Otto ÅkerblomKorta (26)32:34+3:5011:13
9Christian Eriksson SternerMellan (32)43:02+4:157:10
9Martin JarelandKorta (26)32:36+3:5211:14
10Hannah ÅkerblomKorta (26)32:45+4:0111:17
11Joakim TostebergMellan (32)45:32+6:457:35
11Elin KjellmanKorta (26)34:10+5:2611:46
12Börje AnderssonMellan (32)45:36+6:497:36
14Björn KnuthammarMellan (32)49:26+10:398:14
15Per GuståsMellan (32)49:55+11:088:19
16Ludvig EronnMellan (32)51:08+12:218:31
16Loreline FolKorta (26)35:46+7:0212:20
17Edvin ÅttingMellan (32)51:10+12:238:31
17Greta BerglundKorta (26)35:57+7:1312:23
18Arvid RothMellan (32)51:16+12:298:32
19Olle MalmströmMellan (32)51:53+13:068:38
19Frida SöderqvistKorta (26)39:12+10:2813:31
20Fredrik GustafssonMellan (32)53:03+14:168:50
20Sara SöderqvistKorta (26)39:17+10:3313:32
21Jan JohanssonMellan (32)53:49+15:028:58
21Stina BerggrenKorta (26)39:34+10:5013:38
22Otto NilssonMellan (32)58:08+19:219:41
22Emma BerggrenKorta (26)39:37+10:5313:39
23Vilgot ElnegårdMellan (32)58:10+19:239:41
24Leif LindgrenMellan (32)58:46+19:599:47
27Jonas RothMellan (32)1:12:26+33:3912:04
28Andreas BergMellan (32)1:12:54+34:0712:09
29Filip StrömbäckMellan (32)1:15:24+36:3712:34
30Henrik ElnegårdMellan (32)1:17:22+38:3512:53
Ian JohanssonMellan (32)ej godkänd
Åsa DetterfeltKorta (26)ej godkänd
Simon ÅttingKorta (26)ej godkänd
Madeleine ÖlfvingssonKorta (26)ej godkänd
Victor JiglundLånga (7)utgått
Karin ArveliusMellan (32)utgått
Tina LindgrenKorta (26)utgått
Pedro LundqvistKorta (26)ej start

OK Denseln

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Algirdas BartkeviciusLånga (7)54:426:08

OK Roxen

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Hugo LillieströmLånga (7)54:54+0:126:10
2Adam TellsénMellan (32)42:08+3:217:01
3Pontus LindblomLånga (7)57:49+3:076:29
4Jacob PåledalMellan (32)42:41+3:547:06
5Mattias FrisbergLånga (7)1:07:51+13:097:37
5Henrik MarmelidMellan (32)42:42+3:557:07
6Anders LillieströmMellan (32)42:44+3:577:07
7Erik HelanderLånga (7)1:25:43+31:019:37
7Fanny AsketunMellan (32)42:49+4:027:08
8Johan FrodinMellan (32)42:51+4:047:08
10Malte EvebornMellan (32)45:30+6:437:35
12Joel FrodinKorta (26)35:20+6:3612:11
13Stefan NidebornMellan (32)48:14+9:278:02
13Felix NidebornKorta (26)35:23+6:3912:12
14Tilde EvebornKorta (26)35:24+6:4012:12
18Helena HolmKorta (26)37:15+8:3112:50
26Ola SvärmMellan (32)1:08:43+29:5611:27
31Tomas HammarMellan (32)1:34:46+55:5915:47
Lova FrodinKorta (26)ej start

OK Tisaren

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Adam AiliKorta (26)35:26+6:4212:13
25Nina HallorMellan (32)1:02:35+23:4810:25

Tjällmo-Godegårds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Marianne NymanKorta (26)42:03+13:1914:30

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser