Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering
Arrangörsorganisation: Uddevalla OK
Datum: torsdag 19 september 2019

Lätt Lätt

800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias ChristianssonUddevalla OK9:4912:16
2Ebba ForsengLjungskile FK14:26+4:3718:02
2Agnes Hammar RosénLjungskile FK14:26+4:3718:02
4Elmer LillängUddevalla OK15:49+6:0019:46
5Astrid LilleengHerrestads AIF17:24+7:3521:45
6Hannie NordLjungskile FK22:52+13:0328:35
6Julian KlingbergLjungskile FK22:52+13:0328:35

Lätt Kort

2 300 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa ForsengLjungskile FK28:4412:29
2Rasmus LindénUddevalla OK30:29+1:4513:15
3Noel FredgrenHerrestads AIF33:55+5:1114:44
4Birgit HanssonHerrestads AIF34:03+5:1914:48
5Tor LindénUddevalla OK34:55+6:1115:10
6Otto Mellqvist BjelkeUddevalla OK36:39+7:5515:56
7Elin SundbergLjungskile FK36:47+8:0315:59
8Hillevi WallebäckLjungskile FK40:07+11:2317:26
9Inez WallebäckLjungskile FK40:08+11:2417:26
10Måns LindénUddevalla OK43:12+14:2818:46
11Kalle WallinUddevalla OK44:18+15:3419:15
12Karin WallinUddevalla OK44:19+15:3519:16
13Jakob SundbergLjungskile FK45:06+16:2219:36
14Johanne MerlinHerrestads AIF47:24+18:4020:36
15Rickard MerlinHerrestads AIF47:27+18:4320:37
16Noha MerlinHerrestads AIF47:33+18:4920:40
17Julia SkälegårdElinorspelen50:51+22:0722:06
18Maja ZakariassonUddevalla OK55:10+26:2623:59
19Ida SkälegårdUddevalla OK55:36+26:5224:10
20Camilla JohanssonUddevalla OK56:15+27:3124:27
Wille AlexanderssonUddevalla OKej godkänd
Ville LarssonUddevalla OKej godkänd
Jenny LarssonUddevalla OKej godkänd
Frida AlexanderssonUddevalla OKej godkänd
Julia SkälegårdUddevalla OKej start

Medel Kort

3 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma ChristianssonUddevalla OK29:109:43
2Vera KlingbergLjungskile FK34:19+5:0911:26
3Olivia Mellqvist BjelkeUddevalla OK48:13+19:0316:04
4Alfred KarlssonUddevalla OK49:58+20:4816:39
5Linnea JohanssonUddevalla OK53:17+24:0717:45
6Celia KlingbergLjungskile FK53:40+24:3017:53
7Mattias KlingbergLjungskile FK53:44+24:3417:54
8Jerry RasmussonHerrestads AIF1:03:22+34:1221:07
9Morri-loe Lyning GustavssonUddevalla OK1:03:32+34:2221:10
10Belissa OabeUddevalla OK1:04:07+34:5721:22
11Idde HjalmarsssonUddevalla OK2:27:58+1:58:4849:19

Medel Lång

5 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Alva ZakariassonUddevalla OKutgått

Svår Kort

3 700 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilia OlssonUddevalla OK35:479:40
2Mattias PrickUddevalla OK36:34+0:479:52
3Hjalmar OlssonUddevalla OK38:08+2:2110:18
4Lovis BergstrandUddevalla OK38:59+3:1210:32
5Thomas BergstrandUddevalla OK39:00+3:1310:32
6Ulf BjörkdahlHerrestads AIF42:46+6:5911:33
7Lasse BerndesUddevalla OK50:17+14:3013:35
8Hans-Erik RingströmHåby IF51:13+15:2613:50
9Hans StrinningUddevalla OK53:45+17:5814:31
10Viktor NilssonStångenäs AIS54:08+18:2114:37
11Andreas KarlsssonUddevalla OK1:02:12+26:2516:48
12Johannes BerlinUddevalla OK1:02:14+26:2716:49
13Linn AlmUddevalla OK1:15:38+39:5120:26

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser