Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM, lång
Arrangörsorganisation: OK Tisaren
Datum: tisdag 10 september 2019

D21

7 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefin TjernlundOK Tisaren1:18:1510:01
Rebecka NylinOK Tisarenej godkänd

H21

7 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik FernlundOK Tisaren1:01:287:52
2Johan AronssonOK Tisaren1:03:53+2:258:11
Filip JacobssonOK Tisarenej godkänd

D18

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1My AronssonOK Tisaren44:34

H16

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil LarssonOK Tisaren43:27
Noel HelmerssonOK Tisarenej start

D14

2 400 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hedda LindbergOK Tisarenej start

H14

2 400 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Robin HelmerssonOK Tisarenej start

D12

2 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa HallménOK Tisaren35:2214:44
2Ida Karlsson NylinOK Tisaren39:32+4:1016:28
3Carolina KemhagenOK Tisaren41:37+6:1517:20
4Moa PetterssonOK Tisaren50:12+14:5020:55
5Lovisa PihelOK Tisaren51:22+16:0021:24
Hulda RynoOK Tisarenej godkänd

H12

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henning HjelteOK Tisaren49:5920:49
2Folke RynoOK Tisaren54:54+4:5522:52
Isak LarssonOK Tisarenej start

D10

900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Allis SjödinOK Tisaren13:4315:14

H10

900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar HjelteOK Tisaren19:4321:54
2William NylinOK Tisaren22:15+2:3224:43

D45

6 500 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Karin AnderssonOK Tisarenej start

H45

6 500 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Magnus PerssonOK Tisarenej start

H50

6 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils AronssonOK Tisaren1:28:2913:36
Jonas PetterssonOK Tisarenej godkänd

H65

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Åke WallOK Tisaren40:33
2Mats NylinOK Tisaren45:27+4:54
3Karl-Åke RynoOK Tisaren49:58+9:25

H75

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olov LagerströmOK Tisaren22:57

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser