Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norrköpingsmästerskapen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norrköpingsmästerskapen
Arrangörsorganisation: NAIS Orienteringsklubb
Datum: söndag 29 september 2019

Finspångs SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Johan WänströmBana B (27)49:02+11:279:31

IFK Norrköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Bertil EngmanBana I (4)47:12+14:0721:27

Linköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Roushan Rezvani AranyBana A (2)1:27:50+21:3312:12
Magnus DjerfstenBana G (11)ej start

Linköpings Skidklubb

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Hans PetterssonBana B (27)1:16:24+38:4914:50
Anna WirenBana G (11)ej godkänd

LVB Leipzig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Anna WartewigBana D (5)54:37+6:4311:35

Matteus SI

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Malte AnderssonBana H (6)33:47+2:5610:41
3Marcus AnderssonBana B (27)40:40+3:057:53
5Hans PerssonBana E (14)44:51+10:3813:58
10Sofie StrömbergBana B (27)45:35+8:008:51
11Niclas KinnanderBana B (27)46:10+8:358:57
12John KinnanderBana B (27)46:30+8:559:01
17Jonas ViklundBana B (27)49:04+11:299:31
Bengt AnderssonBana E (14)utgått
Ivar ViklundBana I (4)ej start

NAIS Orienteringsklubb

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Åsa GranströmBana D (5)47:5410:10
2Ida WaernqvistBana F (10)35:25+1:299:14
2Marie AnderssonBana D (5)47:59+0:0510:11
3Nora PeterssonBana H (6)33:51+3:0010:42
3Emil TräffBana I (4)36:31+3:2616:35
3Mattis GranströmBana F (10)36:13+2:179:27
4Tuva AnderssonBana H (6)37:53+7:0211:59
5Emma LindgrenBana H (6)38:14+7:2312:05
5Helena LindgrenBana D (5)1:01:46+13:5213:06
6Ture BergqvistBana F (10)46:44+12:4812:12
7Gustav TräffBana B (27)43:47+6:128:30
9Sixten WågbergBana G (11)1:11:12+44:5421:42
9Jonas PeterssonBana B (27)45:11+7:368:46
10Sara BergqvistBana G (11)1:40:09+1:13:5130:32
13Jonas WestinBana B (27)47:29+9:549:13
14Thomas PeterssonBana B (27)47:50+10:159:17
15Tommy AnderssonBana B (27)48:57+11:229:30
18Vesa JussilaBana B (27)50:15+12:409:45
21Stefan TräffBana B (27)55:38+18:0310:48
23Johan TingströmBana B (27)56:28+18:5310:57
24Carl GranströmBana B (27)57:21+19:4611:08
Axel WågbergBana F (10)ej start
Gustav GranströmBana G (11)ej start
Alice ClassonBana H (6)ej start
Edwin WedinBana H (6)ej start

OK Denseln

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Fredrik EngmanBana C (6)39:127:59
1Hugo BraamBana G (11)26:188:01
2Björn KarlssonBana B (27)38:08+0:337:24
2Wilmer KempeBana G (11)27:04+0:468:15
3Yuliia KravchukBana C (6)47:00+7:489:34
4Susanne KarlssonBana D (5)1:00:38+12:4412:52
4Per KempeBana B (27)42:11+4:368:11
5Christer BroströmBana C (6)1:04:39+25:2713:10
7Karl MollénBana F (10)47:10+13:1412:18
8Jonas BraamBana B (27)43:56+6:218:31
9Eva EngmanBana F (10)50:38+16:4213:13
10Nils-Göran KempeBana E (14)1:05:13+31:0020:19
26Fredrik KempeBana B (27)1:10:50+33:1513:45

OK Klemmingen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Per LarssonBana C (6)59:54+20:4212:11

OK Kolmården

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Per WirénBana E (14)34:1310:39
2Runar AldénBana E (14)36:54+2:4111:29
4Ingrid MårtenssonBana E (14)43:13+9:0013:27
5Carl-Gustav NöjdBana F (10)45:56+12:0011:59
6Jonas JohnssonBana B (27)43:04+5:298:21
8Britt-Marie AldénBana E (14)57:54+23:4118:02
8Heinrich Josef WöbelBana G (11)55:34+29:1616:56Ladda ner rutt i gpx-format
8Ebba HedegårdBana F (10)49:02+15:0612:48
9Margareta TidmanBana E (14)1:03:28+29:1519:46
11Alf MattssonBana E (14)1:09:13+35:0021:33
12Kerstin BlomBana E (14)1:15:06+40:5323:23
13Evert ElgefjordBana E (14)1:39:53+1:05:4031:06
19Håkan LindgrenBana B (27)50:54+13:199:53
22Erik JohnssonBana B (27)55:58+18:2310:52
Carl HedegårdBana F (10)ej start

Skogspojkarnas OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Michael WehlinBana B (27)37:357:17
4Anita Seger-WehlinBana G (11)33:04+6:4610:04

Sundbybergs IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Morgan KarlssonBana A (2)1:06:179:13

Tjalve IF Norrköping

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tilda MalmströmBana H (6)30:519:45
1Tommy ErikssonBana F (10)33:568:51
2Lisa MalmströmBana C (6)45:04+5:529:10
3Vincent DahmBana G (11)29:59+3:419:08
3Lena FröbergBana E (14)41:24+7:1112:53
4Lena MalmströmBana F (10)40:22+6:2610:32
5Valter FredrikssonBana B (27)42:57+5:228:20
5David GreekBana G (11)47:31+21:1314:29
6Karl-Johan RehnBana H (6)44:01+13:1013:55
6Johanna SöderholmBana G (11)53:30+27:1216:18
6Nils SjödinBana E (14)52:05+17:5216:13
7Gerd HagströmBana E (14)53:37+19:2416:42
7Martin HärjeBana G (11)55:02+28:4416:46
10Per FröbergBana F (10)1:03:40+29:4416:37
20Peter WilhelmsonBana B (27)52:13+14:3810:08
25Johan DahmBana B (27)1:10:22+32:4713:39
Peter HagströmBana E (14)ej godkänd

Ärla IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lukas KantarpBana I (4)33:0515:02
2Markus KantarpBana I (4)33:49+0:4415:22
Emma KantarpBana C (6)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser