Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Peking Night deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Peking Night deltävling 2
Arrangörsorganisation: Tjalve IF Norrköping
Datum: tisdag 8 oktober 2019

A

7 720 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig ErikssonKils OK41:475:24
2Ville JohanssonOK Kolmården41:48+0:015:24
3Viktor SkoogKils OK45:42+3:555:55
4Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping47:58+6:116:12
5Stanislav PolianytsiaOK Denseln49:39+7:526:25
6Morgan KarlssonSundbybergs IK50:33+8:466:32
7Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping53:06+11:196:52
8Simon JohanssonOK Kolmården54:35+12:487:04
9ANTON KUPRIIETSOC Sever55:38+13:517:12
10Nikolai PetrovetsOK Södertörn56:05+14:187:15
11John KinnanderMatteus SI1:01:33+19:467:58
12Niclas KinnanderMatteus SI1:06:10+24:238:34
Kristin HelanderNyköpings OKej godkänd
Jonas ViklundMatteus SIej godkänd
Victor ImarkTullinge SKej start

B

4 410 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klas JonassonOK Kolmården31:347:09
1Yuliia KravchukOK Denseln31:347:09
3Hugo BraamOK Denseln31:35+0:017:09
4ARTUR KUTOVYIOC Sever31:37+0:037:10
5Peter EttlingSkogspojkarnas OK31:40+0:067:10
6OLEKSANDR ILIUKOC Sever32:23+0:497:20
7IVAN BIELIAEVOC Sever32:56+1:227:28
8ANASTASIIA BILIAKOVAOC Sever32:57+1:237:28
9VADYM LAHUTAOC Sever32:59+1:257:28
10Jörgen NilssenTjalve IF Norrköping33:08+1:347:30
11YEVHENII SAFRONOVOC Sever33:09+1:357:31
12Stella RosengrenTjalve IF Norrköping33:15+1:417:32
13Sofie EttlingSkogspojkarnas OK33:18+1:447:33
14ANDRII BEZKOROVAINYIOC Sever33:21+1:477:33
15Sofia TunessonSkogspojkarnas OK33:22+1:487:33
16Jonas JonssonOK Kolmården33:24+1:507:34
17Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna33:30+1:567:35
18Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping33:31+1:577:36
19Sven Johan PrytzTjalve IF Norrköping33:32+1:587:36
20Benjamin SellengHärnösands OK33:39+2:057:37
21Jonas PetterssonNAIS Orienteringsklubb34:58+3:247:55
22ARTEM SYDORENKOOC Sever35:04+3:307:57
23Henrik LjungemyrOK Kolmården35:06+3:327:57
24Emma KantarpÄrla IF35:37+4:038:04
25Andreas HellgrenHammarkinds OK36:16+4:428:13
26Arvid Algers OrmholtSkogspojkarnas OK38:13+6:398:39
27Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping38:14+6:408:40
28Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping38:16+6:428:40
29Jonas WestinNAIS Orienteringsklubb41:15+9:419:21
30Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb41:19+9:459:22
31POLINA PIKHOVKINAOC Sever41:21+9:479:22
32ANASTASIIA PANIUKOVAOC Sever41:22+9:489:22
33Peter WilhemssonTjalve IF Norrköping41:29+9:559:24
34Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK41:33+9:599:25
35Vesa JussliaNAIS Orienteringsklubb41:35+10:019:25
36POLINA SURKOVAOC Sever41:42+10:089:27
37MARIIA HOIENKOOC Sever41:44+10:109:27
38Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb43:40+12:069:54
39OLENA DOTSENKOOC Sever45:09+13:3510:14
40Moa Ormholt AlgersSkogspojkarnas OK48:23+16:4910:58
41Christian AlgersSkogspojkarnas OK48:24+16:5010:58
42Francesco SavaniSkogspojkarnas OK50:37+19:0311:28

C

3 800 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping29:307:45
2VLADYSLAV DRUZHYNINOC Sever29:33+0:037:46
3Vincent DahmTjalve IF Norrköping29:36+0:067:47
4NAZARII DANYLIUKOC Sever30:40+1:108:04
5Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb30:47+1:178:06
6YELIZAVETA OSTAPENKOOC Sever30:50+1:208:06
7Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb31:09+1:398:11
8Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb31:11+1:418:12
9Johan TingströmNAIS Orienteringsklubb31:17+1:478:13
10Dag JerlanderTjalve IF Norrköping31:25+1:558:16
11Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb31:38+2:088:19
12Elin NetzOK Kolmården31:51+2:218:22
13Lena MalmströmTjalve IF Norrköping31:58+2:288:24
14Magnus JohanssonOK Kolmården32:00+2:308:25
15Kjell JosefssonOK Kolmården32:01+2:318:25
16Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping32:08+2:388:27
17Johan DahmTjalve IF Norrköping32:11+2:418:28
18KRISTINA PASHCHENKOOC Sever35:09+5:399:15
19Tommy PatrikssonMatteus SI35:16+5:469:16
20David GreekTjalve IF Norrköping35:52+6:229:26
21Johanna SöderholmTjalve IF Norrköping35:53+6:239:26
22Martin HärjeTjalve IF Norrköping35:55+6:259:27
23Åsa BraamOK Denseln35:56+6:269:27
24MYROSLAVA MIZERNIUKOC Sever36:07+6:379:30
25YELIZAVETA ZAITSEVAOC Sever36:08+6:389:30
26ANNA KAPARAOC Sever36:14+6:449:32
27Robin WilhelmssonTjalve IF Norrköping40:20+10:5010:36
28Hillevi LuksTjalve IF Norrköping40:53+11:2310:45
29Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping41:24+11:5410:53
30Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping41:25+11:5510:53
31Gerd HagströmTjalve IF Norrköping42:54+13:2411:17
32Lennart KellgrenLjusdals OK43:28+13:5811:26
33Christer BroströmOK Denseln44:09+14:3911:37
34Filip JounotTjalve IF Norrköping45:08+15:3811:52
35Fredrik AiffTjalve IF Norrköping45:10+15:4011:53
36Tomas JohanssonOK Kolmården46:34+17:0412:15
37Karl MollénOK Denseln48:22+18:5212:43
38Leif BerggrenNAIS Orienteringsklubb54:40+25:1014:23
Smilla ReuteråsTjalve IF Norrköpingej godkänd

D

3 030 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Teo IllnerTjalve IF Norrköping23:487:51
2DARIA TYSHKOVETSOC Sever24:17+0:298:00
3Alice EttlingSkogspojkarnas OK24:47+0:598:10
4Klara IllnerTjalve IF Norrköping24:49+1:018:11
5YAROAV LAZARENKOOC Sever24:52+1:048:12
6Oscar (Kevin) LundbyTjalve IF Norrköping25:34+1:468:26
7Sofie IllnerTjalve IF Norrköping25:38+1:508:27
8Jessica LundbyTjalve IF Norrköping25:43+1:558:29
9Adam LundbyTjalve IF Norrköping25:54+2:068:32
10Rickard KjellgrenKlubblös25:59+2:118:34
11Ylva OppåsNAIS Orienteringsklubb35:00+11:1211:33
12Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb39:03+15:1512:53
13Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb39:05+15:1712:53

E

2 620 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1BOHDAN KUTOVYIOC Sever22:348:36
2TARAS HAVRYLIUKOC Sever25:35+3:019:45
3MAKSYM KLYMENKOOC Sever25:41+3:079:48
4NAZAR TOMASHEVSKYIOC Sever29:11+6:3711:08
5Disa Wengelin OppåsNAIS Orienteringsklubb30:58+8:2411:49
6Lotta OppåsNAIS Orienteringsklubb31:01+8:2711:50
7Rasmus WilhelmssonTjalve IF Norrköping33:18+10:4412:42
Annika KarlssonTjalve IF Norrköpingutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser