Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Run to the Hills Etapp 5 2019

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Run to the Hills Etapp 5 2019
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: måndag 16 september 2019

Långa

4 140 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HässlerSundsvalls OK33:298:05
2Lars HolmquistSundsvalls OK36:38+3:098:50
3Martin SöderbergSundsvalls OK36:45+3:168:52
4Ola LindströmSundsvalls OK38:02+4:339:11
5Mattias LarssonSundsvalls OK38:32+5:039:18
6Ivan KuzminSundsvalls OK42:29+9:0010:15
7Tony DalebrandSundsvalls OK44:54+11:2510:50
8Kasper LarssonSundsvalls OK48:13+14:4411:38
9Peter ErngrundSelånger SOK50:00+16:3112:04
10Fredrik PonténSelånger SOK51:13+17:4412:22
11Per TjernbergKovlands IF53:47+20:1812:59
12Tomas VirtanenSelånger SOK56:10+22:4113:34
13Sofia LindénSelånger SOK57:59+24:3014:00
Sten Åke VedinSelånger SOKutgått

Mellan

3 580 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl ErngrundSelånger SOK34:279:37
2Hugo HässlerSundsvalls OK42:25+7:5811:50
3Ida JohanssonSundsvalls OK42:27+8:0011:51
4Sven Erik SundinSelånger SOK45:14+10:4712:38
5Anna-Karin ÖstlundKovlands IF45:21+10:5412:40
6Peter LorentzsonSundsvalls OK48:07+13:4013:26
7Åsa PonténSelånger SOK48:28+14:0113:32
8Winn BjörklundSundsvalls OK48:31+14:0413:33
9Annelie NordströmSelånger SOK52:45+18:1814:44
10Irené LarssonSundsvalls OK53:07+18:4014:50
11Björn AbelssonSundsvalls OK54:16+19:4915:09
12Ulf NilssonKovlands IF54:23+19:5615:11
13Karin ViklundKovlands IF59:22+24:5516:34
14Elsa LampinenSelånger SOK1:07:10+32:4318:45
15Mårten LampinenSelånger SOK1:07:44+33:1718:55
Mattias BerglundSundsvalls OKutgått Ladda ner rutt i gpx-format
Harri NäätänenKovlands IFutgått
Mikael AugustssonSelånger SOKej start
Tomas SellstedtSelånger SOKej start

Korta

2 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara EdströmSundsvalls OK24:559:53
2Sten-Olov HellbergSundsvalls OK45:13+20:1817:56
3Jan WallgrenSelånger SOK49:41+24:4619:42
Jilena KuzminSundsvalls OKutgått
Alva NorgrenSelånger SOKutgått

Lätta

1 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Carin SundlöfSelånger SOK29:5619:03
2Lukas StåhlbergKovlands IF37:04+7:0823:36

Nybörjare

1 170 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David HässlerSundsvalls OK12:0610:20
2Isak NorgrenSelånger SOK15:48+3:4213:30
3Ludvig StålbergKovlands IF16:46+4:4014:19
4Linus BerglundSundsvalls OK23:10+11:0419:48

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser