Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Midälva Öppna klasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Midälva Öppna klasser
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: söndag 6 oktober 2019

Öppen 1

2 010 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas SjöbergOK Branten22:4011:16
2Monica SjöbergOK Branten22:49+0:0911:21
3Caroline YtterströmSundsvalls OK22:51+0:1111:22
4Tove Van De WalAlnö SK23:44+1:0411:48
5Anna Maria KullbergSundsvalls OK26:12+3:3213:02
6Astrid FlordalSundsvalls OK28:14+5:3414:02
7Wilma UnanderSundsvalls OK29:04+6:2414:27
8Anna WidmanSundsvalls OK32:44+10:0416:17
9Lukas StåhlbergKovlands IF33:29+10:4916:39
10David HässlerSundsvalls OK36:59+14:1918:23
11Jakob Van De WalAlnö SK37:36+14:5618:42
12Simon UnanderSundsvalls OK45:58+23:1822:52
13Edith TuvessonSundsvalls OK46:06+23:2622:56
14Ruben JensenSundsvalls OK46:31+23:5123:08
15Klemens OpelSundsvalls OK48:37+25:5724:11
16My HammarbergSundsvalls OK48:51+26:1124:18
17Selma FlordalLjusdals OK1:12:09+49:2935:53
Elena PetukhovskayaSundsvalls OKej godkänd
Ruth HoffmanSundsvalls OKej godkänd

Öppen 5

2 880 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven Bergström TrolinForsa OK34:4112:02
2Sven Erik SundinSelånger SOK34:46+0:0512:04
3Malin UnanderSundsvalls OK36:31+1:5012:40
4Anna Van De WalTumba-Mälarhöjden OK38:58+4:1713:31
5Emma JohanssonSundsvalls OK39:46+5:0513:48
6Anna-Karin ÖstlundKovlands IF42:32+7:5114:46
7Magnus EdlundSundsvalls OK47:21+12:4016:26
8Sarah DjärvHärnösands OK48:24+13:4316:48
9Hugo HässlerSundsvalls OK56:08+21:2719:29
10Anna HoffmanSundsvalls OK58:38+23:5720:21
11Christina FlordalSundsvalls OK1:11:07+36:2624:41
12Ebba JensenSundsvalls OK1:13:19+38:3825:27
13Maria JensenSundsvalls OK1:13:20+38:3925:27
14Irené LarssonSundsvalls OK1:23:04+48:2328:50
15Heléne CardellSundsvalls OK1:33:57+59:1632:37
16Roland LundqvistTimrå SOK1:34:12+59:3132:42
Mikko AhonenILVES OKej godkänd
Anna-Carin SundlöfSelånger SOKej start

Öppen 8

4 380 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran HedmanValbo AIF1:34:0221:28
2Jon JensenSundsvalls OK1:35:49+1:4721:52
3Robin EdlundSundsvalls OK1:45:53+11:5124:10
4Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK1:57:23+23:2126:47
Martin HässlerSundsvalls OKej godkänd
Kerstin FrænellSundsvalls OKej godkänd
Tomas VirtanenSelånger SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser