Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VeteranOL

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VeteranOL
Arrangörsorganisationer: Skillingaryds FK / Vaggeryds SOK
Datum: torsdag 26 september 2019

Jönköpings OK

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Marie-Louise PeterssonMotion (11)28:2115:24
1Vega SlottnerDamer Kort (14)36:3416:10
2Monica KammenhedMotion (11)28:22+0:0115:25
2Ingemar SkaarHerrar Lång (15)41:24+5:329:44
2Rune AhlanderHerrar Kort (36)30:03+0:3213:17
5Leif AsplundHerrar Lång (15)50:03+14:1111:46
6Ulla LingDamer Mellan (6)55:10+13:0916:43
6Monica BråhnDamer Kort (14)40:58+4:2418:07
6Torbjörn BlomqvistHerrar Mellan (23)40:37+5:3212:18
8Sören BråhnMotion (11)35:43+7:2219:24
8Lennart KammenhedHerrar Kort (36)34:51+5:2015:25
8Gerd WallinDamer Kort (14)41:32+4:5818:22
9Inger BlomqvistMotion (11)35:48+7:2719:27
9Eva RybergDamer Kort (14)45:04+8:3019:56
9Bengt SörensenHerrar Mellan (23)41:22+6:1712:32
10Anna-Cajsa ErikssonDamer Kort (14)50:34+14:0022:22
11Per GranevikHerrar Lång (15)1:02:35+26:4314:43
11Karin ClaessonDamer Kort (14)51:39+15:0522:51
12Birgitta EkDamer Kort (14)56:48+20:1425:07
14Erland LingHerrar Mellan (23)43:28+8:2313:10
16Kenneth GattmalmHerrar Kort (36)38:22+8:5116:58
16Per-Olof NilssonHerrar Mellan (23)46:29+11:2414:05
18Rolf JonassonHerrar Mellan (23)52:27+17:2215:53
18Björn RybergHerrar Kort (36)38:57+9:2617:14
20Per LarssonHerrar Kort (36)39:40+10:0917:33
22Rolf EskilssonHerrar Kort (36)40:34+11:0317:56
28John-Erik ErikssonHerrar Kort (36)44:12+14:4119:33
31Björn MalmqvistHerrar Kort (36)54:37+25:0624:10
32Bo CarlströmHerrar Kort (36)59:30+29:5926:19
34Arnold BäckHerrar Kort (36)1:05:29+35:5828:58
Lennart GustavssonHerrar Lång (15)ej godkänd
Tomas LindbladHerrar Mellan (23)ej godkänd
Anders HjorthHerrar Kort (36)ej godkänd
Lars WürsigHerrar Kort (36)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser