Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL Gbg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL Gbg
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: torsdag 3 oktober 2019

Långa

3 840 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Veronica LindgrenOK Skogshjortarna34:509:04
2Christer BorgGöteborg-Majorna OK36:49+1:599:35
3Adrian PuntschartGöteborg-Majorna OK40:32+5:4210:33
4Anders BjörklundSävedalens AIK40:47+5:5710:37
5Stefan MillegårdSävedalens AIK43:11+8:2111:14
6Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK43:19+8:2911:16
7Urban LarssonOK Gipen43:51+9:0111:25
8Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK46:16+11:2612:02
9Robert JessenFrämmestads IK48:30+13:4012:37
10Mats KågesonGöteborg-Majorna OK53:43+18:5313:59
11Henrik CarlssonIK Uven57:06+22:1614:52
12Nisse KarlssonSävedalens AIK57:35+22:4514:59
13Monica KnutssonSävedalens AIK58:59+24:0915:21
14Lennart VamlingFrölunda OL59:27+24:3715:28
15Jukka RankanenSjövalla FK1:03:19+28:2916:29
16Bo LarssonVäxjö OK1:03:38+28:4816:34
17Hans CarlstedtSävedalens AIK1:05:18+30:2817:00
18Bertil FritzellIF Rigor1:05:26+30:3617:02
19Eva AlsinIK Ymer1:11:54+37:0418:43
20Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:14:00+39:1019:16
21Erland SvensonKvillebyns SK1:36:57+1:02:0725:14
Dan JohanssonFjärås AIKej godkänd
Angela ZindelGöteborg-Majorna OKej godkänd

Mellan

2 910 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto30:1910:25
2Sören SvenssonSjövalla FK32:52+2:3311:17
3Stellan HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL36:40+6:2112:36
4Solveig HedenblomSjövalla FK38:30+8:1113:13
5My EngströmIK Stern40:47+10:2814:00
6Kjell JeppsonIF Rigor42:50+12:3114:43
7Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL43:05+12:4614:48
8Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK44:42+14:2315:21
9Christer JohanssonOK Orinto46:58+16:3916:08
10Sören HaglundOK Kullingshof47:59+17:4016:29
11Kurt-Åke KarlssonSjövalla FK48:58+18:3916:49
12Bertil IngemarssonHestra IF49:02+18:4316:50
13Ingrid JessenFrämmestads IK50:15+19:5617:16
14Enid IngemarssonHestra IF51:10+20:5117:34
15Johnny KarlssonUddevalla OK52:18+21:5917:58
16Henrik HvoslefIK Stern52:20+22:0117:59
17Helena ErnstsonGöteborgs SK52:33+22:1418:03
18Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK53:05+22:4618:14
19Ingrid HermanssonIK Ymer54:42+24:2318:47
20Pertti HeedOK Orinto55:09+24:5018:57
21Karl-Axel JohanssonIK Uven55:26+25:0719:02
22Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb56:55+26:3619:33
23Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK57:10+26:5119:38
24Lena FritzellIF Rigor57:32+27:1319:46
25Göran LefflerLerums SOK58:06+27:4719:57
26Elisabet HemlinIK Uven59:06+28:4720:18
27Rosa JohanssonIK Uven59:38+29:1920:29
28Monica WelinOK Skogshjortarna1:00:32+30:1320:48
29Karin CederlöfKFUM Örebro OK1:04:57+34:3822:19
30Ragnar BewertOK Landehof1:06:33+36:1422:52
31Kurt EkbergOK Orinto1:11:59+41:4024:44
32Bo MelinFjärås AIK1:19:52+49:3327:26
33Percy KarlssonSävedalens AIK1:22:48+52:2928:27
34Tommy PedersenIK Ymer1:23:44+53:2528:46
Kenneth RosénGöteborg-Majorna OKej godkänd
Conny VernerssonOK Orintoej godkänd
Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Bo CederlöfKFUM Örebro OKej godkänd

Korta

2 000 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle SandellKungälvs OK27:0913:34
2Mariann KjellbergBredareds IF30:05+2:5615:02
3Ulla LindheIK Stern30:28+3:1915:14
4Kjell BengtssonSävedalens AIK35:41+8:3217:50
5Eva KarlssonUddevalla OK38:08+10:5919:04
6Tomas StåhleOK Orinto38:41+11:3219:20
7Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK39:35+12:2619:47
8Perry LundqvistSävedalens AIK40:19+13:1020:09
9Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK42:35+15:2621:17
10Lilian SamuelssonKungälvs OK46:02+18:5323:01
11Barbro AlvebrattLerums SOK47:13+20:0423:36
12Hans AlvebrattLerums SOK47:28+20:1923:44
13Gösta CederinGöteborg-Majorna OK52:38+25:2926:19
14Barbro VallinKungälvs OK56:00+28:5128:00
15Ingemar ÖbergOK Kullingshof58:55+31:4629:27
16Kristina AnderssonOK Skogshjortarna59:40+32:3129:50

Stig

1 730 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune JungbjerGöteborgs SK30:5617:52
2Pia RagnmarkOK Skogshjortarna40:09+9:1323:12
3Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK50:57+20:0129:27

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser