Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, lång, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, lång
Arrangörsorganisationer: Segersta OK / Söderhamns OK
Datum: lördag 14 september 2019 - söndag 15 september 2019

KvalFinal

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D21 Kval A | D21 Kval B | H21 Kval A | H21 Kval B | H21 Kval C | D20 Kval A | H20 Kval A | H20 Kval B | D18 Kval A | D18 Kval B | H18 Kval A | H18 Kval B | D21 Final A | H21 Final A | D20 Final A | H20 Final A | D18 Final A | H18 Final A | D21 Final B | H21 Final B | H21 Final C | D20 Final B | H20 Final B | D18 Final B | H18 Final B

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D21 Final A

12 370 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK1:31:09
2Sanna FastEksjö SOK1:43:28+12:19
3Lisa RisbyOK Kåre1:44:14+13:05
4Elin MånssonIFK Göteborg Orientering1:44:50+13:41
5Lina StrandGöteborg-Majorna OK1:45:04+13:55
6Anna BachmanIFK Lidingö SOK1:45:19+14:10
7Johanna ÖbergOK Linné1:46:39+15:30
8Josefin TjernlundOK Tisaren1:48:32+17:23
9Susen LöschÄrla IF1:51:51+20:42
10Tilda JohanssonOK Orion1:53:34+22:25
11Sara SjökvistJärla Orientering1:53:37+22:28
12Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad1:55:11+24:02
13Irina NybergAlfta-Ösa OK1:55:21+24:12
14Emma BjessmoIFK Lidingö SOK1:56:10+25:01
15Alva OlssonLinköpings OK1:56:18+25:09
16Anna WehlinLinköpings OK1:56:48+25:39
17Jenny ErikssonOK Kåre1:56:53+25:44
18Ellinor TjernlundOK Tisaren1:59:22+28:13
19Maria MagnussonSävedalens AIK1:59:39+28:30
20Katarina SvahnAlfta-Ösa OK2:02:15+31:06
21Lovisa PerssonOK Tisaren2:02:28+31:19
22Jennie Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna2:03:05+31:56
23Johanna Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna2:03:21+32:12
24Amanda HanssonGöteborg-Majorna OK2:06:00+34:51
25Rebecka LindbergOK Roslagen2:06:03+34:54
26Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering2:06:34+35:25
27Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK2:07:45+36:36
28Kristin HylanderNyköpings OK2:10:09+39:00
29Rebecka HeinrupTullinge SK2:10:17+39:08
30Magdalena OlssonStora Tuna OK2:10:19+39:10
31Linda LindkvistLeksands OK2:10:21+39:12
32Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad2:14:36+43:27
33Agnes LeoGöteborg-Majorna OK2:15:23+44:14
34Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK2:16:32+45:23
35Stina NordinSundsvalls OK2:19:54+48:45
36Hedwig HaasOK Linné2:26:51+55:42
37Johanna EngströmOK Hällen2:31:11+1:00:02
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Andrea SvenssonOK Tisarenej godkänd
Helena BergmanOK Ravinenåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila