Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, lång, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, lång
Arrangörsorganisationer: Segersta OK / Söderhamns OK
Datum: lördag 14 september 2019 - söndag 15 september 2019

KvalFinal

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D21 Kval A | D21 Kval B | H21 Kval A | H21 Kval B | H21 Kval C | D20 Kval A | H20 Kval A | H20 Kval B | D18 Kval A | D18 Kval B | H18 Kval A | H18 Kval B | D21 Final A | H21 Final A | D20 Final A | H20 Final A | D18 Final A | H18 Final A | D21 Final B | H21 Final B | H21 Final C | D20 Final B | H20 Final B | D18 Final B | H18 Final B

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H21 Final B

11 920 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ruslan GlebovOK Ravinen1:24:30
2Gustav HindérOK Tisaren1:27:46+3:16
3Filip GrahnHestra IF1:28:26+3:56
4Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:29:57+5:27
5Jacob ErikssonKFUM Örebro OK1:32:28+7:58
6Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:33:07+8:37
7Filip JacobssonOK Tisaren1:33:09+8:39
8Sebastian InderstEksjö SOK1:33:51+9:21
9Ville JohanssonOK Kolmården1:34:24+9:54
10Timo MähönenIFK Lidingö SOK1:34:50+10:20
11Martin HederskogKalmar OK1:35:07+10:37
12Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:35:50+11:20
13David BejbomJärla Orientering1:36:13+11:43
14Daniel NilssonNyköpings OK1:36:15+11:45
15Karl EngesAttunda OK1:36:43+12:13
16Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:37:14+12:44
17Axel WrådheAttunda OK1:37:24+12:54
18Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:38:16+13:46
19Ludvig ErikssonKils OK1:38:25+13:55
20Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:38:39+14:09
21Magnus GlänneforsTullinge SK1:39:22+14:52
22Simon LundinOK Kolmården1:39:48+15:18
23Anton NilssonJärla Orientering1:40:11+15:41
24Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:40:42+16:12
25Love BerzellOK Ravinen1:41:11+16:41
26Lucas SundbladEksjö SOK1:42:14+17:44
27Petter ErikssonÄrla IF1:43:11+18:41
28Andreas BerganderEksjö SOK1:44:10+19:40
29Olov EricsonAlfta-Ösa OK1:47:08+22:38
30Hans PerssonIFK Umeå1:48:18+23:48
31Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK1:49:27+24:57
32David SundströmSöderhamns OK1:54:18+29:48
33Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna1:59:21+34:51
34Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad2:00:28+35:58
34Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna2:00:28+35:58
36Martin NilssonIFK Umeå2:01:13+36:43
37Linus RappIFK Mora OK2:01:24+36:54
38Victor JiglundLinköpings OK2:15:21+50:51
Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jonas EngströmOK Hällenej godkänd
Josef NordlundOK Linnéej godkänd
Mathias HallménOK Denselnåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser