Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, lång, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, lång
Arrangörsorganisationer: Segersta OK / Söderhamns OK
Datum: lördag 14 september 2019 - söndag 15 september 2019

KvalFinal

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D21 Kval A | D21 Kval B | H21 Kval A | H21 Kval B | H21 Kval C | D20 Kval A | H20 Kval A | H20 Kval B | D18 Kval A | D18 Kval B | H18 Kval A | H18 Kval B | D21 Final A | H21 Final A | D20 Final A | H20 Final A | D18 Final A | H18 Final A | D21 Final B | H21 Final B | H21 Final C | D20 Final B | H20 Final B | D18 Final B | H18 Final B

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D18 Final A

6 530 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna LundbergOK Renen58:09
2Alva SonessonFalköpings AIK OK58:22+0:13
3Tilda ÖstbergStora Tuna OK59:15+1:06
4Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna1:02:21+4:12
5Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL1:03:32+5:23
6Alicia LundgrenVäxjö OK1:03:34+5:25
7Ebba BerglinOK Orion1:05:13+7:04
8Signe NilssonNyköpings OK1:05:46+7:37
9Ellen BlennowFalköpings AIK OK1:05:48+7:39
10Petrina CostermansJärla Orientering1:06:26+8:17
11Ebba LindellIF Thor1:07:07+8:58
12Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF1:07:31+9:22
13Tilde BacklundOK Södertörn1:08:01+9:52
14Emma ErikssonEksjö SOK1:10:24+12:15
15Emma LingIK Hakarpspojkarna1:10:38+12:29
16Kajsa BogrenSundbybergs IK1:12:44+14:35
17Lovisa WeidenSkåneslättens OL1:12:45+14:36
18Tilde EngbergHärnösands OK1:13:12+15:03
19Emilia EngelOK Ravinen1:13:31+15:22
20Malin BierfeldtÄrla IF1:13:34+15:25
21Olivia AspIFK Göteborg Orientering1:13:38+15:29
22Ida HofstedtTäby OK1:13:41+15:32
23Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:14:35+16:26
24Moa HjorthDomnarvets GOIF1:15:14+17:05
25Märta LjungbergSjövalla FK1:15:36+17:27
26Nina PerssonHaninge SOK1:16:24+18:15
27Elin NilssonAndrarums IF1:16:28+18:19
28Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering1:17:40+19:31
29Elin EdströmHärnösands OK1:20:46+22:37
30Julia NordlanderSundsvalls OK1:21:22+23:13
31Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK1:21:36+23:27
32Therese NilssonOK Österåker1:23:08+24:59
33Cornelia IvarssonOK Hammaren1:23:24+25:15
34Thea WennbergSkellefteå OK1:23:33+25:24
35Amelie RajanIFK Lidingö SOK1:23:36+25:27
36Linnea SkalbergBredaryds SOK1:26:03+27:54
37Lisa OlssonTorsås OK1:26:30+28:21
38Agnes BromanOK Roslagen1:29:05+30:56
39Clara SpikLeksands OK1:43:28+45:19
Matilda LindhSundbybergs IKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser